HYDE PARK
Like

Papież jasno i zdecydowanie – Nie będzie kapłaństwa kobiet

06/11/2016
961 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Papież jasno i zdecydowanie – Nie będzie kapłaństwa kobiet

Kropla drąży kamień więc ci co chcą podminować Kościół Katolicki po kropelce drążą dziurkę, w którą chcą zamontować minę. Próbują drążyć na różne sposoby: a to akceptacja rozwodników i sodomitów, teraz znowu kobiety przy ołtarzu. Podprowadzają już tam kobiety i np.w USA krążą już wokół ołtarza jako ministrantki. Oswajają nas z takim widokiem. W samolocie, podczas powrotu z obchodów 500-lecia reformacji, dziennikarze zapytali papież Franciszka czy uważa, iż w Kościele katolickim kobiety będą mogły zostać kapłanami.

0


 

A propos? Czy nie denerwuje Was maniera podpytywania Papieża o to i o owo na pokładzie samolotu co miałoby chyba sugerować że  będąc bliżej Nieba pan Bóg łatwiej usłyszy co mówi Papież i jeśli nic się nie dzieje to miałoby to co Franciszek mówi, być “przyklepane”? Papież się na takie zabiegi godzi? Czyżby nie było lepszego miejsca do prezentacji stanowiska Kościoła? Może wkrótce będzie to robił podczas jedzenie albo może z łóżka?

Papież jasno i zdecydowanie - Nie będzie kapłaństwa kobiet.

Pytanie było związane z tym, że podczas pobytu w Szwecji, papież spotkał się z kobietą, stojącą na czele wspólnoty kościelnej luteranów.

Prawdą jest że w pewnch okolicznościach papież Franciszek przebrał sie za luteranina, ale trzeba się puknąć w głowę jesli się pomyślało że już całkiem pogrzebał Tradycję Kościoła Katolickiego.

Papież jasno i zdecydowanie - Nie będzie kapłaństwa kobiet.   Papież jasno i zdecydowanie - Nie będzie kapłaństwa kobiet.

Papież Franciszek wyklucza kapłaństwo kobiet

Odpowiedź na prowokację dziennikarską była krótka i jasna:

“W sprawie święceń kobiet ostatnie słowo jest jasne, wypowiedział je Jan Paweł II i ono pozostaje” – powiedział papież.

W 1994 r. Jan Paweł II wydał list apostolski „O udzielaniu święceń kapłańskich wyłącznie mężczyznom”.

W Ordinatio Sacerdotalis jest powiedziane, co następuje:

„Aby zatem usunąć wszelką wątpliwość w sprawie tak wielkiej wagi, która dotyczy samego Boskiego ustanowienia Kościoła, mocą mojego urzędu utwierdzania braci (por. Łk 22,32) oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne”.

W  1975 roku Ojciec Święty Paweł VI, stwierdził:

Kościół święty „utrzymuje, iż święcenie kobiet do kapłaństwa jest niedopuszczalne z bardzo fundamentalnych powodów. Wśród nich są: poświadczony w Piśmie Świętym przykład Chrystusa, który wybrał swoich Apostołów jedynie spośród mężczyzn; stała praktyka Kościoła, który naśladuje Chrystusa w wybieraniu jedynie mężczyzn; a także żywe Magisterium Kościoła, które konsekwentnie twierdzi, że wyłączenie kobiet z kapłaństwa pozostaje w zgodzie z zamysłem Boga wobec swego Kościoła”.

Nic się od tamtych czasów nie zmieniło.

https://

Stanowisko Papieża jest jasne:

– Eklezjologia katolicka ma dwa wymiary. Wymiar Piotrowy, a więc związany z Apostołami, Piotrem i biskupami i wymiar maryjny, a zatem kobiecy w Kościele. Kto jest ważniejszy w teologii i mistyce Kościoła? Apostołowie czy Maryja? To Maryja – powiedział papież.

Kropka. Amen.

W kosmosie to nie to samo co w Niebie.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816