Globalnie i Lokalnie
Like

PAPIEROS W CIELE PREZYDENTA RYSZARDA KACZOROWSKIEGO

30/06/2015
516 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
PAPIEROS W CIELE PREZYDENTA RYSZARDA KACZOROWSKIEGO

Jak donosi tygodnik „ABC”, rosyjscy lekarze przeprowadzający sekcję zwłok ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, zaszyli w jego ciele niedopałek papierosa. – Jest to kolejny przykład kłamstw Ewy Kopacz o sekcjach zwłok przeprowadzanych przez polskich patomorfologów. – To jest kolejny przykład celowego bezczeszczenia ciał ofiar katastrofy smoleńskiej – przekazał „Gazecie Polskiej Codziennie” ( wyd. 25.06.2015) Stanisław Piotrowicz, wiceprzewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

0


KŁAMSTWA EWY KOPACZ

CIAŁO PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ RYSZARDA KACZOROWSKIEGO ZBEZSZCZEŚCILI SOWIECCY LEKARZE

 

 

Dziennikarze tygodnika „ABC” dotarli do protokołów sekcji zwłok Ryszarda Kaczorowskiego dokonanej w 2012 roku. Przytoczone cytaty wskazują, że w ciele prezydenta znaleziono niedopałek papierosa. „W jamie opłucnowej po stronie lewej przy kręgosłupie ujawniono fragment papierosa z filtrem. Fragment ten otoczony jest białokremową bibułką ściśle otaczającą filtr i brązowe liście tytoniu, przy tym końcu bibułka ta wykazuje nieregularne przerwanie.

Filtr jest barwy ciemnoszarej, bibułka go otaczająca jest przerwana na granicy filtra i części dalszej prawie na całym obwodzie. Na bibule nie stwierdzono żadnych oznaczeń. Fragment papierosa ma długość 3 cm, jego średnica około 0,8 cm. Fragment papierosa zabezpieczono do badań genetycznych i opisano jako ślad genetyczny nr 19” – czytamy w dokumencie cytowanym przez tygodnik.

Zdaniem Stanisława Piotrowicza z PIS-u, byłego prokuratora w stanie spoczynku, kolejny wypadek znajdowania rzeczy w ciele ofiar świadczy o tym, że Rosjanie bezcześcili je z premedytacją. -To nie mógł być przypadek. Stosunek Rosjan do Polaków jest i był powszechnie znany . Dziś trudno odpowiedzieć na pytanie, dlaczego władze mimo to podjęły ścisłą współpracę ze stroną rosyjską – mówi nam Piotrowicz. Do zaszywania przedmiotów w ciałach mogłoby nie dojść, gdyby polscy prokuratorzy byli przy sekcjach zwłok przeprowadzanych w Rosji. Tymczasem nie było ich tam, co nie przeszkodziło Ewie Kopacz kłamać o doskonałej współpracy polskich i rosyjskich patomorfologów. Stanisław Piotrowicz krytycznie ocenia działania polskich władz i czynności podejmowane przez prokuratorów po katastrofie. – Nie zrobione oględzin miejsca zdarzenia, nie zabezpieczono kluczowych dowodów dla sprawy, takich jak wrak, czarne skrzynki, ale także inne nośniki elektroniczne, które mieli przy sobie uczestnicy lotu – wymienia. Jego zdaniem spolegliwa postawa rządu Po – PSL wobec Rosji doprowadziła do wielu upokorzeń państwa polskiego.

– Rosjanie w każdej sytuacji chcą pokazać swój lekceważący stosunek do Polaków – podkreśla Piotrowicz.

 

Źródła:

 

– „ABC”

 

– Jacek Liziniewicz „Gazeta Polska Codziennie” 25.06.2015

 

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1175 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758