Praca i Finanse
Like

Państwo rosyjskie zagrabia cudzą własność

21/03/2014
529 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Państwo rosyjskie zagrabia cudzą własność

Jako PAFERE, od lat głosimy prawdę, że droga do dynamicznego rozwoju gospodarczego, pomyślności i dobrobytu wiedzie przez poszanowanie prawa do własności i związanej z nią wolności. Przykazanie „Nie kradnij!” uświęcające prawo do posiadania własności stanowi dla gospodarki imperatyw, którego ignorowanie czy odrzucanie prowadzi do negatywnych skutków (…).

0Obecnie jesteśmy świadkami wielkiego kryzysu na skalę międzynarodową: jedno państwo uznało, że, ponieważ jest dostatecznie silne, może zagrabić sobie terytorium należące do jego sąsiada. Rosja, prawem kaduka i pięści, przywłaszcza sobie tereny prawowicie nabyte przez Ukrainę i do niej należące. Jak to nieraz bywa, państwo, w tym wypadku rosyjskie, dokonywanie grabieży uzasadnia troską o swych obywateli jakoby prześladowanych. Podobnie III Rzesza Niemiecka, przy poparciu swych obywateli, w roku 1938, uzasadniała aneksję czeskich Sudetów troską o dobro Niemców tam mieszkających. Jak wiadomo historykom, aneksja ta nie spotkawszy się z żadną reakcją militarną sprzymierzeńców Czechosłowacji, rozzuchwaliła i zachęciła grabieżcę do dalszych agresji, które w końcu doprowadziły do II Wojny Światowej o katastrofalnych skutkach dla setek milionów ludzi (….)

Państwo rosyjskie zagrabia cudzą własność….

Inne zapisy autora:

0

PAFERE
PAFERE http://www.pafere.org

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, będąc niezależną, pozarządową organizacją, zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego a zarazem najsprawiedliwszego systemu powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów, związkami etyki z ekonomią, a także rozwojem nauk ekonomicznych. Wesprzyj nas: Volkswagen Bank Direct PL 3321 3000 0420 0104 0942 1500 01 Przelewy spoza Polski: SWIFT: ING BP LPW PL 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001

229 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816