Artykuły redakcyjne
Like

Państwo lewa

10/10/2013
868 Wyświetlenia
15 Komentarze
5 minut czytania
Państwo lewa

Podczas lektury doniesień o krzywdzie ludzkiej lub co gorsza na własnym przykładzie zadajemy sobie pytanie-mantrę “jak to możliwe jest w państwie prawa?”. Co tak naprawdę jest nie tylko dowodem kołaczącego się w nas zdrowego rozsądku ale też niestety skuteczności manipulacji której jesteśmy poddawani. Poddawani na codzień i od kilkudziesięciu lat. Nie ma bowiem żadnych, powtarzam ŻADNYCH podstaw by zakładać, iż Rzeczpospolita Polska AD 2013 ma cokolwiek wspólnego z państwem prawa. Gdyż samo istnienie jakichś przepisów odwołujących się teoretycznie do takich imponderabilii jak sprawiedliwość, etyka, humanizm, prawda, demokracja, solidarność, zdrowie czy wolność jest czystą fasadą, mającą tyle wspólnego z wymienionymi wartościami co atrapy domków stawiame przez milicjantów drogówki w filmie “Miś” z autentycznymi domami. I widać to na pierwszy rzut oka. A jeśli ktoś nie widzi to jest ślepy.

0


Podobnie samo istnienie urzędów realizujących tzw. prawo nie ma nic wspólnego z funkcjonowaniem państwa prawa. Sądy, urzędy miasta, ministerstwa, prokuratura, izby skarbowe czy straż miejska istnieją nie po to by funkcjonowało doskonalace się państwo dla dobra jego obywateli, ale by nim rządzący, jego właściciele, oligarchia zbierająca z niego pożytki i cała masa cwanych darmozjadów mogła trzymać nas za pysk. Nie po to mamy wszak założone chomąto, by nie zapierdaczać ciężką pracą dla ich dobra.

 

Jeżeli ktoś mysli, że przesadzam, że przecież prawo w Polsce ma stanowić sprawiedliwość, policja pilnować bezpieczeństwa obywateli a urzędnicy pełnią służbę publiczną pomagającą administrować państwowym organizmem niech zada sobie pytanie w którym to momencie owo prawo miało pełnić taką funkcję, kiedy nastąpiła ta drastyczna ewolucja aparatu przemocy w siły porządkowe i w którym momencie implementowani nadzorcy komunistyczni wykształcili u swoich nastepców etos służenia obywatelom.

 

Całe niemal istniejące prawo ma swoje korzenie w prawodawstwie po 1944, nie mającym nic wspólnego z praworządnością i sprawiedliwością. Prawo miało być restrykcyjne by kary były dolegliwe, jednostronne by tylko władza zyskała, mętne, pełne luk, kolizji, nieścisłości i wyrażeń nieostrych, by zawsze je można było zinterpretować na niekorzyść obywatela i by zawsze rządzący mógł się gładko wykpić ze swych przekrętów i zbrodni. A że 95% interpretatorów prawa, czyli sędziów było złamanymi gnojkami sprzed wojny, wyprodukowanymi egzekutorami przez duraczówki, wychowanymi pawlikami morozowami oddanymi aparatowi przemocy lub ostatecznie karierowiczami bez kregosłupa lecz z wielkimi grabkami do siebie to i orzecznictwo szło we właściwą stronę. Podobnie z urzednikami, tam stare cwaniaki wychowują odpowiednio młode i tak idzie. Taką mamy wymianę pokoleń. UB zmieniuono najpierw w SB, potem w UOP potem w kolejne służby, bez zmiany zasad, wykorzystując wciaż tych samych ludzi, struktury i relacje wypacykowawszy tylko inne tablice i pozbywajac się paru za każdym razem by zachować alibii.

 

Nigdzie czy w prawodawstwie, czy w urzedach, czy w sądownictwie nigdy nie zastosowano OPCJI ZEROWEJ. A podobno zmienilismy system i wszelkie zasady. KIEDY?

 

Kto kiedy i w jaki sposób miał przekazać etos służby państwu i obywatelom w urzedach oraz słuzbach? Kto miał młodych sędziów nauczyć sprawiedliwości? Jak stosować sprawiedliwość mając niesprawiedliwe i złe prawo? Jak mówić o państwie prawa jeśli nikt w tym państwie nie przestrzega prawa na żadnym etapie działania i nie ponosi żadnej za to konsekwencji? Ba może lepiej że czasem nie przestrzega niz miałby przestrzegać. Nie wiadomo. Wiadomo tylko, że jeśli nawet Prezydent RP nie przestrzega Konstytucji to trudno by Straż Miejska przestrzegała prawo o wykroczeniach.

 

Jakie inne wzorce może tworzyć państwo, które swój etos chce budować na brataniu się przy okrągłym stole grupy donosicieli i użytecznych idiotów ze zbrodniarzami i przestepcami, których należałoby powywieszać lub co najwyżej wsadzić do więzienia na długie lata?

 

Żyjemy w “Państwie Lewa” będącym lewacką postkomunistyczną organizacją o lewych zasadach dla lewackiej postkomunistycznej lewicy gdzie lewacy, bandyci, złodzieje, mordercy, przekreciaże, sadyści, psychopaci i różnego rodzaju robactwo czują się najlepiej i największe mają z tego państwa korzyści. A obywatele-woły robocze próbują żyć mimo wszystko, często oddając im się na służbę za większe pieniądze i by nie zwariować odrzucają od siebie każdą zdrową myśl i każdą trafną konkluzję, oszukując siebie samych w jakim państwie żyją. Dziwią więc się, odrzucają prawdę jako zbyt radykalną, zapieprzają i w zamian podniecają intrygami dworskimi w TV.

 

Co jest wygodne dla rządzących, bo dopiero gdy MY zrozumiemy rzeczywistość to ją zmienimy. Chociażby z gniewu.

 

ŁŁ

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Brawo…
  dokladnie od 1944 Polska jest zniewolona, Polska jest po okupacja w tzw czasie pokoju

  A Polacy nie umieja sie wyzwolic z pod tej okupacji…a tylko cierpia w milczeni i znosza ponizenia z pokora,

  …przy calkowitym braku reakcji tzw opozycji…i milczeniu kosciola polskiego,

  owszem ktos tam od czasu do czasy wybuchnie z wymienionej Tu tzw opozycji…ale jasnych wskazowek dzialania nie ma…a majaczenie o reformach

  tylko jak mozna przeprowadzadzac reformy w okupowanym kraju z…ta

  tzw opozycja slono oplacana w okupawym kraju to jak z orkestra w obozi bo takowe w obozach niemiecckich bywaly .

  0
  • Moim zdaniem całe polskie prawo oprócz prawa wekslowego (zabytek przedwojenny popsuty orzecznictwem i niewiedzą) należałoby wyrzucić do kosza. Całe. Lepsze byłoby przejściowe “bezprawie” niż to co jest teraz. Na bruk wszystkich sędziów (bez żalu), wszystkich prokuratorów (co do jednego) i całą palestrę (rozwiązać i zaorać). Należałoby zlikwidować większość urzędów i służb i wszcząć rekrutację.
   Do tego amnestia za występki nie mające umocowania w kk przedwojennym, abolicja podatkowa (całkowita) i abolicja kredytowa (całkowita). Wszystkich polityków i urzędników od dyr. departamentu do aresztu prewencyjnego.

   0
   • W ramach walki z lewactwem, proponuję wraz z likwidacją palestry zniesienie wszelkiego rodzaju ograniczeń jeśli chodzi o występowanie w charakterze pełnomocników procesowych.

    0
 2. brawo za tekst, Panie Tomku. wlasnie o to chodzi. w Polsce nie ma rzadow prawa, bo nie sa zbudowane na zadnych wartosciach, a co najwyzej na blednych. Polski system prawny powinien byc oparty o najelpsze wzorce prawa rzymskiego, poparty wysoka etyka, wiara w Boga, a takze przewaga obowiazkow obywatela nad jego uprawnieniami. oczywiscie nie oznacza to wcale, zadnego kultu sily panstwowej. wrecz przeciwnie, chodzi tylko o porzadek, ktory bez panstwa prawa, nigdy nie zaistnieje. jednak aby tak sie stalo, potrzeba kompletnej metamorfozy, w polskim systemie sprawiedliwosci. 3/4 kadr do wymiany. mlodzi, czesto zbudowani na glebszych idealach, czekaja juz tylko na taki scenariusz i swieze wakaty. pytanie jednak polega na tym, jakie zastosowac srodki, odchwaszczania polskiego sadownictwa? w koncu w czasach stalinowskich, podczas cichej powojennej rewolucji, nie miano wyrzutow sumienia… jednak dla Polski wojna jest niebezpieczna. dlatego takze wymiar sadowniczy powinien bac sie prawa…

  0
 3. dodam jeszcze tylko, ze niestety jest pewien problem. tkanka spoleczna w Polsce jest na tyle slaba, czy podczas rzadow PRL i III RP, na tyle oslabiona, ze nie jest zdolna do przeprowadzenia zadnych tego typu zmian. brak odpowiedniej organizacji, brak obywatelskiego i oddolnego zrywu narodu, brak checi do dzialania. prof. Zybertowicz trafnie zauwazyl, ze szanse na zmiany, sa z tego powodu nikle. obecnie polska kultura jest w glebokim regresie, ktory nie pozwala jej wlasciwie na zadne ruchy, w jakims bardziej sensownym kierunku. demoralizacja spoleczenstwa siega powoli dna albo co najmniej zmierza w tym kierunku. w takiej sytuacji ciezko myslec o zmianach. a szkoda, bo wlasnie teraz, jest ku temu najlepszy moment…

  0
  • Nie mówmy o wartościach wystarczyłaby czysta przyzwoitość i czyste intencje twórców oraz wykonawców. Wykonawców prawa z etosem wymordowano, zniszczono lub zdemoralizowano, twórców intencje znamy i…. mimo to ich prawo obowiązuje

   0
   • przyzwoitosc tez jest wartoscia. jesli chce sie budowac i egzekwowac prawo bez wartosci, to najlepiej w ogole sobie darowac. bo takie prawo to wlasnie teraz obowiazuje.

    swoja droga, to lepiej Panie Tomku, jak Pan zajmie jakies stanowisko, odnosnie jutrzejszego meczu z Ukraina i pomyslu ukrainskich kibicow, ktorzy chca na meczu z Polakami, machac czerwono-czarnymi barwami rzeznikow z UPA. bardziej antypolskiej prowokacji nie moze byc. ale pewnie pilkarze nic nie zrobia, tak jak i Pan, nic nie napisze na ten temat, ani tym bardziej, wykorzysta wlasnej strony, do zadnego apelu. nie zrobi Pan tego, bo kiedy przychodzi czas czynu, realnego dzialania, to chowa Pan glowe w piasek, jak reszta. a Ukraincy w tym czasie smieja sie nam w twarz i wymachuja swoimi zbrodniczymi, antypolskimi w wydzwieku flagami.

    0
 4. Witkacy Witkacy

  Polecam zapoznanie się z doskonałym artykułem na :
  http://www.prisonplanet.pl/multimedia/jak_lech_walesa,p833431136 ,
  artykułem który to doskonale potwierdza tezy powyższego autora .
  Na takim stanem jaka mamy dzisiaj długo pracowano i doskonale im się to udało ale to już koniec ,
  my już nie damy się więcej oszukiwać bo wiemy jak to działa naprawdę .

  0
 5. Avatar ROBERT

  Z jakiej racji abolicja kredytowa ? Co to niby ma znaczyc ??

  0
 6. That’s not just logic. That’s really seilnbse.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816