Globalnie i Lokalnie
Like

Panika w Paryżu i Nowym Jorku

26/09/2014
518 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Panika w Paryżu i Nowym Jorku

Irak posiada “wiarygodne” informacje radykaliści islamscy z ISIS planują atak na systemy metro w Paryżu i Stanach Zjednoczonych, stwierdził w czwartek premier Abadi. Wywiady USA i Francji nie potwierdzają z braku ewidencji.

Sensacje premiera Haider al-Abadiego sprawiły niespodziankę urzędnikom bezpieczeństwa, wywiadu i tranzytu w obu krajach. Włodarze Nowego Jorku odbyli jazdę metrem dla uspokojenia opinii publicznej, pokazania że największe miasto w USA jest bezpieczne.

0


 

                

Abadi powiedział, że otrzymał informacje z Iraku w czwartek rano. Według wywiadu irackiego dane są wiarygodne gdyż uzyskano je od schwytanych rebeliantów. Spisek w celu dokonania ataków, powiedział, został przygotowany w Iraku przez wojowników państwa islamskiego, znanego jako ISIS lub ISIL.

      

Kilku irackich urzędników w Bagdadzie poddaje w wątpliwość wiarygodność rewelacji Abadiego. Jeden  wysokiego szczebla urzędników irackiego rządu powiedział Reutersowi że “sensacje” są oparte  na “starożytnych metodach przesłuchań”. Kolejny nazwał je “stara historia.”

      

“Planowane ataki maja być przeprowadzone w Metro w Paryżu i Subway w U.S.A.,” powiedział Abadi grupie reporterów USA w New York City dokąd przybył na doroczne obrady Zgromadzenia Ogólnego ONZ. ” Zapytany o wiarygodność doniesienia stwierdził: prosiłem szczegóły, o nazwy miast, daty. Otrzymałem je. Wyglądają na wiarygodne.

Wygląda jednak na to że zamiast terrorystów do NYC przyjechał pan Abadi i osobiście terroryzuje mieszkańców Big Apple

 

 
  
  
 

Gubernator Stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, Burmistrz Nowego Jorku Bill deBlasio i paru innych lokalnych urzędników sugerowało, że  informacje o zagrożeniu nie robią na nich wrażenie, że nie ma potrzeby podejmowania środków nadzwyczajnych z tego powodu. Sami starają się uspokoić miliony tych którzy dojeżdżają do pracy ( do weekendu tylko jeden dzień). Odbyli  podziemną wycieczkę subwayem. .
“Jesteśmy przekonani, że Nowojorczycy są bezpieczni,” powiedział na konferencji Major miasta de Blasio,  w towarzystwie Billa Brattona, komendanta policji.
Bratton, jednak, powiedział że wysłał więcej policji do patrolowania miejskich ulic i Metro. Jednak  było to już wcześniej planowane  ze względu na posiedzenie ONZ i przyjazd Prezydenta Obamy.  Policja zwiększa też bezpieczeństwo w okolicach Stadionu Yankee’s na Bronksie, gdzie gwiazda bejsbola  Derek Jeter zagra swój ostatni mecz dla kibiców na własnym stadionie przed pójściem na emeryturę z końcem sezonu.

Francja i Stany Zjednoczone rozpoczęły ataki powietrzne na cele na terytorium kontrolowanym przez Islamskie Państwo w Iraku, Prowadzi się je  w ramach kampanii “osłabić i zniszczyć” która ma na celu likwidację radykalnych grup rebeliantów sunnickich które zajęły jedną trzecią Iraku i Syrii.

Abadi powiedział również że Irak nie chce widzieć obcych wojsk na ziemi Irackiej, ale podkreślił znaczenie zapewnienia osłony lotniczej, mówiąc,że siły powietrzne Iraku nie mają odpowiednich  możliwości.
Abadiemu, tak jak innym marionetkom, szefom władz w  Syrii i Afganistanie chodzi tylko o to aby zachód zapewnił im trwałość dyktatury. Gdy zaproszą na swe terytorium obce wojska czeka ich los śledzia czyli odgłowienie jako zdrajców.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816