POLSKA
Like

Panie Schudrich, wytłumacz pan!

17/07/2016
1149 Wyświetlenia
7 Komentarze
2 minut czytania
Panie Schudrich, wytłumacz pan!

Jedwabne. Od lat obecne w historiografii zwanej „pedagogiką wstydu”. Jednak to, co dzieje się obecnie za sprawą wypowiedzi minister oświaty Anny Zalewskiej wymaga ekshumacji ofiar z całą pewnością.

0


Pisze bowiem rabin Michael Schurich na facebooku:

 

 876305_08_100108_Rabin_03_34Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich jest zdumiony i wstrząśnięty wypowiedzią Pani Minister oświaty, Anny Zalewskiej, która w rozmowie z Moniką Olejnik w programie „Kropka nad i” 13 lipca br. nie potrafiła nazwać sprawców mordów w Jedwabnem i w Kielcach. Działając w porozumieniu z Muzeum Polin oraz Stowarzyszeniem ŻIH, Związek wystosował do Pani Minister zaproszenie – podpisane przez Lesława Piszewskiego, Przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, Michaela Schudricha, Naczelnego Rabina Polski oraz Dariusza Stolę, Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich – do odwiedzenia Muzeum, gdzie będzie mogła się dowiedzieć, że sprawcami tych zbrodni na Żydach byli Polacy; i ofiary i sprawcy byli obywatelami Rzeczypospolitej. Jesteśmy zdania, że tak, jak w nauczaniu historii nie ma miejsca na wątpliwości na temat tego, kto rozpętał II wojnę światową czy kto zamordował polskich oficerów w Katyniu, tak samo jednoznaczne musi być nauczanie o zbrodniach popełnionych w Jedwabnem i Kielcach. Oczekujemy na odpowiedź Pani Minister na nasze zaproszenie.

 

Ba, ale „gazeta wyborcza” w wydaniu piątkowym (15 lipca  2016 roku) podaje zupełnie inną informację.

 

 Rabin Warszawy i Łodzi Michael Schudrich powiedział: „Szacunek dla kości naszych ofiar jest dla nas ważniejszy niż wiedza, kto zginął i jak, kto zabił i jak”.

 

http://wyborcza.pl/7,75398,20401801,ekshumacja-w-jedwabnem.html

 

No to jak, panie Schudrich?  Kiedy Lech Kaczyński, wtedy minister sprawiedliwości RP, decydował o ewentualnej ekshumacji ofiar w Jedwabnem, było wam obojętne, kto dokonał zbrodni ze względu na szacunek dla kości naszych ofiar.

Bo szacunek dla kości naszych ofiar jest dla nas ważniejszy niż wiedza, kto zginął i jak, kto zabił i jak.

 

No to jak, panie Schudrich?

 

240px-Michael_Schudrich_01Albo szacunek dla kości naszych ofiar jest dla nas ważniejszy niż wiedza, kto zginął i jak, kto zabił i jak albo też macie wiedzę, że mordu dokonali Polacy.

 

Podzielcie się więc tą wiedzą, albo nie pieprzcie głupot!

 

Tego żądają ofiary Jedwabnego.

 

Tak samo Żydzi jak i Polacy.

 

 17.07 2016

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758