HYDE PARK
Like

Panie Antoni. Z Ukrainą to możemy koprodukować widły nie helikoptery

19/10/2016
1091 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Panie Antoni. Z Ukrainą to możemy koprodukować widły nie helikoptery

Mister Wachowski pilnie potrzebny. Pozbawiony młodych przytomnych asystentów pan minister Antoni buja w obłokach. Nawet święty Antoni patron rzeczy zagubionych nie pomoże mu odnaleźć zgubionego rozsądku. Polska i Ukraina omawiają plany wprowadzenia w życie wspólnych planów produkcji śmigłowców, które mogłyby być wykorzystywane przez wojskowych sojuszników Europy Środkowej i Wschodniej, cieszy się polski minister obrony Antoni Macierewicz.

0


 

“Myślę, że będzie to zupełnie nowy model, budowany oparciu o przemysłowy potencjału obu krajów.” – mówi pan minister. A przecież od roku wiadomo że w Polsce przemysłu już dawno nie ma bo jest tylko ch.dik.k., a o przemyśle Ukraińskim wiadomo tylko tyle że oni przemyśliwają co by jeszcze “podiwanić” oraz jak nam odebrać Przemyśl.

“Wiemy, że Ukraińcy potrafią robić doskonałe silniki, produkowane przez Motor Sicz” mówi Macierewicz w wywiadzie dla TV Trwam.  Słusznie. Widzowie tej stacji mogą w to uwierzyć. Ale kto jeszcze?

“Z kolei my mamy zdolność do budowy kompozytowego korpusu maszyny. Mamy wiele możliwości, które mogą umożliwić stworzenie bardzo ciekawego produktu dla Polski i innych krajów Europy Środkowej.” cieszy się pan Macierewicz.

No tak Tylko że nawet jeśli korpus z doczepionym śmigłem może i poleci to bojowy helikopter musi posiadać elektronikę i uzbrojenie. A z tym to raczej cienko.

Po siedmiu latach pracy rolnikowi z Chin Jie Baogangowi udało się wznieść w powietrze we własnoręcznie zbudowanym helikopterze. Choć nie ma formalnego wykształcenia w technice lotniczej zadziwił znajomych.

Pan Macierewicz chce iść w jego ślady, ale nawet do Caracala to jeszcze daleko. Panie Antoni.

My z Ukrainą to możemy koprodukować widły a nie takie  helikoptery.

 

Plany pana Macierewicza są imponujące ale lepiej nie mówmy jakie wrażenie robią na ekspertach wojskowych na świecie bo jeszcze zechce budować łodzie podwodne w koprodukcji z Pigmejami.

Zlokalizowane w Zaporożu, w południowo-wschodniej Ukrainie, zakłady Motor Sich realizują szeroką gamę silników samolotowych, główne skrzyń biegów i innych elementów, jak również wykonuje obsługę techniczną helikopterów, zgodnie z zaleceniami producenta. Problem w tym że maszyny jakie obsługują to: An-8 i An-10, Jak-40 i Jak-42,  Mi-8MT, Mi-14 i Mi-171 czyli to co z naszej armii wyrzucamy na śmietnik.

Panie Antoni. Z Ukrainą to możemy koprodukować widły nie helikoptery. Po siedmiu latach pracy rolnikowi z Chin Jie Baogangowi udało się wznieść w powietrze we własnoręcznie zbudowanym helikopterze. Choć nie ma formalnego wykształcenia w technice lotniczej, zadziwił wszystkich znajomych.  Panie Antoni. Z Ukrainą to możemy koprodukować widły nie helikoptery. Po siedmiu latach pracy rolnikowi z Chin Jie Baogangowi udało się wznieść w powietrze we własnoręcznie zbudowanym helikopterze. Choć nie ma formalnego wykształcenia w technice lotniczej, zadziwił wszystkich znajomych.

Panie Antoni. Nie się co dziwić. Z Ukrainą to możemy co najwyżej produkować widły lub chodzić na marsze ku czci Bandery.

CETA. Belgia rząda gwarancji. Szydło podpisze w ciemno.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816