Komentarze dnia
Like

Pacyfikowanie „plemienności” – policyjne uniwersytety.

25/06/2013
722 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Pacyfikowanie „plemienności” – policyjne uniwersytety.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, zaapelowała do policji o pomoc w zaprowadzaniu porządku na uniwersytetach. Tusk omawiał wydarzenie na Uniwersytecie Wrocławskim z ministrem spraw wewnętrznych B. Sienkiewiczem. Kudrycka widzi także udział Sądów Powszechnych w pacyfikowaniu „faszystowskich” myśli – „wysokie kary za ostatnie wydarzenia mogą być nauczką, aby więcej w podobny sposób się nie zachowywać”. Wzięty w obronę Bauman, broni swojej filozofii która min. nie tylko że usprawiedliwia, ale wręcz wskazuje na zasadność dziejową eksterminacji Żydów – „Holocaust i systemy totalitarne były wynaturzoną, ale logiczną konsekwencją nowoczesności – i to na różne sposoby”. Jego zdaniem były one „zwieńczeniem idei postępu i czystości” – a same w sobie miały – „kluczowe znaczenie dla dynamiki nowoczesności”. (…) „były realizacją upragnionego społeczeństwa […]

0


4a394b7c471442bf980fd8b939e1a007

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, zaapelowała do policji o pomoc w zaprowadzaniu porządku na uniwersytetach. Tusk omawiał wydarzenie na Uniwersytecie Wrocławskim z ministrem spraw wewnętrznych B. Sienkiewiczem.

Kudrycka widzi także udział Sądów Powszechnych w pacyfikowaniu „faszystowskich” myśli – „wysokie kary za ostatnie wydarzenia mogą być nauczką, aby więcej w podobny sposób się nie zachowywać”.

739cf084-c47a-4041-95d4-32b6f13092cf

wrocław1

Wzięty w obronę Bauman, broni swojej filozofii która min. nie tylko że usprawiedliwia, ale wręcz wskazuje na zasadność dziejową eksterminacji Żydów – „Holocaust i systemy totalitarne były wynaturzoną, ale logiczną konsekwencją nowoczesności – i to na różne sposoby”. Jego zdaniem były one „zwieńczeniem idei postępu i czystości” a same w sobie miały„kluczowe znaczenie dla dynamiki nowoczesności”. (…) „były realizacją upragnionego społeczeństwa ludzi zasadniczo takich samych: albo przez eliminację i eksterminację niepasujących do “wzoru”, albo przez przemielenie niepasujących tak, by utracili swoje nieodpowiednie cechy i przyjęli odpowiednie, utożsamiające ich z całością”.

Według Baumana – Obozy koncentracyjne były swoistym laboratorium, w którym testowano jak dalece właściwe nowoczesności mechanizmy władzy biurokratycznej i jej wszechobecności mogą się posunąć w kontrolowaniu, zarządzaniu, mechanizowaniu i dysponowaniu każdą jednostką dla swoich potrzeb”

Czyżby pani Kudrycka była zwolennikiem teorii enkawudzisty, chcąc te zasady wprowadzać w życie, abydysponować każdą jednostką”?

Przecież jak pisze Baumankwiaty plemienności kwitną właśnie na grobie państwa narodowego.

Żródła – Polskie Radio, Wprost, Wikipedia, Internet, EwidentnyOszust

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Slonawski
Andrzej Slonawski

Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

190 publikacje
123 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816