Globalnie i Lokalnie
Like

Owsiakowy wrzód boli, oj boli!

12/01/2014
778 Wyświetlenia
11 Komentarze
4 minut czytania
Owsiakowy wrzód boli, oj boli!

Owsiak na ustach wszystkich. Kłamstwa Owsiaka, wzorce z nazistowskiej akcji, cynik, naiwni wolontariusze, tata – pułkownik MO, Owsiak częścią systemu, szkodzi polskiej służbie zdrowia, zdziecinniały rock and rollowiec itd., itp. Olbrzymia większość, co dziwne prawicowych myślicieli, walczy z Owsiakiem! Jak się okazuje pan w kolorowych okularach wyzwala niesamowite pokłady energii, emocji głownie PRZECIW i nie pozwala na obojętne przejście obok swojej akcji. Uwiera jak zadra, jak nieusuwalny wrzód, boli od lat i wyrzuca ogromne ilości zbierającej się „ropy” nie mogąc oczyścić zakażonej rany a latające muchy próbują złożyć swoje jajeczka „umożliwiając” coraz dłuższe paskudzenie się ropnia.

0


 

Rana co roku się odnawia i pokazuje niezmienne te same objawy: niezrozumienie, oskarżenia bezinteresowną zawiść i ludzką głupotę. Nie pozwala na rozmnażanie się dobrych pokładów ludzkich inicjatyw sprowadzając je do niskich instynktów prymitywnych emocji. Nie stara się zobaczyć i podkreślić pozytywnych oddziaływań, tłumi zwracanie uwagi na możliwości społecznego działania i potęguje zobojętnienie na problemy drugiego człowieka. Ot, zobaczyć w telewizorni podstarzałego celebrytę, pośmiać się albo napisać jeden albo drugi złośliwy komentarz, popsioczyć oraz podkreślić związki z „systemem” no i od razu człowiek lepiej się czuje. Teraz już wiadomo jak należy się leczyć .

„Ofiarowałem swój grosz, bo jestem przekonany, że zostanie wydany na potrzebujących. Wiem, że podobnie myśli wielu innych duchownych” – mówił rok temu o WOŚP w rozmowie z “Uważam Rze” ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. W normalnej dyskusji o charytatywności czy próbach zwrócenia uwagi na społeczne potrzeby uzupełniane ludzkimi finansowymi darami kończy to waśnie i kieruje aktywność tam gdzie ona jest potrzebna czyli pomoc innym, bardziej od nas w tej chwili potrzebującym. Ale przecież w Polsce dochodzi w tym momencie do głosu polityka, światopoglądowe przekonania oraz skoncentrowanie się na osobie a nie na problemie. A tutaj nazwisko Owsiak działa jak czerwona płachta na byka i krew już do mózgów nie dochodzi. Jest „czerwień” i nią należy atakować.

Akcja WOŚP pokazuje jak bardzo polskie społeczeństwo nie potrafi pogodzić się z sytuacją, gdzie inicjatywy społeczne dotykają bolesnych problemów związanych m.in. ze służbą zdrowia. To nie tylko niedostatki państwowych instytucji powołanych do opieki zdrowotnej ale również stosunek do różnych form społecznych inicjatyw aktywizujących obywatelskie poczucie wspólnoty. Akcje pomocy innym nie są w polskim społeczeństwie zbyt popularne, jest ich za mało i brakuje woluntariuszy chętnych do poświęcenia się swoim kosztem. Dominuje indywidualizm, wyścig szczurów, walka o codzienne przetrwanie i zamknięcie się w swoim rodzinnym światku. Każdy pokazujący że można czy powinno się inaczej jest nadepnięciem na ropiejący wrzód społecznego zobojętnienia i przechodzenia obok. Jest zamachem na nasz spokój, na świadomość że i ja czy my moglibyśmy w jakiś sposób próbować pomóc zająć się rozwiązywaniem problemów obok nas widocznych.

Ostracyzm społeczny czyli społeczne wykluczenie dotyka, z takich czy innych powodów Owsiaka i jego inicjatywę. Społeczeństwo z reguły lubi upodabniać się do siebie i nie przepada za osobami nadmiernie odstających od norm. A Owsiak normom się nie kłania a co gorsza wtyka następuje nam na nasze własne wrzody. A to boli.
Oj boli!

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

 1. Avatar Robert

  Pitolisz…

  Pomijajac inne aspekty… Tez z checia kiedys dawalem… A teraz widze konkretne zarzuty matactwa na spore sumy i Owsiaka, ktory potrafi jedynie obrazac…

  0
 2. Ichlip, ty też pracowałeś w resorcie, bo jakoś cię nie pamietam?

  0
 3. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Herrn Ichlip
  .
  Bingo ! by dr Jerzyk Sowiniec , obecnie w Lochu24 , szaletu saLöö_25H
  😎
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0
 4. To wina chorej ustawy o fundacjach i stowarzyszeniach charytatywnych. To wytyczne do niej zapewniają wszystkim w/w np.zwrot podatku WAT od zakupionego sprzętu czy towarów a nie przewidują na co ma być wydany dalej. Każda cwana fundacja i stowarzyszenie/jest ich na dzisiaj prawie 200 tysięcy!!!!/ prowadzi “programy” które sama sobie wymyśla w ramach swojej działalności a na nie ściąga kasę z dofinansowań samorządów, sponsorów, z min. pracy, itd do Unii włącznie. Nikt nie kontroluje tych programów/warsztatów/szkoleń, ważne aby były w papierach rozliczone.To robi oczywiście każda fundacja sama sobie . I to jest chore bo daje “charytatywnym” przy niskich nakładach własnych/głównie Pijar/nierzadko milionowe dochody oraz pozwala na zatrudnianie na etatach przeróżnych ludzi/głównie rodzina i znajomi/. Niestety na to pozwala ustawa i ustawa skarbowa.

  0
 5. Polacy żądają od Urzędu Skarbowego sprawdzenia majątku Owsiaków. Skąd on miał takie pieniądze,żeby wybudować taki luksusowy dom, kupić następne, również lokale i auta najwyższej klasy. I tu nie ma zmiłuj się, to zadanie US. Nas kontrolują, za najmniejszy błąd jesteśmy karani. Dlaczego Owsiki są poza kontrolą US? Czy chodzi o to, że on jest podopiecznym Komorowskiego?

  0
 6. Absolutnie zdemoralizowany bolszewicko- libertyński … establishment III RP/PRLbis zastosował terror emocjonalny jako jedną z metod własnego trwania. Stworzono obszary pozornego porozumienia, w które dali i nadal dają się wciągać ludzie, być może dobroduszni, ale do cna naiwni. Przykładem takiej metody jest Owsiak, który dla zła, którego jest i wytworem i wspólnikiem jako żywych tarcz użył chorych dzieci. Dzięki zastosowaniu takiego terroryzmu słychać do dziś : ” nie jestem zwolennikiem Owsiaka, nie podoba mi się, jak się zachowuje, może i przywłaszcza sobie część środków, ale z drugiej strony CHORE DZIECI.”.

  Proszę zwrócić uwagę na jak wielu płaszczyznach podobny terror jest stosowany. Jak wiele takich pozornych obszarów porozumienia dzierżawcy III RP/PRLbis stworzyli i – o zgrozo – wciągnęli w ten dialog nawet tych, którzy na co dzień są krytykami systemu.

  Euro 2012 : ” wprawdzie budowa stadionów, to kolejny przekręt, wprawdzie w Polsce środowiska patriotyczne są dyskryminowane, ale przecież musimy zatroszczyć się o wizerunek Polski w świecie, no i przecież to piłka nożna i nasi piłkarze “.

  Wybory na kierownika eurokołchozu : ” wiemy dobrze kto to Buzek, ale trzeba głosować na Polaka ( sic )”.

  Takich przykładów jest cała masa. Można tu znaleźć i “śledztwo” smoleńskie ( “wojna z Rosją”, więc nie drażnić), i narzucanie narracji wyborczej ( straszenie PIS- em ), i pojednanie Episkopatu z cerkwią Putina jako rzekomą przeciwwagę dla zachodniej ateizacji, itd. itd. Ze względu na ilość znaków nie będę tego rozwijał. I dlatego nie łudźmy się. Kiedy już Owsiak zostanie do cna zgrany, terrorystyczny system manipulacji w jego miejsce zaproponuje nowy obszar ” porozumienia”. I znów znajda się tacy, którzy to łykną, a po latach zaproponują nam kolejną wersję, tego, co nawet dziś czytamy na Niezależnej : ” grałem z Owsiakiem wiele lat, ale w końcu przejrzałem “.

  Nie wiem, czy śmiać się czy płakać.

  Metoda na rozbicie tego zdeprawowanego systemu i usunięcie tych ludzi jest tylko jedna : CAŁKOWITA NEGACJA WSZYSTKIEGO, CO ONI ZAPROPONUJĄ JAKO RZEKOMĄ UMOWĘ PONAD PODZIAŁAMI.
  W dialog ze złem się nie wchodzi.
  Bo : ” gdy tańczysz z diabłem , diabeł się nie zmienia, diabeł zmienia ciebie”.

  0
 7. Miałem odpisać na post, w którym ktoś napisał o celach statutowych fundacji – że 48% jest niemożliwe. Otóż, wszystko jest możliwe, jak wie się jak. Nie będę się tutaj rozpisywać w nieskończoność, ale w celach statutowych (wystarczy przeczytać statut) jest wypłata gaży grających na woodstocku. Nic nie mam do tego, że idzie to na koncert, szczególnie, że jest to podane w statucie. Natomiast drażni mnie to, że w celach statutowych jest utrzymanie (zamiast utrzymania, są ładne słowa) spółki „złoty melon”, której to właścicielem, a w zasadzie komplementariuszem jest okularnik i jakaś rodzina. Do tego dochodzi sprawa, trzymania kasy na kontach, przez prawie rok od akcji – wyobrażacie sobie odsetki z kilkudziesięciu baniek, nawet po miesiącu?Jest jeszcze coś. Sprzęt. Rozumiem ludzi, którzy się cieszą, że ich córka była podpięta do sprzętu z naklejką z sercem. Tak, oni się z tego cieszą, że ten sprzęt był. Ja natomiast nie cieszę się, że tego sprzętu nie kupuje się w przetargu, tylko okularnik wybiera „dogodną” ofertę. To, że zawsze ktoś znajomy się z taką ofertą znajdzie, to pewniak. Nie wiem czy pamiętacie lament szpitali, które dostały sprzęt, na który nie ma miejsca i musiał leżeć w piwnicy. Okazało się, że jąkaty musiał go kupić, żeby wywiązać się z umów, a to, że sprzęt nie jest potrzebny, to sprawa drugorzędna. Dochodzą jeszcze koszta organizacji “eventu”. Wszystkie koszta, jeszcze przed zakupem sprzętu wynoszą ok. 48% (chociaż sposób księgowania w naszym kraju nie pozwala dostrzec tego laikowi). Dopiero z pozostałych 52% brany jest sprzęt zgodnie z opisaną przeze mnie powyżej zasadą kolesiostwa. Generalnie z 48% zarabia wiele osób wokół okularnika, jak i on sam. Sporo zarabia też „złoty melonik” (przynajmniej wiadomo dlaczego jest złoty).
  Podsumowując, jak ktoś zna polskie realia, zna prawo podatkowe, bankowe, rachunkowość i ma doświadczenie z przetargami, a w zasadzie ich brakiem, to po 3-godzinnej analizie dokumentów przeciera oczy ze zdumienia. Więc ludzie, nawet jak jechaliście karetką z naklejonym sercem, to nie pierd…mówcie mi, że napełnianie czyjegoś portfela uratowało wam życie, bo tak po prostu nie jest – najpierw ktoś napełnił maksymalnie dużo portfeli, a później dostarczył namiastkę tego, co obiecał.

  0
 8. jestem dziwnie spokojny o los Owsiaka ale nie moge doczekac sie konca mamuski.Mysle ze powinien dostac odpowiednie wspomaganie ..finansowe przez wszelkiego rodzaju kulki i kwadraty do konca swego zywota.Swoja droga ciekawe bedzie los tych kulek i kwadratow po takim nieszczesciu.

  0
 9. generalnie slowo drazni mnie jest smieszne i nikogo nie obchodzi.Drazni to wtedy jak sam sobie bedziesz prowadził taki interes.Bo jak na razie to masz takie pojecie o TYM przedsiewzieciu Owsiaka jak ja o mahomecie.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816