Bez kategorii
Like

Owsiak pozywa internautę – za fotkę w sieci!

16/01/2013
375 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Rozprawę wyznaczono na 9 kwietnia 2013 roku.

0


 

 

 

 

źródło fotki:
         http://www.fanslask.fuckpc.com/wp-content/uploads/2012/01/heilOffsiak.jpg

 

"14.12.2012 (IAR) – Jerzy Owsiak pozywa internautę, który wrzucił na Facebook jego zdjęcie w czapce z symbolami SS. W Sądzie Rejonowym dla Warszawy Praga-Południe odbyła się rozprawa pojednawcza. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęła decyzję o dalszym postępowaniu w stosunku do właściciela profilu.

"Nie chodzi mi o dochodzenie swoich praw w atmosferze odwetu i oczekiwania piorunującego wyroku. Chodzi mi o to, aby Sąd w Polsce podjął decyzję w tej sprawie, która może być ważną w setkach, a może tysiącach podobnych zdarzeń, kiedy osoby publiczne w sposób brutalny są pomawiane, atakowane i zniesławione w Internecie w poczuciu totalnej anonimowości i bezkarności" – napisał Jerzy Owsiak w oświadczeniu dla prasy.

Na zdjęciu, które ukazało się na Facebooku jest głowa Owsiaka w czapce kapitana Polskich Linii Lotniczych, na której znalazły się insygnia SS. Zaraz po ukazaniu się zdjęcia, Fundacja zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i złożyła prośbę o wszczęcie sprawy z urzędu. Pozew jednak odrzucono, w związku z tym sprawa została skierowana do sądu z oskarżenia prywatnego. Podczas dzisiejszej rozprawy właściciel profilu tłumaczył, że zdjęcie znalazł na Facebooku i tylko umieścił je u siebie. Mówił, że bardzo żałuje tej decyzji, przeprasza i jest mu wstyd. Mimo to Fundacja zdecydowała o dalszym postępowaniu w tej sprawie. Prezes WOŚP wyraził nadzieję, że proces pokaże innym, czego w sieci robić nie wolno.

Rozprawę wyznaczono na 9 kwietnia przyszłego roku. "

iar/za komunikatem/moc/ab

źródło informacji:

http://stooq.com/n/?f=682281&c=0&p=4+18+22

Dodano:

’Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęła decyzję o dalszym postępowaniu w stosunku do właściciela profilu. – Nie chodzi mi o dochodzenie swoich praw w atmosferze odwetu i oczekiwania piorunującego wyroku. Chodzi mi o to, aby Sąd w Polsce podjął decyzję w tej sprawie, która może być ważną w setkach, a może tysiącach podobnych zdarzeń, kiedy osoby publiczne w sposób brutalny są pomawiane, atakowane i zniesławione w Internecie w poczuciu totalnej anonimowości i bezkarności – napisał Jerzy Owsiak w oświadczeniu dla prasy."

http://fakty.interia.pl/polska/news/owsiak-pozywa-internaute,1873250,3

0

taba

Polka, katoliczka, b.nauczyciel akademicki

58 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758