Bez kategorii
Like

OWSIAK NADAL PROMUJE EUTANAZJĘ pomimo pozornego wycofania się wobec fali krytyki.

15/01/2013
521 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Na stronie owsiaknet.pl cały czas dostępny jest film promujący eutanazję.

0


 

 

Wypowiedzi: „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach”  J. Owsiak  w zasadzie nigdy zdecydowanie nie odwołał. Stwierdził jedynie, że wyrażał się jako osoba prywatna, a nie w imieniu fundacji. Jest to oczywisty nonsens, ponieważ Owsiak od 20 lat jest tzw. znakiem firmowym lub inaczej, „twarzą” WOŚP, z niczym innym się nie kojarzy, a jego wypowiedzi jako osoby prywatnej nikogo nie obchodzą.

Bardzo łagodnie potraktował go również Zespół KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Krajowego Duszpasterstwa Chorych w Deklaracji z 7 stycznia 2013 r.

Po niemalże laurce wystawionej WOŚP pod przewodnictwem Jerzego Owsiaka na wstępie tego dokumentu i przyjęciu za dobrą monetę tłumaczenia, że pogląd na temat eutanazji wyraził jako osoba prywatna, Zespół KEP z „satysfakcją przyjął” słowną deklarację Owsiaka, że dla niego życie ludzkie „jest wartością najwyższą" i „celem działań", jakby nie zauważając wszystkich dotychczasowych jego działań, tj. jego świadectwa życia, w tym przede wszystkim demoralizowania młodzieży w czasie imprez pod nazwą „Przystanek Woodstock”, promowania sekty Hare Kriszna, promowania polityków opcji liberalno lewicowej itd.

Cóż, trzeba opinii publicznej tymczasowo czymś zamydlić oczy, ale swoje robić dalej.

Na stronie owsiaknet.pl dostępny jest w dalszym ciągu taki oto film:

http://owsiaknet.pl/video/45956901

i opis do niego:

„ZGON – Eutanazja

Zjawa szlochająca o śmierci, śmierć flirtująca z półtrupem, pomyleni lekarze tańczący nad szpitalnym łóżkiem wypełnionym opuszczoną nadzieją i żądza swej własnej śmierci. Innymi słowy – Bardzo wyraźny głos w dyskusji o eutanazji w wykonaniu zespołu ZGON”.

Z załączonej daty wynika, że film jest dostępny już od 21.09.2012

Dodam, żeby nie zmuszać nikogo do oglądania, że jest to wideoklip do utworu, w którym refrenem są słowa „wyłączcie mnie”.

Panie Owsiak, wobec Pańskich skandalicznych wypowiedzi na temat eutanazji, braku skruchy, przeprosin, poprawy w tym zakresie i braku zadośćuczynienia,

żądamy natychmiastowego jasnego, wyraźnego i nagłośnionego w mediach głównego nurtu stwierdzenia, że nie wolno zabijać innych ludzi, ani gdy są starzy lub cierpiący, ani gdy dopiero oczekują na swoje narodzenie.

Żądamy również kategorycznego stwierdzenia, że nie podlega to żadnej dyskusji.

Nie przyjmujemy żadnych innych wykrętnych i propagandowych tłumaczeń, a już na pewno proszę nie próbować metody, że filmik pochwalający eutanazję zamieścili pańscy fani na własną odpowiedzialność bez Pana wiedzy i zgody.

Żądamy natychmiastowego usunięcia w/wym. filmu ze strony owsiaknet.pl oraz wszystkich innych promujących eutanazję wypowiedzi, obrazów, znaków itp. które się znajdują w jakimkolwiek miejscu związanym z Pana nazwiskiem lub fundacją WOŚP.

Zero tolerancji, Panie Owsiak.

Na razie jednak chyba się nie zanosi na żadne oświadczenia, czy przeprosiny. Nie widać jakiejkolwiek skruchy. Owsiak obstaje przy swoim i w dodatku cynicznie zaprasza na Woodstock w celu „uzdrowienia” ludzi myślących inaczej niż on.

Podczas przypadkowego spotkania opisanego i nagranego tu:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,13204678,Owsiak_na_korytarzu_do_Terlikowskiego__Dlaczego_pan.html

Owsiak mówi do Terlikowskiego:

„Pan mi zarzuca zabijanie. Proszę pana! Wie pan, co trzeba? Rock and roll może tylko pana uratować. Niech pan poprosi rodziców, żeby pana puścili na Przystanek Woodstock. Niech pan ich poprosi i przyjedzie. Pan musi kochać ludzi.”

A „Szkło kontaktowe” rezonuje:

Prowadzący program Tomasz Sianecki stwierdził: – To byłoby fantastyczne, ja byłem. Nie ma w tym nic ryzykownego i na miejscu pana Terlikowskiego bym tam pojechał. To bardzo ciekawe spotkanie z młodzieżą. To może być pouczające doświadczenie.

Jak wygląda to pouczające i „uzdrawiające” doświadczenie można sobie obejrzeć:

A tak się kończy „dyskutowanie” o sprawach bezdyskusyjnych. Szokujący tekst o pewnym miasteczku w Holandii:

http://legionista.nowyekran.pl/post/85203,eutanazja-smieciowy-final-zycia

Deklaracja  Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Krajowego Duszpasterstwa Chorych – fragment:

 „(…)Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreślił, że pogląd na temat eutanazji wyrażony w wywiadzie jest jego prywatną opinią i nie należy go przypisywać Fundacji ani kojarzyć z organizowaną przez Fundację akcją charytatywną. Dodał ponadto, że jego stanowisko w tej kwestii nie ma charakteru definitywnego, gdyż w myśleniu o eutanazji przeżywa on „dylematy, rozterki i wątpliwości".

Z satysfakcją przyjmujemy deklarację Jerzego Owsiaka, iż życie ludzkie zarówno dla niego jak i dla reprezentowanej przez niego fundacji „jest wartością najwyższą" i „celem działań". Pragniemy jednak zauważyć, że Jerzy Owsiak dla wielu osób – szczególnie dla ludzi młodych – stanowi ważny autorytet, a jego poglądy – również osobiste – mają przez to znaczną siłę oddziaływania. W związku z tym pragniemy przypomnieć stanowisko Kościoła katolickiego w kwestii eutanazji."

Całość:

http://www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=201317_0

 

„Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.” (1 Tes 5,20-22)

„Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.(…)

A więc: poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7,17-20)

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Maria Kowalska

155 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816