POLSKA
Like

Ostatnie uzgodnienia Niemiec i Rosji przed atakiem

28/03/2014
901 Wyświetlenia
4 Komentarze
8 minut czytania
Ostatnie uzgodnienia Niemiec i Rosji przed atakiem

Zbigniew Kuźmiuk „ Czy Sojusz Rosji i Niemiec znowu zagrozi Polsce „ ….”W ostatnią środę media poinformowały o spotkaniu prezydenta Putina w jego rezydencji pod Moskwą z prezesem niemieckiego koncernu Siemens Joe Kaeserem.”…”Po wyjściu z rozmów, prezes Siemensa poinformował dziennikarzy, że jego wizyta w Moskwie odbywała się za wiedzą niemieckiego rządu, co więcej nie miał on nic przeciwko  jej realizacji. „….”

0


Było to pierwsze takie spotkanie prezydenta Rosji z wysokim przedstawicielem świata zachodniego po agresji Rosji na Ukrainę.Rozmowy jak pokazała to telewizja rosyjska, przebiegały w serdecznej atmosferze, wszak jak oświadczył prezes Siemensa jego firma jest obecna praktycznie w każdej gałęzi rosyjskiej gospodarki, a obecnie największym realizowanym kontraktem za 2,7 mld euro jest dostawa superszybkich pociągów, które będą kursowały na trasie Moskwa -Sankt Petersburg.
Po wyjściu z rozmów, prezes Siemensa poinformował dziennikarzy, że jego wizyta w Moskwie odbywała się za wiedzą niemieckiego rządu, co więcej nie miał on nic przeciwko  jej realizacji. „….(źródło )

Jędrzej Bielecki „ Ukraina sama wobec inwazji „…”Rosyjski atak na wschodnią i południową część kraju staje się coraz bardziej prawdopodobny – alarmuje CIA. „….”Dokument, do którego dotarła sieć CNN, wskazuje, że w ostatnich trzech dniach liczba żołnierzy rozlokowanych przy ukraińskiej granicy zwiększyła się aż o 1/3, do około 30 tys. Chodzi głównie o elitarne mobilne jednostki zdolne do szybkiego uderzenia w głąb ukraińskiego terytorium. Są skoncentrowane  wokół trzech miast: Rostowa, Kurska i Biełgorodu. Jednocześnie w stan gotowości zostały postawione wojska desantowe w innych regionach Rosji. Zdaniem CIA w podobny sposób Kreml przygotowywał się do uderzenia na Czeczenię i Gruzję. „…..”Generał Philip Breedlove, głównodowodzący sił NATO w Europie, przyznaje, że rosyjskie siły zbrojne mają techniczne możliwości przeprowadzenia operacji o tak dużej skali. „…..”W środę w Brukseli Barack Obama podzielił kraje Europy na te, które należą do NATO i mogą liczyć na pomoc wojskową USA, oraz te, które nie należą do sojuszu i w obronie których Waszyngton jest gotowy co najwyżej uruchomić sankcje wojskowe. Taka deklaracja może zachęcić Putina do uderzenia na Ukrainę. „….”Ograniczone siły wojskowe, jakimi dysponuje Ameryka w Europie, nie są w stanie w ciągu kilku dni uruchomić skutecznej ofensywy przeciwko Rosji – podkreśla Anthony Cordesman, ekspert waszyngtońskiego Center for Strategic and International Studies.Od rozpadu Związku Radzieckiego Amerykanie wycofali ze Starego Kontynentu aż 85 proc.  wojsk. Zamiast 400 tys. żołnierzy pozostało ich jedynie 67 tys., głównie w Niemczech. Liczba samolotów spadła z 800 do 130. Budżety wojskowe radykalnie ograniczyła też większość europejskich sojuszników USA.”…(źródło )

Bartosz Węglarczyk „ Ciche sankcje USA przeciw Rosji „…”Niewielkie biuro wewnątrz Departamentu Handlu USA wprowadziło po cichu sankcje ekonomiczne przeciwko całej rosyjskiej gospodarce.Sankcje zostały wprowadzone 1 marca, tuż po wkroczeniu wojsk rosyjskich na Krym. Biały Dom nie informował jednak o nich, a oficjalny komunikat pokazał się na stronie Departamentu Handlu dopiero teraz. O sankcjach napisał amerykański magazyn “Foreign Policy”.
Biuro Przemysłu i Bezpieczeństw (BIS) odpowiada w Departamencie Handlu za wydawanie licencji na eksport z USA towarów znajdujących się na liście tzw. towarów niebezpiecznych. Są to materiały np. chemikalia, a także przedmioty, które mogą zostać wykorzystane do produkcji broni. Lista jest bardzo obszerna, są na niej np. lasery, materiały wybuchowe, ale także m.in. żywe konie.W ub. roku BIS wydał ponad 1,8 tys. licencji na eksport do Rosji towarów i materiałów niebezpiecznych na łączną kwotę 1,5 mld dol. Od 1 marca do odwołania BIS wstrzymał procedurę rozpatrywania licencji na eksport do Rosji.Jednocześnie Dyrektorat Kontroli Handlu Zbrojeniowego, komórka wewnątrz Departamentu Stanu USA, wstrzymała rozpatrywanie podań o licencję na eksport przez amerykańskie firmy wszelkiego rodzaju broni do Rosji.”…(źródło )

————-
Mój komentarz

Jak ważne musiałby być powody ,że w obliczu bardzo prawdopodobnego bandyckiego ataku Rosji na cała Ukrainę wysyła swojego przedstawiciela do Moskwy . Przedstawiciela , bo przecież sam szef Siemensa powiedział ,że wyjazd odbył się za aprobatą i wiedzą Merkel . Przecież gdyby Kaeserema nie pojechał do Rosji to kontrakty by się nie zawaliły .a wizyta ta to pewne zaostrzenie relacji Niemiec z USA i drażnienie opinii publicznej w Europie

Chodziło o to ,że ze względu na całkowitą kontrole przez USA rozmów telefonicznych ostateczne uzgodnienia przed atakiem rosyjskim na Ukrainę musiały być zawarte w cztery oczy . Prawdopodobnie od tej rozmowy jest ten atak uzależniony .

Dla coraz większej ilości osób staje się rzeczą oczywistą ,że atak Rosji na Krym i Ukrainę był koordynowany z Niemcami i że faktycznie z politycznego punktu widzenia była to wspólna, wspólnie przygotowywana operacja Niemiec i Rosji .

Gdyby nie natychmiastowe wejście USA do Europy , nagła wolta kolaboracyjnego wobec Niemiec rządu Tuska i Sikorskiego i przyjęcie antyrosyjskiego przywództwa przez USA Rosjanie już by zajęli całą wschodnią i południowa Ukrainę , a spanikowany rząd Tuska „zaprosiłby” Bundeswehrę( pod nazwą na przykład brygad europejskich ) i niemieckie służby specjalne do stacjonowania w Polsce . Blady strach jaki padłby na europejskie kraje przed Rosja pozwoliłby Niemcom przyspieszyć federalizacje Unii na swoich warunkach przejąc nie tylko faktyczną, ale i formalną hegemonię w Europie

Rosja dała się wpuścić w maliny . Putin szybko przejął Krym , co w wypadku planów szybkiego ataku na Ukrainę i potrzebnego dla prowokacji punktu zapalnego było bezsensowne , aby mieć możliwość wycofania się z konfliktu . Ale USA wykorzystały to do rozpoczęcia wielkiej geopolitycznej operacji powolnego ekonomicznego i technologicznego zaduszania na śmierć Rosji .

Rosja w tej rozgrywce nie ma żadnych szans . Jeśli USA wyprą całkowicie Rosję z europejskiego rynku gazu i ropy to koniec .

Co wspólnie uradzili Niemcy i Rosjanie za pośrednictwem prezesa Siemensa Kaeserema to się dowiemy za chwilę.

Bo kluczową sprawą jest jak daleko USA podpuszczają Niemcy i Rosję . Czy po ataku Rosji na Ukrainę USA pozwolą Rosji podbić Ukrainę , czy tez rozpoczną militarną operację przeciw Rosji .

I Putin pewnie właśnie tego chciał się dowiedzieć od Merkel za pośrednictwem prezesa Siemensa .

video 2014 03 27 INWAZJA ROSJI
video Jak walczyć o polskie sprawy? – Konferencja o PE – 20.03.2014
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816