HYDE PARK
Like

Ośrodek leczenia uzależnień

04/09/2019
358 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Ośrodek leczenia uzależnień

W każdym mieście funkcjonują ośrodki leczenia uzależnień. Organizowane są w nich specjalne terapie, które mają na celu pomóc osobom uzależnionym w uporaniu się ze swoim największym problemem. W ośrodkach leczenia uzależnień może odbywać się leczenie skierowane m.in. do alkoholików, narkomanów, seksoholików, zakupoholików i wiele innych.

0


Na czym polega terapia uzależnień w ośrodkach leczenia uzależnień?

Terapia leczenia uzależnień w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo potrzebna. Świat coraz szybciej mknie do przodu, wszyscy się spieszą, chcą się wspinać po szczeblach kariery, osiągać więcej i więcej, bardzo często idąc na skróty. Dostęp do różnych szkodliwych substancji psychoaktywnych, także jest bardzo łatwy. Jednak uzależnić można się praktycznie od wszystkiego. Coraz bardziej popularna staje się lekomania, czy uzależnienie od hazardu, gier komputerowych czy nowoczesnych urządzeń.

Warto także wspomnieć, że uzależnienie to nie tylko problem osoby, która do doświadcza, ale także wszystkich w okół. Najbardziej popularnym przykładem jest alkoholizm – odbija się on negatywnie na zdrowiu osoby uzależnionej oraz jej psychice, a także znacząco wpływa na funkcjonowanie całej rodziny.

Uzależnienie to bardzo duży problem, który z pewnością wymaga profesjonalnego leczenia. Terapia w ośrodku leczenia uzależnień ma na celu przede wszystkim wyzwolenie pacjenta od czynnika uzależniającego. Cały proces zazwyczaj jest bardzo długi i ciężki. Pacjent uczy się funkcjonować bez danego czynnika, ponadto terapia pomaga zredukować negatywne skutki nałogu. Uzależniony uczy się na nowo, jak w sposób prawidłowy funkcjonować w danym społeczeństwie.

Terapia w ośrodku leczenia uzależnień, przebiega w oparciu o różne metody leczenia. Odbywają się zarówno zajęcia grupowe jak i indywidualne. Czasem wdrażane jest specjalne leczenie farmakologiczne lub detoks. Uzależnieni biorą udział w spotkaniach z psychologami i trenerami, z różnych dziedzin. Wiele istotnych informacji można znaleźć na stronie: https://medjol.pl/.

Jakie uzależnienia najczęściej leczy się w ośrodku leczenia uzależnień?

Jak wspomniano wcześniej, w ośrodku leczenia uzależnień można leczyć uzależnienia praktycznie od wszystkiego. Istnieje bardzo wiele czynników, które uzależniają pacjenta i powodują różne problemy w jego życiu rodzinnym i zawodowym. Najczęściej na terapię zgłaszają się osoby, które są uzależnione od:

  • leków,
  • hazardu,
  • zakupów,
  • seksu,
  • Internetu,
  • nowoczesnych urządzeń,
  • alkoholu,
  • narkotyków,
  • papierosów,
  • kłamstwa itd.

Przebieg leczenia jest dostosowany do indywidualnych cech pacjenta i do jego problemu. Niektóre placówki specjalizują się tylko, w leczeniu niektórych rodzajów uzależnień, inne działają bardziej ogólnie i mogą pomóc w przypadku wystąpienia każdego problemu. Aby móc rozpocząć terapię uzależnień stacjonarnie, w pierwszej kolejności trzeba udać się do poradni leczenia uzależnień, aby utrzymać odpowiednie skierowanie. W Polsce możliwe jest leczenie uzależnień za darmo na NFZ oraz prywatnie.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

298 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217