Media Watch i recenzje
Like

Oscarowa pomyłka, czy politycznie poprawna hucpa? Skandal na rozdaniu nagród Akademii Filmowej

01/03/2017
653 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Oscarowa pomyłka, czy politycznie poprawna hucpa? Skandal na rozdaniu nagród Akademii Filmowej

Podczas tegorocznej gali oscarowej doszło do niebywałego skandalu. Aktor Warren Beatty, który miał wręczyć statuetkę pomylił zwycięzców! Nagroda akademii za film roku dla „La la land” – oznajmił Beatty. Po chwili… okazało się, że zwycięzca jest inny film. Czy była to zwykła wpadka, czy ustawiona politycznie poprawna hucpa?

0


Nominowaniu i przyznawaniu nagrody Akademii Filmowej zarzucano już niejedno. Jednak w ostatnich latach chyba najgłośniej artykułowanym oskarżeniem kierowanym pod adresem tego szacownego grona był zarzut rasizmu. Miał on się przejawiać w traktowaniu po macoszemu czarnoskórych aktorów i twórców filmowych.

Pojawienie się tego zarzutu, w kontekście szalejącej w Hollywood politycznej poprawności, dość łatwo zrozumieć. Przez lata wbijano przecież do głów widzów, że „czarny charakter” ma twarz białego, a postacie wzbudzające sympatię widza są zazwyczaj „kolorowe”. Jednak wysyp oscarowych nagród dla „niebiałych” twórców i aktorów wciąż nie nadszedł.

Czy zatem nie można podejrzewać, że straszliwe upokorzenia jakie spotkało wszystkich zaangażowanych w powstanie musicalu „La, la land” było czymś więcej niż zwykłą wpadką? Zwłaszcza w kontekście tryumfu obrazu  „Moonlight”, którego fabuła przedstawia historię czarnoskórego homoseksualisty, a zatem stanowi wręcz modelowy przykład politporawnego „dzieła”.

Kiedy przypomnimy sobie jeszcze buńczuczne wypowiedzi czarnoskórych aktywistów i ich medialno-salonowych tub traktujące o „zbyt białym Oscarze” wówczas sprawa ta z pewnością nabiera jeszcze dodatkowych rumieńców.

Twórcom pretendującym do nagrody Akademii Filmowej po raz kolejny została zatem podniesiona poprzeczka. W przyszłym roku nakręcenie filmu o czarnoskórym homoseksualiście już nie wystarczy…

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-02-27)

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816