Bez kategorii
Like

Organizujmy się, OB-CIACHowa Polsko!

02/03/2011
272 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

1. Wartościami OB-CIACHu są dążenie do Prawdy i patriotyzm (Intuicja). 2.  Hasło: Kochamy czytać OB-CIACHowe gazety! (Intuicja) 3. Trzy podstawowe cele OB-CIACHu  (Intuicja): odczarowanie schematu „obciachowy” czytelnik – „obciachowa” gazeta wzmocnienie ludzi o niepoprawnych politycznie poglądach integracja środowiska, która ułatwi realizację kolejnych inicjaty 4. Dlaczego OB-CIACH? Skąd ta pisownia? (Aetius) To wynik zabawy słowem "obciach", przyklejonym nam przez media "głównego nurtu". Za blogerem Aetiusem: OB(ywatel)CIACH(ten, który przecina sznury schematów, systemu, układu). A więc OB-CIACH to nasza kontestacja. 5. Naszym symbolem jest znaczek autorstwa Niewolnika. 6. Naszym kolorem jest wrzos (Artemida- Moderna)     Organizujmy się fraktalnie OB-CIACHowa Polsko! Życie jest zaskakujące – jeszcze kilka miesięcy temu NIGDY nie pomyślałabym, że będę pisać OB-CIACHowe notki… Tym bardziej nie pomyślałabym, że przyjdzie […]

0


1. Wartościami OB-CIACHu są dążenie do Prawdy i patriotyzm (Intuicja).

2.  Hasło: Kochamy czytać OB-CIACHowe gazety! (Intuicja)

3. Trzy podstawowe cele OB-CIACHu  (Intuicja):

  1. odczarowanie schematu „obciachowy” czytelnik – „obciachowa” gazeta
  2. wzmocnienie ludzi o niepoprawnych politycznie poglądach
  3. integracja środowiska, która ułatwi realizację kolejnych inicjaty

4. Dlaczego OB-CIACH? Skąd ta pisownia? (Aetius)

To wynik zabawy słowem "obciach", przyklejonym nam przez media "głównego nurtu". Za blogerem Aetiusem: OB(ywatel)CIACH(ten, który przecina sznury schematów, systemu, układu). A więc OB-CIACH to nasza kontestacja.

5. Naszym symbolem jest znaczek autorstwa Niewolnika.

6. Naszym kolorem jest wrzos (Artemida- Moderna)

 

 

Organizujmy się fraktalnie OB-CIACHowa Polsko!

Życie jest zaskakujące – jeszcze kilka miesięcy temu NIGDY nie pomyślałabym, że będę pisać OB-CIACHowe notki…

Tym bardziej nie pomyślałabym, że przyjdzie mi odnosić się w nich do wątpliwości dotyczących budzenia się aktywności społecznej po 10-tym kwietnia (za „ciężkie” dla mnie tematy, ale cóż: jak się powiedziało „A”…itd.).

Proszę więc o wyrozumiałość => będą to intuicyjne analizy;)

Trzy najpoważniejsze zarzuty, które ostatnio słyszę:

1.      1.Nasza aktywność jest kanalizowana przez służby;

2.      2.Nasza energia jest rozpraszana => nie zajmujemy się „rzeczami naprawdę ważnymi”;

3.       3.Działając tak jawnie (filmy, zdjęcia) narażamy swoje bezpieczeństwo;

 

Przyznam się, że słysząc takie wątpliwości, sama zaczynam mieć wątpliwości następujące:

1.      1.Czy przypadkiem takie podejrzenia  nie powodują paraliżu  naszej aktywności?

2.       2.Czy przypadkiem one właśnie nie kierują naszej energii w stronę poszukiwania potwierdzenia lub wykluczenia tych obaw, zamiast w stronę realnych działań, których celem jest kształtowanie w miarę naszych możliwości, otaczającej nas rzeczywistości?

3.      3.Czy nie wpędzają nas w paranoję wzajemnych podejrzeń i strachu, że jesteśmy inwigilowani?

Bo cóż one właściwie wnoszą poza wzajemnym brakiem zaufania i zniechęceniem do podejmowania jakichkolwiek działań?

Nic.

Przecież są to podejrzenia, których NIGDY w sposób jednoznaczny nie będziemy w stanie zweryfikować. Uczyni to dopiero  historia.

Ja mogę jedynie powiedzieć: TAK MOŻE BYĆ – I CO W ZWIĄZKU Z TYM? Czy mamy przestać robić cokolwiek? I tu zwykle słyszę odpowiedź: nie, musimy być tylko ostrożni.

Ale ponieważ jestem, wbrew pozorom;) bardzo konkretną osobą, pytam dalej: co to znaczy „ musimy być ostrożni”, proszę przełożyć mi to zdanie na KONKRET właśnie : co mamy robić, a czego nie (spośród  tych rzeczy, które już robimy). I tu odpowiedzi zapewne już nie usłyszę.

A może się mylę? Czekam na odpowiedź w komentarzach (w świecie realnym jej nie otrzymałam).

 

OB-CIACHowa Polsko musimy się organizować! I to właśnie fraktalnie, oddolnie, bez konkretnych struktur, bez władz, których „utrącenie” sparaliżuje cały ruch.

Musimy to robić bez obaw, czy aby nie jesteśmy inwigilowani (bo na pewno jesteśmy i naprawdę, jeśli ktokolwiek myśli, że zdoła zachować swój status prywatności i bezpieczeństwa przy dzisiejszym rozwoju technologii, jest dzieckiem). Podejmijmy świadome ryzyko, „róbmy swoje” bez nadmiernej konspiracji => dzisiaj (w dobie internetu, satelitów, chipów) i tak nie mamy na nią najmniejszej szansy => takie czasy, czy tego nie widać?

Róbmy te swoje „mało ważne rzeczy” (najczęściej sprowadzające się dzisiaj do „dawania świadectwa” poprzez udział w spotkaniach, demonstracjach, akcjach) => to nie jest rozpraszanie energii, po prostu robimy to, na co pozwalają nam nasze możliwości. Nie stoi za nami żadna infrastruktura, pytam więc: jakie wielkie rzeczy możemy zrobić dzisiaj? Marnotrawieniem energii i rozleniwianiem społeczeństwa jest nie robienie niczego  (szczególnie nagannym, w moim odczuciu, jest nie robienie niczego pod pozorem „nierozpraszania energii”) oraz nigdy nie kończące się dyskusje. Po 10-tym kwietnia mamy moralny obowiązek DZIAŁAĆ i to działać jak najaktywniej, chociażby po to, aby spłacić dług  naszej bierności i milczenia sprzed 10-ego.

 

Organizujmy się  więc fraktalnie  OB-CIACHowa Polsko!

Wykorzystujmy nasze OB-CIACHowe  comiesięczne spotkania do skupiania się wokół realizacji kolejnych inicjatyw. 

 

Przykłady inicjatyw odrębnych przecież, ale  fraktalnie „wplecionych”  w OB-CIACH:

1.      1.Las Smoleński – Carcajou – carcajou.nowyekran.pl/post/3605,las-smolenski-oddaj-hold-cz-2-na-lot-ku-sloncu-ktozby-sie-odwazyl

2.      2.  Hej, kto Polak! – Yuhma –  hej-kto-polak.pl/wp/

3.      3.To czyta Elita – Maria Kowalska toczytaelita.nowyekran.pl/post/3404,to-czyta-elita-czyli-cala-polska-informuje-swoich-sasiadow-o-niezaleznych-mediach-cz-2

4.      4. Wieniec dla Kapitana – Rossonero – rossonero.nowyekran.pl/post/3779,wieniec-dla-kapitana-resume

 

A to przecież dopiero początek.

 

Niegdysiejszy Blondyn porównał ruchy fraktalne do śniegu, składającego się z nieskończonej ilości podobnych do siebie, ale różnorodnych płatków (naszych inicjatyw). A śnieg jak to śnieg jest w stanie pokryć niezmierzone połacie, nie wspominając o możliwości wywołania zamieci, gdy zawieje wiatr historii…. ;)Tego się trzymajmy i organizujmy się OB-CIACHowa Polsko!

Muzyczno-wokalno-obrazowe nawiązanie do ruchu fraktalnego…:))) :


ps Skrzydła husarii OB-CIACHowo zabarwił Szpak80:)

 

0

intuicja

101 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758