Artykuły redakcyjne
Like

Order dla Kaczyńskiego

23/07/2017
1164 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Order dla Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński, który niczym brytyjska królowa „panuje, ale nie rządzi”, jest niewątpliwie najpoważniejszym kandydatem do orderu „Zasłużonego utrwalacza EUrosojuza”.

0


Od początku roku do Włoch przybyło około 90 tysięcy nielegalnych imigrantów, a przewidywania mówią, że w 2017 roku do słonecznej Italii przybędzie ich nawet 250 tysięcy. Przy czym wielu z nich po odpoczynku w ośrodkach dla cudzoziemców po prostu znika, i nikt nie wie, gdzie się podziali.

https://www.pch24.pl/stan-oblezenia–wloska-gazeta-o-masowym-naplywie-imigrantow-,53100,i.html

Sytuacja jest jak najbardziej poważna i wymaga natychmiastowych, realnych działań. Tym bardziej, że jak zauważył jeden z moich ulubionych komentatorów „Europa znosząc granice wewnętrzne nigdy przecież nie zniosła oficjalnie swoich granic zewnętrznych”, aż tu nagle się okazało, że kontrola granic zewnętrznych UE w praktyce nie istnieje. A przecież sama się owa kontrola nie rozmontowała, więc ktoś w tym musiał maczać palce.

https://dwagrosze.com/2017/07/bomba-masowej-migracji-2/

Sytuacja jest tak poważna, że Europol w 2015 r. aż powołał unijną Jednostkę ds. Zgłaszania Podejrzanych Treści w Internecie (EU IRU), która przeszukuje internet, a zwłaszcza media społecznościowe, pod kątem ogłoszeń zamieszczanych przez przemytników nielegalnych migrantów i… kieruje prośby o usunięcie stron do szefostw „społecznościówek”.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-tak-dziala-przemyt-migrantow-do-europy,nId,2415880

Nasuwa się tu oczywiste pytanie, kiedy Europol przestanie się bawić internetem i zacznie w realu zamykać przemytników oraz tych, którzy rozmontowali kontrolę zewnętrznych granic UE?

Pytanie tym poważniejsze, że jak ocenia „Corriere della Sera” przerzut „migrantów” tylko do Włoch to zyski rzędu co najmniej 400 milionów dolarów rocznie. Czyżby tu był przysłowiowy „pies pogrzebany”, a jedyną realną metodą ukrócenia procederu przemytu nielegalnych imigrantów było objęcie migracji VAT – em i akcyzą?

http://fakty.interia.pl/swiat/news-corriere-della-sera-400-mln-dolarow-rocznie-za-przemyt-migra,nId,2418770

A tak właśnie dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu, który likwiduje korporacyjny charakter polskiego sądownictwa na wzór rozwiązań znanych z Europy Zachodniej, różne Guye, Fransy, Martiny, Jean – Cluody, Frontexy i Europole nie muszą się kłopotać niewygodnymi pytaniami o podejmowane działania w kwestii kryzysu migracyjnego, ich koszty i realne skutki. Jeszcze by się parę pięknych karier brzydko skończyło… Na szczęście dla siebie mają „kryzys zastępczy” w Polsce.

Słowem: Kaczyńskiemu order się należy nawet, jeśli nie takie były jego intencje. Najlepiej „Zasłużonego utrwalacza EUrosojuza”. Rzecz jasna Schetyna, Petru et tutti quanti też są silnymi kandydatami, ale bądźmy szczerzy – bez Kaczyńskiego nawet nie byliby brani pod uwagę przy nominacjach.

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816