Komentarze dnia
Like

OPOZYCJA DĄŻY DO OBALENIA RZĄDU BEATY SZYDŁO

21/05/2016
804 Wyświetlenia
0 Komentarze
17 minut czytania
OPOZYCJA DĄŻY DO OBALENIA RZĄDU BEATY SZYDŁO

Prof. Legutko o atakach na Polskę: Opozycja dąży do obalenia rządu, a Unia boi się, że urasta siła, która nie będzie posłuszna.  Były już przypadki, że Komisji Europejskiej udawała się zmiana rządu bez wyborów w danym kraju— mówi portalowi w Polityce.pl prof. Ryszard Legutko. Unijny komisarz Guenther Oettinger uznał, że Polska powinna zostać objęta pewną kontrolą Komisji Europejskiej. To kolejny głos z Unii wskazujący na duże zainteresowanie naszym krajem. Jak Pan ocenia tę inicjatywę?

0


 

 

OPOZYCJA DĄŻY DO OBALENIA RZĄDU BEATY SZYDŁO

UNIA EUROPEJSKA OBAWIA SIĘ, IŻ URASTA SIŁA, KTÓRA NIE BĘDZIE JEJ POSŁUSZNA

ANTYPOLSKA MANIFESTACJA ŻYDÓW POD KONSULATEM RP W NOWYM YORKU

https://3obieg.pl/antypolska-manifestacja-zydow-pod-konsulatem-rp

 

 

Prof. Ryszard Legutko: Ta wypowiedź pokazuje niebywałą arogancję Komisji Europejskiej i całego aparatu KE. Pamiętajmy, że podobne wypowiedzi słychać było z ust przedstawicieli PE, w tym przewodniczącego Martina Schulza, czy przewodniczącego liberałów Verhofstadta i kilku innych polityków UE. Ta atmosfera przypomina mi książkę Franza Kafki. Jest oskarżony, ale nie jest znana treść aktu oskarżenia. Co właściwie tak strasznego się dzieje w Polsce, co upoważniałoby do mówienia o autorytaryzmie, dyktaturze, narodowym socjalizmie i specjalnych środkach KE wobec naszego kraju…

Tym razem chodziło o „zamach na media” publiczne.

No tak… Mamy zamach na demokrację, zamach na Trybunał, teraz zamach na media. Ale o co konkretnie chodzi? Co szczególnego się dzieje.

Może rząd powinien rozmawiać z Komisją i Unią i wyjaśnić sprawę?

To jednak jest bardzo trudne. Polemizować jest trudno, gdy nie ma jasnego zarzutu. Gdyby był jakiś konkret, który pokazywałby, że w tym i tym punkcie łamana jest zasada pluralizmu mediów, czy niezawisłość TK, to można dyskutować, tłumaczyć i się spierać. Jednak mamy do czynienia z rzeczą zupełnie niejasną i nieznaną. Panuje w Polsce przekonanie, że media publiczne były niebywałą, ordynarną wręcz tubą propagandową rządu.

To pana wrażenie.

To nie tylko moje wrażenie i nie tylko wrażenie. To można łatwo wykazać na przykładach, czasie antenowym poświęconym tym czy innym politykom itd. To można wykazać i wyliczyć. Pamiętamy przecież, że PO w 2007 roku prowadziła proces „odpolitycznienia” mediów, czyli wyrzuciła wszystkich dziennikarzy, którzy nie popierali polityki rządu PO-PSL. Wtedy jednak Komisja Europejska się nie odezwała.

Teraz się odzywa. Może rozgrzebywanie przeszłości nie ma sensu?

Mówię o tym, żeby pokazać, że mamy do czynienia nie ze stawianiem zarzutów, na które można odpowiadać i reagować, ale ze zwykłą walką z rządem Polski. Widać to doskonale w przypadku Trybunału Konstytucyjnego. Nikt mi nie powie, że proporcja mianowanych przez poprzedni i obecny Sejm sędziów 9:6, jak jest obecnie, jest gorsza niż 14:1, jak chciała PO. Komu są bliskie standardy demokratyczne, ten powinien przyklasnąć zmianom, jakie prowadził PiS. Nikt mi również nie powie, że orzekanie w składzie 13 sędziów jest mniej demokratyczne niż orzekanie przez 5 sędziów wybieranych arbitralnie przez prezesa TK.

O czym miałoby to świadczyć?

To pokazuje, że w krytyce działalności polskiej władzy nie chodzi o konkrety, ale o atak na rząd, o zastraszenie polskiej władzy. Zapewne część urzędników nie wie w ogóle co dzieje się w Polsce, zamiast stawiać konkretne zarzuty oni wolą mówić o zamachach, rzucać hasła mówiące o narodowym socjalizmie. Unia boi się, że urasta w Polsce siła, która nie będzie pokorna, nie będzie posłuszna. Przez ostatnie 8 lat Polska przyzwyczaiła Komisję i Unię do tego, że zawsze mówiła „tak”, w żadnym przypadku się nie opierała. A teraz nagle, okazuje się, że jest zagrożenie, że Polska będzie miała własne zdanie, że może się stawiać. To wprawia Unię w stan osłupienia i niemałej drżączki.

Mówi Pan o poważnej konfrontacji KE z Polską. Spodziewa się Pan zatem jakichś kolejnych kroków? Będą proceduralne decyzje w Brukseli?

Na razie nie spodziewam się tego typu działań. Sądzę, że w najbliższej przyszłość nic takiego nie będzie miało miejsca. Nic realnego się nie stanie. To bowiem nie jest wcale takie łatwe. Tu natomiast chodzi głównie o silny nacisk psychologiczny. Widać wyraźne współdziałanie między polską opozycją a strukturami unijnymi.

O jakim działaniu opozycji Pan mówi?

Opozycja dąży do obalenia tego rządu. Były już przypadki, że Komisji Europejskiej udawała się zmiana rządu bez wyborów w danym kraju. Tak było w przypadku Włoch, tak było wcześniej w przypadku Grecji. W Polsce byłoby to bardzo trudne, ale zdaje się, że Komisja działa obecnie jak rzecznik opozycji. Chodzi o to, by zabrzmiały wszystkie możliwe tuby, trąby, wuwuzele. Ma być oszałamiający hałas, by sparaliżować działanie polskiego rządu.

Mamy do czynienia ze zwykłą walką polityczną, którą nie należy się przejmować?

Widać obecnie działania, jakich wcześniej nie było. W żadnym przypadku opozycja, nawet jak działy się zupełnie straszne rzeczy, jak za PO-PSL czy SLD, nie uciekała się do takich środków poza proceduralnych, mieszczących się poza obyczajem politycznym, poza zasadami przyzwoitości.

Mocne oskarżenia wobec opozycji w Polsce.

Obecna opozycja już jakiś czas temu przyzwyczaiła się, że może robić cokolwiek, bo jej wszystko ujdzie. To ją wprawiło w stan demoralizacji. Opozycja jest zdemoralizowana, wydaje jej się, że wszystko może, że jedyne, co do tej pory skutecznie zadziałało wobec niej, to wynik wyborów, to głos wyborców. Jednak dziś okazuje się, że opozycja uważa, że to nie decyzje wyborców są najważniejsze, że są jeszcze jakieś ciała wyższe, wyższe siły, autorytety, które mogą unieważnić wybory w Polsce. To wszystko jest szalenie nieprzyjemne, to niedobrze rokuje na przyszłość. Atmosfera polityczna w kraju nie będzie dobra. Paskudną, destrukcyjną rolę odgrywają instytucje europejskie, które powinny łagodzić konflikty, moderować dyskusje, a nie jątrzyć, straszyć i obrażać.

 

           

ANTYPOLSKA MANIFESTACJA ŻYDÓW POD KONSULATEM RP W NOWYM YORKU

 

Polonia amerykańska została ostatnio zbulwersowana informacją, że młodzież żydowskiej szkoły średniej pod przewodnictwem rabina Friedmana urządziła w dniu 5 maja 2016r. demonstrację przed Konsulatem RP w Nowym Jorku.Uczestnicy tej demonstracji w bezczelny, niedopuszczalny sposób oskarżali Polskę i Naród Polski o Holocaust, mordowanie Żydów w „polskich” obozach koncentracyjnych, a nawet o wywołanie II wojny światowej.

 

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

  1. Wiejska 10

00-902 Warszawa

Szanowny Pan Prezydent RP Andrzej Duda

 

Jesteśmy ciekawi czy biorąca udział w demonstracji młodzież żydowska wie np. o tym, że Amerykanie nie wpuścili do swojego kraju prawie 1000 Żydów, którzy przybyli statkiem z Europy na początku II wojny światowej.

Polonia nowojorska w kategoryczny sposób protestuje przeciwko temu wyrachowanemu wybrykowi szowinizmu żydowskiego, skierowanego przeciwko Narodowi Polskiemu. Ta żydowska demonstracja jest kolejnym przykładem w jaki sposób Żydzi na spółkę z Niemcami uprawiają przekłamywanie historii oraz kampanię oszczerstw przeciwko Polsce. Próbujemy zrozumieć o co chodzi w tym wszystkim i stawiamy sobie pytanie czy nie jest to przejaw żydowskiego nacjonalizmu?

Dlaczego milczy się o masowych zbrodniach popełnionych na Polakach przez żydowskich oprawców z NKWD oraz UB? Mrożące krew w żyłach sceny z przesłuchań opisuje w swoich książkach Albin Siwak, były minister do spraw związków zawodowych. Wprawdzie był on kiedyś działaczem PZPR, ale jest uczciwym i prawdomównym Polakiem.

Nie możemy również ignorować zbrodni popełnianych współcześnie przez Żydów na Palestyńczykach oraz przywłaszczania sobie ich rdzennych ziem! Podobnie jak przemilczania takich faktów jak np. śledztwo prowadzone przez FBI w sprawie nielegalnej sprzedaży ludzkich organów do USA przez 23 rabinów. Niestety nasze poprzednie władze nie zareagowały na te fakty w taki sposób jak zrobił to rząd szwedzki, uznając Państwo Palestyńskie.

Nasz obecny rząd powinien doprowadzić do wznowienia ekshumacji w Jedwabnem, aby wykazać kłamstwa strony żydowskiej a były prezydent Aleksander Kwaśniewski (Stolzman), który przepraszał w imieniu Polaków za Jedwabne, powinien osiedlić się w Izraelu. Wyniki tej ekshumacji mogą zadać ostateczny cios kłamstwom pseudo-historyka Grossa, które niestety firmuje nasz ZNAK, a które krytykował nawet Kardynał Stanisław Dziwisz. Nienawiść Grossa w stosunku do Polaków przybiera wręcz wymiar patologiczny.

Ciekawe gdzie w czasie wspomnianej demonstracji była Pani Konsul RP w Nowym Jorku. Czy nie powinna wyjść do demonstrującej młodzieży żydowskiej i przypomnieć jej o Judenratach lub o działalności licznych żydowskich kapo w nazistowskich obozach koncentracyjnych?! Nasuwa się pytanie czy w organizacji tej demonstracji nie maczał palców sam ambasador RP w Waszyngtonie, niejaki Schnepf, którego dotychczas nie potrafił odwołać z placówki sam Pan Minister Waszczykowski?

To właśnie Polacy spośród wszystkich narodów europejskich najczęściej ginęli za ukrywanie Żydów, czego przykładem może być rodzina Ulmów, zamordowana w bestialski sposób przez hitlerowców. Tymczasem Żydzi już od dziecka uczeni są, że Polacy ”wyssali antysemityzm z mlekiem matki.” Tymczasem prawda jest taka, że to właśnie żydowskie dzieci wysysają nienawiść do Polaków z mlekiem swoich matek. Wiele na ten temat mogłyby powiedzieć Polki służące u nowojorskich rodzin żydowskich jako opiekunki i sprzątaczki. Nawet małe żydowskie dzieci obrażają je nazywając „gojkami.”

Czy Żydzi się w końcu opamiętają? Skoro Polacy wyrządzili im rzekomo tak wielką krzywdę, to po co się do Polski pchają? My w imieniu Polonii amerykańskiej oczekujemy od naszego Rządu, aby podać do sądu wszystkich szubrawców za rozpowszechnianie nienawiści do Polaków i oczernianiu Polski a nie przyjmować ich z honorami, jak to robią żydowscy przebierańcy udający Polaków.

Oczekujemy od Pana Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz od naszego Rządu a w szczególności od Pani Premier Beaty Szydło, Ministra Sprawiedliwości Pana Ziobry oraz Ministra Spraw Zagranicznych Pana Waszczykowskiego, że:

  1. Zabiorą Żydom zasiłki wypłacane z naszych podatków za rzekomy udział w Holokauście, z którym my Polacy nie mieliśmy nic wspólnego.
  2. Czas zażądać od Niemców zwrotu poniesionych dotychczas kosztów odszkodowań, płaconych przez nas, zamiast prawdziwych agresorów, czyli nazistowskie Niemcy.
  3. Zażądać od Niemców miliardowych odszkodowań za poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej straty. Już najwyższy czas, aby świat otrzymał dowody na niewinność Polski!

Miejscowi polonijni działacze, tacy jak Janusz Sporek oraz Witold Rosowski z Solidarni 2010 organizowali już demonstracje przed konsulatem Niemiec w Nowym Jorku, za co im chwała, ale teraz powinni zgromadzić polonijnych demonstrantów przed ambasadą Izraela w Nowym Jorku, którzy będą protestować przeciwko szkalowaniu Polski przez Żydów. My wszyscy chętnie weźmiemy w tym udział. Dlaczego dotychczas obydwaj milczą? Szczególnie apelujemy do Pana Janusza Sporka, który co niedzielę chodzi do polonijnego kościoła Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie i przyjmuje tam komunię, aby zademonstrował swoje przywiązanie do wartości polskich i katolickich, organizując demonstrację przed konsulatem Izraela.

Niestety, ale dotychczas obydwaj panowie również nic nie zrobili, aby przeciwstawić się miejscowym „szkodnikom” wśród Polonii nowojorskiej, którzy niszczą polonijne organizacje takie jak Centrum Polsko-Słowiańskie (Pani Prezes Bożena Kamińska*) oraz Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (Pan Krzysztof Matyszczyk, którego członkowie chcą pozbawić funkcji społecznej Prezesa w oparciu o wyrok Sądu). Ubolewamy również nad tym, że Pan Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze skorumpowaną Radą Dyrektorów Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej na Greenpoincie w maju 2015 roku, co uznali oni za rodzaj wsparcia i wykorzystują obecnie jako reklamę w czasie wyborów do władz Unii. Chcielibyśmy nadmienić, że informowaliśmy Biuro Pana Prezydenta o mafijnej grupie Prezesa Krzysztofa Matyszczyka. Pan Prezydent Andrzej Duda otrzymał również te kompromitujące Prezesa Matyszczyka materiały w czasie swojej wizyty w USA w ramach prezydenckiej kampanii wyborczej. Podobne materiały dotyczące Krzysztofa Matyszczyka otrzymał również Pan Minister Antoni Macierewicz w czasie swojego spotkania z Polonią w Clerk (New Jersey).

Polonia nowojorska oczekuje odpowiedzi od najwyższych władz polskich w tej bulwersującej sprawie. Tym bardziej, że Pan Prezydent Andrzej Duda i Rząd Polski obiecał ścigać tego typu kłamliwe przestępstwa i oczernianie naszego kraju na świecie prze stronę żydowską.

 

Z poważaniem:

Polonia Nowojorska

kontakt: polcontra@wp.pl

Wiadomości www.3obieg.pl           Napisane przez: Wiadomosci 3obieg.pl

 

Źródła:

 

www.3obieg.pl

https://3obieg.pl/antypolska-manifestacja-zydow-pod-konsulatem-rp

 

http://wpolityce.pl/polityka/277064-prof-legutko-o-atakach-na-polske-opozycja-dazy-do-obalenia-rzadu-a-unia-boi-sie-ze-urasta-sila-ktora-nie-bedzie-posluszna-nasz-wywiad?strona=1

 

http://wpolityce.pl/polityka/277064-prof-legutko-o-atakach-na-polske-opozycja-dazy-do-obalenia-rzadu-a-unia-boi-sie-ze-urasta-sila-ktora-nie-bedzie-posluszna-nasz-wywiad?strona=2

 

Rozmawiał Stanisław Żaryn

 

 

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1343 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758