PRAWO
Like

ON JUŻ MIAŁ KREDYT WE FRANKACH SZWAJCARSKICH !

07/08/2013
1096 Wyświetlenia
16 Komentarze
5 minut czytania
ON JUŻ MIAŁ KREDYT WE FRANKACH SZWAJCARSKICH !

Tak sobie patrzyłem dni temu dwa na nasze “obiektywne” media i z podziwu wyjść nie mogłem , czy oni myślą , że mówią do idiotów , durniów , cymbałów i wierzą , że MY ten kit kupimy , czy sami są takimi skończonymi kretynami , że wierzą w swoją uczciwość medialnego przekazu !

O 19.20 w TVN-24 za eksperto-specjalistów robiło dwóch najętych trębaczy władzy : poseł Dariusz Rosati i Piotr Kuczyński – dyżurny ekonomista panujących.. Komentowali decyzję sądów w Chorwacji i Hiszpanii unieważniające kredyty zaciągnięte przez swoich obywateli we frankach szwajcarskich..

0


Vincent - KAŻDEMU !...

foto pod tytułem : DONALD   i  VINCENT – KAŻDEMU  Z  NAS ! ..hi hi..dobrze wam tak frajerzy- w/g posła Szejnfelda!!!

 

 

Sądy w swoim uzasadnieniu uznały udzielanie kredytów we frankach CHF za “narzędzie spekulacyjne” i nakazały dłużnikom spłatę pierwotnej kwoty kredytu w krajowej walucie..!!!

TYLE!…  i tylko tyle.. Co tu komentować !.. Wyroki niezależnych sądów w niezależnych krajach uznały i SŁUSZNIE , że akcja z dawaniem kredytów we frankach szwajcarskich od samego początku nosiła znamiona SPEKULACJI i przywróciły ład i porządek w państwie.. Przypominam zapominalskim , że PAŃSTWO na które łożymy podatki winno dbać o obywatela, bo TAKA JEST rola państwa !..

” Nasi eksperci” mało nie posikali się z szyderstw rzucanych w sądy obu tych państw i rządy , które do tego dopuściły !.. Uspakajały redaktora i widzów , że u nas problemu takiego nie ma , bo portfel kredytów we frankach szwajcarskich regularnie obsługuje ponad 97 % dłużników.. Portfel zagrożonych kredytów to mniej jak 3 % !!!…

K Ł A M S T W O !!!…   UWAGA  WIERUTNI   KŁAMCY !!!.. w  TVN-24… (Rosati i Kuczyński)

W POLSCE jest podobnie jak w Hiszpanii czy Chorwacji ten sam problem w nie mniejszym wymiarze…30 %  i WIĘCEJ !!

Tylko w naszym kraju banki na bieżąco sprzedają  “zagrożone kredyty” do Funduszy Sekurytyzacyjnych i innego ścierwa handlującego ludzką nędzą zarejestrowane w Luksemburgu i innych rajach podatkowych ,  w ten sposób CZYSZCZĄ PORTFEL  i  podają do statystyk  2 lub 3 %  źle obsługiwanych  kredytów !!!!!..

I TO JEST CAŁA PRAWDA O NASZYCH KREDYTACH WE FRANKACH SZWAJCARSKICH !!!

W prze-miksach wypowiedzi obu mówców pokazywano buźkę posła Szejnfelda  (PO) , który drwił sobie z kredytobiorców we CHF twierdząc , że  “zachciało im się zarobić” to niech teraz cierpią !

WYBORCO ZAPAMIĘTAJ  TE  NAZWISKO SZEJNFELD  (PO)…na tego pana już nie głosujemy !!!

MISTRZOSTWO  ŚWIATA  GŁUPOTY  i  PODŁOŚCI…

Z wielkim wstydem to piszę , ale to prawda o NASZYM Państwie , Rządzie , Politykach a przede wszystkim o NAS samych..

Jak można na oczach Polskiego Parlamentu , Sądów Powszechnych , Trybunału Konstytucyjnego , Rzecznika Praw Obywatelskich OKRAŚĆ ponad DWA miliony ludzi z wycharowanych – z nieludzkim poświęceniem – pieniędzy… Sprzedać im mieszkanie – nie aż tak wielkie , bo 50 m.kw – za 1000 TYSIĄC krotną wartość w kapitale PLUS odsetki….czyli za 3000 TRZY tysiące procent !!!

Podam przykład :

W Warszawie 5-6 lat temu metr kwadratowy mieszkania kosztował ok. 10.000 zł..czyli 50 m.kw. to.. pół miliona zł… Deweloper już miał umowę z Bankiem go obsługującym ( czyli inny bank nie wchodził w rachubę , jak też inna waluta jak CHF ) i jak chciałeś kupić a chciałeś – bo cena stale rosła –  to nie zastanawiając się brałeś kredyt we CHF – po 1 , 8 zł – czyli ok. 250 tys. CHF i kupowałeś swoje M-3…

DZISIAJ: Biegli Rzeczoznawcy powoływani przez Komornika Sądowego wyceniają metr kwadratowy mieszkania na 2.000 zł czyli TWOJE   M-3  kosztuje 100 tys.zł  ( minus koszta egzekucji i sądowe 20%) a TY masz dług : 250 tys.CHF czyli około MILIONA zł plus karne odsetki i dźwigasz tan krzyż do końca dni twoich i przekażesz go w spadku TWOIM dzieciom zgodnie z art. 1015 kodeksu cywilnego..

Nawet gdybyś obsługiwał przez lat 30 regularnie twoje zadłużenie we CHF i za lat 30 spłacił w pełni zobowiązanie kredytowe to kupiłeś 50 metrów kwadratowych mieszkania za TRZY MILIONY ZŁOTYCH !!!

JESTEŚ NAJGŁUPSZYM W ŚWIECIE CAŁYM – KUPCEM , który coś za 100 tys.zł kupił za 3 miliony zł !!!

I NA TO  ” POZWOLIŁY ” CI  POLITYCY I  RZĄDY  RZECZYPOSPOLITEJ  POLSKIEJ !!!

( W Hiszpanii, Chorwacji, Islandii – Sądy stanęły po stronie swoich obywateli )

Szanowni dziennikarze TVN-24 , po wielokroć robiliście ze mną tzw.setki… czy nie można było celem rzetelności dziennikarskiej nagrać moją wypowiedź do komentarza p.Rosatiego , Kuczyńskiego i Szejnfelda pokazującą problem  “czyszczenia portfela bankowego ” i zafałszowania procentowego wskaźnika kredytów tzw. trudnych – nie obsługiwanych..???

A tak… ludzie wiedzą swoje , a telewizja kłamie !

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

 1. Avatar AlexSailor

  I znowu zapobiegliwi, ostrożni, myślący wyjdą na durni.
  Bo nie kupili mieszkania za 30 razy taką cenę, jak jest warte.
  A promowani są durnie i bałwany, którzy poszli na “jakoś to będzie”.
  Może tak musi być, bo węzeł gordyjski trzeba rozwiązać, tylko że stado baranów biorące niespłacalne kredyty na fałszywie nadmuchane często zarobki, które właśnie sprzedało Polskę z krwią dziadów i ojców za obietnicę UE, które daje władzę w Polsce w każdych wyborach złodziejom i zdrajcom, znowu nie odczuje konsekwencji swoich wyborów.

  Na dodatek większość z nich liczyła na program “rodzina na cudzym” i podobne, no bo niech inni zapłacą w podatkach za to mieszkanie.

  Najbardziej mi żal tych, którzy musieli z jakichś względów kupić mieszkanie w tym czasie, np. dziecko w drodze, jedyna dostępna praca, małżeństwa młode, itp.
  Tych jednak było kilka procent i wpadli w pułapkę przez resztę pazernych, cwanych, żyjących ponad stan, “inwestujących w mieszkania”, “lokujących w mieszkaniach kapitał” (banku), i idących za modą “na mieszkanie” “bo raty kredytu są niższe od kosztów wynajmu i po co płacić komuś, jak się w końcu spłaci”.

  Koleją grupą poszkodowanych są właśnie ci, którzy za własne pieniądze kupili mieszkanie by je wynajmować, ale ich potencjalni klienci woleli wybrać opcję ryzykowną i płacić do banku 30x tyle co koszt wynajmu jak się okazało, zamiast polskiej “klasie średniej”.
  No ale ci tylko dołożyli nieco do interesu, albo wyszli na swoje sprzedając nierentowny interes z przebiciem 2-3x tymże baranom.

  Gdy mieszkania rosły do cen 5,8,10 i 15 rys. złotych za metr kwadratowy mówiłem wszem i wobec, że ktoś chyba zwariował, i nawet po uwzględnieniu wzrostu cen materiałów i robocizny wywołanym tymi cenami, koszt budowy mieszkania w cenniku wynosi 2200-2400 zł/m2, a przecież żaden wykonawca nie oferuje cen cennikowych, lecz raczej niższe.
  Zaś koszt działki nie może przekroczyć 100 zł/m2 p.u. na mieszkanie (raczej powinien być na poziomie 10-20zł) z wyjątkiem wybitnych lokalizacji – moi rozmówcy pukali się w głowę i najczęściej brali KREDYT WE FRANKU, BO SIĘ OPŁACA i tylko durnie biorą w złotówkach.
  Na nieśmiałe sugestie, że się nie znam, ale branie we franku przy zarobkach w złotówce i spekulacji na niej jest zbyt ryzykowne, dowiadywałem się, że się rzeczywiście nie znam.

  Cóż, pewnie znowu im, tym baranom mającym gdzie mieszkać a mimo to ładującym się w “nowe mieszkanie” znowu się uda.
  Nie pierwszy raz zresztą.

  Wszystko przez idiotyczne prawo, które zamiast ograniczyć ryzyko do zakupionego mieszkania obciążonego hipoteką wraz z poniesionymi już na nie kosztami, obciąża spłatą kredytu cały majątek dłużnika w zasadzie do końca życia czyniąc z niego niewolnika.
  A przecież to takie proste.
  Biorę kredyt z zabezpieczeniem hipotecznym, wpłacam np. 20-30% środków własnych, kupuje mieszkanie, które co najwyżej mogę stracić z wkładem i spłaconymi już ratami kredytu, jeśli z jakichś względów spłacać dalej nie mogę lub NIE CHCĘ.
  A bank bierze sobie to mieszkanie niech się martwi, w końcu za to bierze odsetki od niczego, które mi pożyczył.
  A ja jestem czysty i bez długów, co najwyżej w przyszłości bank nie będzie chciał (oj będzie, będzie – te odsetki od niczego) dać mi kolejnego kredytu.

  Przypomnę, że banki dawały kredyt na 105% a nawet 120% wartości mieszkania.

  0
 2. Avatar kanton

  Ludzie zbyt mocno wierzą w to co serwuje im telewizja. Podam taki przykład na przszłość
  Podobno w chwili obecnej, obniżono ceny energii elektrycznej. Jeszcze rachunku nie dostałem elektryczność. Ale ,co z tego skoro będą podnosić opłaty stałe :-(.
  Kubeł zimnej woidy przyjdzie na jesieni i zimą. :-(.
  W Polsce trzeba zrobić trzęsienie ziemi na scenie politycznej. A tak wlaściwie to
  w każdej dziedzinie życia gospodarczego. Dla nich wszystkich pracxa w kamieniolomach nie wydaje zbyt ciężka. Pozdrawiam..

  0
 3. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

  0
  • Za wyjątkiem podstępu i oszustwa

   0
   • Avatar Jacek

    Panie Tomku – nie ma podstepu i oszustwa – to teraz nazywaz sie biznes.
    I im ktos bardziej oszukuje pssst mija sie z prawda ten jest lepszym biznesmenem…

    0
   • Pomocna pożyczka ma bardzo acykatrjne kredyty hipoteczne, ale także rf3żne inne produkty finansowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kredyty bez bik przez internet, kredyty gotf3wkowe na dowf3d czy choćby kredyty dla bezrobotnych. W Pomocnej pożyczce jest zawsze niskie oprocentowanie oraz na minimum formalności, nic więc dziwnego, że Pomocna pożyczka ma coraz szersze grono zadowolonych klientf3w. Afryka

    0
 4. Avatar Tomasz

  “czy oni myślą , że mówią do idiotów , durniów , cymbałów i wierzą , że MY ten kit kupimy” ? Tak właśnie myślą http://www.youtube.com/watch?v=_p4vlypjABs

  0
 5. Avatar Robert

  A na czym polega ten “podstep i oszustwo”, komuchy ? Od lat wszelakie media pierdza propaganda, ze najlepiej zaciagac kredyty w walucie jaka sie zarabia. Jak ktos zaciagnal w innej, to jego wybor i ryzyko. Nie slyszalem by to bylo przymusowe… Wyroki tych sadow to skandal. Tak na marginesie sadze, ze i tak placa nizsza rate niz gdyby zaciagali w zlotowkach… Jedyne oszustwo to np. prowizje przy przeliczaniu kursow, ale to osobny temat…

  0
 6. Avatar policjant łapówkarz

  Dlaczego oni tak pieprzą? W myśl prostej zasady; Pan każe, sługa musi. jak się od “pana” bierze pensję, to nie dziwota, że tak trzeba tańczyć, jak pan rozkaże. A kto jest Panem w dzisiejszym świecie? Zacytuję mój poprzedni wpis w innym blogu:

  “…Kiedys zbój balcerowicz pieprzył w tv dla oglądających go tumanów, że niewidzialna ręka rynku rządzi ekonomią w świecie. Ponieważ do tumanów się nie zaliczam to powiem po raz kolejny: niewidzialna ręka to była w Teleranku za komuny, co w nocy babci drewno rąbała.
  Natomiast rynkiem i finansami rządzi na świecie kilka żydowskich rodzin spekulantów, oszustów i morderców , a czyni to rękami polityków, bankierów i zawodowych zabójców którzy siedzą u nich w kieszeni. I to wszystko.

  Aby się maksymalnie uniezależnić od bandytów rządzących światem trzeba mieć 4 rzeczy:
  1. kawałek ziemi i swój dach nad głową, aby się wyzywić gdy nadejdzie prawdziwy kryzys.
  2. Złoto i srebro, gdyz jest to jedyny pieniądz na świecie.
  3. Dobrze zakonserwowanego kałacha , zakopanego blisko drzwi wejściowych do domu.
  4. Otwarty umysł, który myśli samodzielnie , a nie słucha debilnej t.v.

  0
 7. Avatar adam

  Kto może niech wykopie i rozpowszechnia; i obejrzy:)
  http://www.wykop.pl/link/1607151/zebrowski-o-podmianie-elit/

  0
 8. no coz za niewiedze sie placi… Hiszpanie i Chorwaci wciaz maja rzady narodowe, wiec tam sytuacja jest nieco inna. chociaz i tak miedzynarodowa lichwa zarobila tam dostatecznie duzo hajsu.

  ciekawe co na to Mariusz Max-Kolonko? nie jest on przypadkiem zieciem Dariusz Rosatiego?

  0
 9. Avatar Maria

  zapomnij o politykach, wpisz w googla “kantory internetowe”, porównaj, wybierz najlepszy, zacznij oszczędzać 100 zł/m-c. I tyle.

  0
 10. Avatar Smithd860

  Very nice! fcdecbcffe

  0
 11. Pozew Zbiorowy Grupy Osób Mających Kredyt We Frankach Szwajcarskich CHF przeciwko GE Money Bank – BPH, ZAPRASZAMY!!! Więcej na http://www.gemoney.bo.pl/

  0
 12. To fakt, że telewizja potrafi wciskać nam kit. Wiele z osób, które zaciągnęły kredytu są nadal na plusie – http://www.niezaleznydoradcafinansowy.pl/posiadacze-kredytow-we-frankach-nadal-na-plusie
  I one, jak słuchają wypowiedzi polityków to łapią się za głowę 🙂
  Dla mnie większość z tych newsów to propaganda/kampania (wyborcza?)

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816