Grzegorz Schetyna (PO, Marszałek Sejmu)

11.06.2011:

Kibicują nam miliony Polaków, ale wiem także, że kibicują nam ci, których z nami już nie ma. Maciek Płażyński, Adam Rybicki, Grzesiu Dolniak, Sebastian Karpiniuk i Krysia Bochenek. Oni tam na górze patrzą na nas, ściskają kciuki i mówią nam: wygrajcie to, wygrajcie to dla nas. I wierzę, że tak jest, dlatego wiem, że musi być dobrze.

No i proszę – do wielu nadzwyczajnych zdolności szamanów z PO można dodać również kolejną – obcowanie z duchami zmarłych.

Skąd przekonanie marszałka Schetyny, że ci ludzie, których zabiło dziadowskie państwo pod rządami PO, narażając ich ukochanych na straszne doświadczenia – będą trzymać kciuki za to, aby ta partia dalej  sprawowała swoje nieudolne rządy?

Czemu Marszałek nawet Niebo (mam nadzieję, że wszyscy wymienieni zdążyli pojednać się z Bogiem) chciałby politycznie poszatkować, na wzór ziemskiego grajdołka?

Tego nie jestem w stanie powiedzieć, ale Schetyna zdobył gromkie brawa z sali, gdy mówił te słowa, więc mniemam, że kongres PO (przez aklamację) się ze swoim mandarynem solidaryzował.

Może Grześ Schetyna odczuwa jakąś specjalną łączność np. ze śp. Grzegorzem Dolniakiem, który zajął jego miejsce w rządowym samolocie, którym 10 kwietnia 2010 podróżował Prezydent RP? Nie wiadomo, bo tego marszałek nie powiedział.

Oczywiście, nie jest to "podłe wykorzystywanie Smoleńska do celów politycznych", ani "niska gra trumnami". O nie – to potrafi robić tylko PIS, gdy wspomina pamięć swoich przedstawicieli, albo gdy domaga się pomnika dla ofiar tego bezprecedensowego wydarzenia, albo rzetelnego śledztwa.

Ogólnie na sam koniec warto zwrócić uwagę, jak często gdy przychodzi rozmawiać o faktach liderzy PO używają słów typu "wierzę", "mam nadzieję", "odczuwam wewnętrzne przekonanie" itp.

"Wierzę, że rurociąg nie zablokuję portu w Świnoujściu (Sikorski)", gdy wiemy że zablokował.

"Jestem przekonany, że razem wyjaśnimy przyczyny katastrofy" (Tusk), kiedy widzimy że Rosja ma to gdzieś.

Jestem przekonany, że inwestor katarski…, że A2…, że budżet…., jest nadzieja na zniesienie embarga do Rosji… wizy do USA… Euro 2012… koleje

***

Zaiste, poparcie dla PO to już kwestia wiary w zaklinaczy rzeczywistości.

A to PIS jest ponoć sektą…

***

P.S. Życie dopisało rozdział do słów G. Schetyny:

jakubplazynski.salon24.pl/315281,oswiadczenie