Media Watch i recenzje
Like

Ojciec Rydzyk nie poprze PiS

20/06/2013
977 Wyświetlenia
14 Komentarze
4 minut czytania
Ojciec Rydzyk nie poprze PiS

Opublikowany w środę, 19 czerwca br. na stronie Radia Maryja ostry komunikat Ojca Rydzyka to bardzo zła wiadomość dla Jarosława Kaczyńskiego. Wskazuje, że w najbliższych (być może przedterminowych) wyborach PiS może mieć kłopoty ze uzyskaniem wsparcia ze strony Rodziny Radia Maryja i TV Trwam. Informacje jakie kilka dni temu Trzeci Obieg otrzymał z Torunia potwierdzają, że tak naprawdę zapadła już decyzja, iż pełne poparcie w wyborach otrzyma Ruch Narodowy. Prawdopodobnie nastąpiło to zaraz po Kongresie albo przed i związane jest z osobą Pana Kobylańskiego.  Teraz tylko obserwujemy grę medialną polegającą na wskazaniu palcem głównego winowajcy i określenia intensywności niechętnych relacji. Rzeczywiście, wygląda na to, że Kaczyński stawiając na Sakiewicza i dając mu zbyt wiele swobody (to uprzejma interpretacja dla Pana Prezesa) straci więcej niż zyskał. Jeśli zyskiem mogą być nazwane dwukrotnie przegrane wybory.

0


Arogancja i kabotyństwo Redaktora Naczelnego Koncernu Ekstrapatriotycznego Gazeta Polska dotychczas odtrącające niefanatycznych saympatyków teraz odwróci od PiS konkretną liczbę 1,5 mln słuchaczy i telewidzów. A zaproponowaną przez niego linię walki z PO poprzez atak za Smoleńsk już po woli można wyrzucać do kosza. Co “Smoleńskiem” wywalczy PiS w wyborach jeśli nie będzie już Platformy Obywatelskiej, której demontaż się zaczął? Co Sakiewicz może zaproponować Kaczyńskiemu w walce wyborczej z Narodowcami, Oburzonymi, Republikanami albo tym co pozostanie po PO ale bez jego prominentnych działaczy? Moim zdaniem należy komunikat Ojca Rydzyka traktować jako prywatny list do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, na który oczekuje pilnej odpowiedzi w formie określonej reakcji (lub jej braku). Bo decyzja o braku poparcia to jedno, a jego intensywność to drugie.

 

Albo Sakiewicz albo Ja Panie Prezesie! :

 

o_tadeusz_rydzyk_dyrektor_big-270x180

Komunikat o. dr Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja 

19 czerwca 2013, godz. 07:50

http://www.radiomaryja.pl/informacje/komunikat-o-dr-tadeusza-rydzyka-dyrektora-radia-maryja-7/

 

W związku z artykułem nieznanego autora w „Gazecie Polskiej Codziennie” w poniedziałek, 17 czerwca, pt. „Marsz w obronie wolnych mediów”, w którym czytam między innymi, że „manifestację organizowały Kluby ’Gazety Polskiej’, koła Radia Maryja i Stowarzyszenie Solidarni 2010”, informuję, że nikt z organizatorów nie mówił przed ani po marszu, że Kluby „Gazety Polskiej” są organizatorami tego wydarzenia.

 

Proszę wszystkich organizatorów następnych marszów czy jakichkolwiek innych wydarzeń dotyczących Telewizji Trwam lub innych wydarzeń związanych z naszym toruńskim ośrodkiem o informowanie nas o tym w celu uzyskania zgody. Jest to potrzebne, aby uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości.

 

Jednocześnie zaznaczam, że nie współpracujemy z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, a więc i z „Gazetą Polską” czy klubami z nią związanymi. Niestety, jesteśmy do tego zmuszeni, o czym mówiłem w wywiadach w „Naszym Dzienniku”. Przypomnę jeszcze raz, że skłaniają mnie do tego sytuacje, w których „Gazeta Polska” pisała i nie odwołała do dziś poważnych nieprawd dotyczących Radia Maryja. Istotną sprawą są też niewyobrażalnie krzywdzące wypowiedzi głoszone i pisane przez red. Sakiewicza oraz niektórych redaktorów „Gazety Polskiej”, także w radiu i telewizji, które w dużej mierze przyczyniły się do wyeliminowania Księdza Arcybiskupa Stanisława Wielgusa z posługi Kościołowi i Polsce, którą miał podjąć przed paru laty. To bardzo poważne skrzywdzenie Księdza Arcybiskupa noszące znamiona samosądu na Kościele. Pan redaktor Tomasz Sakiewicz nigdy nie przedstawił dowodów na wiarygodność tej wypowiedzi. Nigdy też tego nie odwołał ani nie powiedział, że to była pomyłka. Na temat tamtych działań pana redaktora można dowiedzieć się więcej z książki pana Sebastiana Karczewskiego „Zamach na Arcybiskupa”. Dlatego też nie zgadzam się na współorganizację między innymi marszów dla Telewizji Trwam z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, jakkolwiek do ludzi związanych z klubami żywię należny szacunek. Do pana redaktora nie noszę żadnej urazy i modlę się o godne rozwiązanie tych problemów.

 

o. Tadeusz Rydzyk CSsR
Dyrektor Radia Maryja

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Gazeta Polska to jest taki sam organ jak Gazeta Wyborcza i pod sztandarami (niby)patriotycznymi, szykowana jest na wypadek, gdy GW padnie już do końca na łopatki.
  Zas sam Sakiewicz namawa do napąsci na Iran, co juz całkowicie dyskwalifikuje go, także jako człowieka.
  Iran, który w czasie II wojny dał schronie dzisiątom tysięcy polskich dzieci.
  W tym kontekście jest to juz totalna dyskwalifikacja i chyba juz żaden Polak nie identyfikuje się z Sakiewiczem i jego organem

  0
  • Że Sakiewicz namawa do napąsci na Iran, to mnie jakoś nie dziwi. Ale myślę, że wartoo by tę tezę udokumentować jakimiś linkami. Nie wszyscy Sakiewicza czytają…

   0
 2. Aż się prosi by opublikować rozdział o tym traktujący.

  0
 3. I co sakiewicz…….w końcu ktoś prawdę o tobie napisał, co….

  0
 4. Konflikt z Sakiewiczem nie musi oznaczać automatycznie konfliktu z PiS
  Jak dotychczas media o. Rydzyka wyraźnie faworyzują PiS i SP.

  0
 5. Trzeba pamiętać o tym, kto pozwolił na reaktywacje loży BNB, a był to nikt inny, tylko śp. Lech Kaczyński, kto zapalał chanukowe świeczki w Belwederze? Nie pamiętacie? Nie byłoby w tym nic złego, gdyby pewna mniejszość, pewne państwo położone w Palestynie i pewne organizacje od wyciskania kasy za holokaust nie naciskały na państwo Polskie na tzw. rewindykacje mienia pożydowskiego.
  Swego czasu marszałek Dorn chciał zbombardować Iran, a PIS strasznie chce wchodzić w zad USA, nie zauważając, że Obama sprzedał nas Putinowi i Merkel 17 Września 2009 roku.
  Jeśli idzie o Smoleńsk to GP robi wszystko, aby potwierdzić wersję zamachu, ale jak idzie o 11.09.2001 WTC, to popiera oficjalną wersję amerykańską
  Także brawo dla o. Rydzyka
  Ruch Narodowy wart mszy!!!!!

  0
 6. Avatar Damin

  Dobre posunięcie Ojca Dyrektora. Dajmy szansę Ruchowi N na samodzielne rządy w Polsce. Już widzę strach Gów…na na Czerskiej.

  0
 7. Avatar Damin

  PIS powinien był zrobić porządek z tak zwanymi mediami w Polsce tzn G..ównem Wybiórczym i KGB24. Jednakże gospodarczo było lepiej aniżeli obecnie. A TUSK rządzi już nieudolnie drugą kadencję z pomocą serwerów sowieckich. Myślę, że Ruch Narodowy- jedyną siła w Polsce- oby nie był zinwigilowany przez tak zwane służby.

  0
 8. Avatar grazss

  Nie może być dwóch samców Alfa i tyle. Patriotyczne “stadka”mogą mieć tylko jednego pasterza, który będzie im mówił, co dobre, a co złe.
  Ręce opadają….

  0
 9. Avatar Obserwator

  To zaczęła się zimna wojna z Polaków z Polakami,,,,,
  http://www.gazetaparlamentarna.pl/

  0
 10. Avatar wieslaw.szelejak11

  Już to widzę ? Teza wystawiona w w/w komentarzu jest poboź
  nym źyczeniem bez źródła. Tak by chcieli dyrygenci z agencji.Poroźnic ; Na to nabrali O.Tadeusza no cóż nawet najlepszy da się wymanewrować.

  0
 11. Avatar KOBITKA

  Proszę, obejrzyjcie filmy na YOU TUBIE o TWC 11.09.2000. Tam pokazano prawdę, o co chodziło w zamachu na własne społeczeństwo! O ironio! Świat się przewraca! Tyle zła! POLECAM! Dobrze poczytać o rodzinie Rokefelerów. Tam też trochę prawdy o planach “możnych tego świata”!

  0
 12. Your style is very unique compared to other people I have read stuff from.
  I appreciate you for posting when you have the opportunity,
  Guess I will just book mark this site.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816