SPOŁECZEŃSTWO
Like

Delfinoterapia nadzieją dla Kamila Czarnoty – pomagamy dbv pl

24/03/2012
1063 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Delfinoterapia nadzieją dla Kamila Czarnoty – pomagamy dbv pl

Prośba o wsparcie finansowe na leczenie, terapie i rehabilitacje Kamila, który urodził się z bardzo rzadką wadą genetyczną oraz Zespołem Wad Wrodzonych: wadą serca, słuchu i wzroku, deformacją klatki piersiowej, żeber i wrodzonym zapaleniem płuc…

0


Prośba o wsparcie finansowe na leczenie, terapie i rehabilitacje Kamila, który urodził się z bardzo rzadką wadą genetyczną oraz Zespołem Wad Wrodzonych: wadą serca, słuchu i wzroku, deformacją klatki piersiowej, żeber i wrodzonym zapaleniem płuc…

Kamil Czarnota urodził się 16 lipca 1998 roku. Pierwsze miesiące swojego życia przeleżał w szpitalu, gdzie był intensywnie leczony.

 

Urodził się z zapaleniem płuc oraz z wieloma wadami wrodzonymi: wada serca, słuchu i wzroku, deformacja klatki piersiowej i żeber, wrodzone zapalenie płuc, słabo mówi. Po paru dniach przewieziono go do Kliniki na oddział Patologii Noworodka celem diagnostyki Wad Wrodzonych. Na tym oddziale przechodził ciężkie chwile swojego życia.

 

Ciągłe badania podczas których w 5 tygodniu życia złamano mu cewnik w żyle, co spowodowało, że część cewnika przesunęła się do naczyń głębokich oraz zrobiła się skrzeplina w prawej komorze. Równocześnie został zarażony gronkowcem z przedłużającym się zapalenie płuc.
W trakcie badań okazało się że jest przepuklina rozworu przełykowego, ale z uwagi na ciągłe zapalenie płuc nie można było przeprowadzić operacji, To wszystko odbiło się na zdrowiu Kamila. Nie jadł, waga była bardzo niska 4 kg.

 

Na własną prośbę rodzice odebrali Kamila z Kliniki. W wyniku usilnych starań rodziców u chirurga, Kamil został zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego. Po udanej operacji w wieku 7 miesięcy znów rodzice odebrali go ze szpitala na własną prośbę z krańcowo niską wagą. W domu Kamil zaczął powoli powracać do zdrowia. Dużo jadł i wreszcie zaczął przybierać na wadze.

 

Jego dalsze życie to ciągłe wizyty u lekarzy specjalistów,
rehabilitacja, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

 

Po około 3 latach dalszych badań stwierdzono bardzo rzadką chorobę genetyczną. W wyniku wielu tych starań Kamil z każdym rokiem powraca do lepszej sprawności fizycznej i umysłowej. W Jego życiu czeka go jeszcze parę zabiegów. Rodzice pragną dalej kontynuować Jego leczenie i rehabilitacje, aby zaczął samodzielnie funkcjonować. Największe postępy u Kamila pojawiły się gdy trafił na turnusy w Ośrodku „Zabajka” w Stawnicy. Miał  4 lata jak był pierwszy raz. Z każdy rokiem, z pobytu na pobyt, Kamil robił duże postępy. Dzięki ciężkiej Jego pracy i rehabilitantów, w wieku 9 lat zaczął chodzić przy pomocy drugiej osoby. Niestety zaburzenia równowagi sprawiają że boi się samodzielnie chodzić.

 

W związku z tym, obecnie rodziców największym staraniem jest wyjazd Kamila na terapię z delfinami (Delfinoterapię), dającą pozytywne wyniki w tego rodzaju schorzeń. Cena takiego turnusu w  Turcji (Alanya) to 22 tys. PLN. Kontakt z delfinami umożliwi mu lepszy kontakt z otoczeniem i wyeliminuje nadpobudliwość i zaburzenie równowagi.Może ta terapia pozwoli że u Kamila poprawi się wzrok a przede wszystkim wyciszy w sferach emocjonalnych i intelektualnych?!

 

Leczenie, terapia i rehabilitacja Kamila wymaga ogromnych nakładów finansowych. A sytuacja rodziny przekracza możliwości finansowe.

 

Jako rodzice bardzo pragną aby to co osiągnął z tak wielkim trudem, nie poszło na marne. Jednak sami nie są w stanie sprostać wszystkim kosztom związanych z rehabilitacją i leczeniem.

 

W związku z tym, zwracam się z gorącą prośbą
o wsparcie finansowe dla Kamila.

 

Numer konta w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” lub Fundacji „Słoneczko”, na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/…467
0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758