HYDE PARK
Like

Ogród w odcieniach fioletu

27/05/2014
788 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Ogród w odcieniach fioletu

Wśród wielu ogrodowych roślin ozdobnych, które dostępne są w sklepach ogrodniczych, aż trudno odnaleźć te, które najbardziej będą nam odpowiadały. Może warto wiec zdecydować się na klucz, wg którego dobierzemy nasze rośliny? Taki kluczem może być kolor, w jakim kwitnąć będą wybrane przez nas kwiaty i krzewy. Proponujemy fiolet!  Fiolet nie bez przyczyny Zgodnie z symboliką, jaką przypisuje się kolorom, fiolet łączy się z przestrzenią oraz wolnością. Jest symbolem przyjaźni, a także spontaniczności. Przypisuje się mu również lecznicze działanie w przypadku bezsenności oraz łagodzenie stresu i zmęczenia. Dlatego też watro przyozdobić ogród w szlachetne fioletowe szaty. Stanie się bowiem doskonałym miejscem relaksu po dniu ciężkiej pracy (zwłaszcza umysłowej). Rośliny kwitnące na fioletowo Poniżej przedstawiamy niektóre z roślin, które doskonale sprawdzą […]

0


Wśród wielu ogrodowych roślin ozdobnych, które dostępne są w sklepach ogrodniczych, aż trudno odnaleźć te, które najbardziej będą nam odpowiadały. Może warto wiec zdecydować się na klucz, wg którego dobierzemy nasze rośliny? Taki kluczem może być kolor, w jakim kwitnąć będą wybrane przez nas kwiaty i krzewy. Proponujemy fiolet!

 Fiolet nie bez przyczyny

Zgodnie z symboliką, jaką przypisuje się kolorom, fiolet łączy się z przestrzenią oraz wolnością. Jest symbolem przyjaźni, a także spontaniczności. Przypisuje się mu również lecznicze działanie w przypadku bezsenności oraz łagodzenie stresu i zmęczenia. Dlatego też watro przyozdobić ogród w szlachetne fioletowe szaty. Stanie się bowiem doskonałym miejscem relaksu po dniu ciężkiej pracy (zwłaszcza umysłowej).

Rośliny kwitnące na fioletowo

Poniżej przedstawiamy niektóre z roślin, które doskonale sprawdzą się w realizacji koncepcji ogrodu kwitnącego na fioletowo:

  • astry nowobelgijskie/nowoangielskie/gawędki – te gatunki występują m.in. w kolorze fioletowym, charakteryzuje je bardzo duża ilość niewielkich kwiatów.-
  • fiołki ogrodowe – o silnym i przyjemnym zapachu.
  • lawenda – roślina bogata w olejki eteryczne, wydzielająca intensywną kojącą woń.
  • floks szydlasty – bylina ozdobna, występująca w m. in w odcieniach różu i fioletu. Podczas kwitnienia tworzy kolorowe kobierce.
  • pelargonia rabatowa – jest raczej roślina sezonową, możemy obsadzić nią rabaty, ale także wykorzystać w kwietnikach.
  • surfinia – jej zaletą jest fakt, że wydaje bardzo dużo kwiatów. Najlepiej sprawdzi się w ogrodowym kwietniku.
  • hortensja ogrodowa – to niewysoki krzew o ciekawym fioletowo-niebieskim kolorze kwiatów.
  • lilak pospolity (bez) – ten pospolity krzew kwitnący m.in. na fioletowo wydziela słodki, piękny zapach. Nadaje się np. na żywopłot.
  • wrzosy – kwitnące wrzosy są zwiastunem nadchodzącej jesieni. Będą ozdabiać nasz ogród, gdy pozostałe rośliny już przekwitną.
  • kobea pnąca gatunek pnącza, którą możemy wykorzystać do okrycia płotów lub pergol.

rośliny kwitnące na fioletowo

Warto dodać, że mimo iż każda z roślin wypuszcza kwiaty w tym samym kolorze, to jednak dzięki różnorodności ich odcieni nie będziemy odnosili wrażenia monotonni. Pamiętajmy też, że większość wymienionych kwiatów występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Przed zakupem upewnijmy się więc, czy wybrana roślina będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Postarajmy się także dobrać gatunki roślin w taki sposób, aby przez cały sezon wiosenno-letnio-jesienny móc cieszyć się pięknymi, kolorowymi kwiatami. Więcej ogrodowych inspiracji znajdziecie pod tym adresem.

Foto: Photo credit: Limbo Poet having a break for a while / Foter /  (CC BY 2.0)

Photo credit: Parvin ♣( OFF for a while ) / Foter / (CC BY-SA 2.0)

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816