Globalnie i Lokalnie
Like

Ogłoszony zmarłym cudem ocalił swoje „podroby” i życie

19/05/2014
841 Wyświetlenia
5 Komentarze
2 minut czytania
Ogłoszony zmarłym cudem ocalił swoje „podroby” i życie

Niebezpieczeństwo transplantacji organów ujawniło się w swej całej krasie. Leżąc w szpitalu ze zmiażdżoną w wypadku samochodowym głową w stanie śmierci klinicznej, omal nie stracił swoich organów. Nie zdążono odłączyć wspomagania i odżył.

Przypadek Sama Smida nazywany jest „Bożonarodzeniowym Cudem. Dwa lata temu gdy leżał w śpiączce po kompleksowych  obrażeniach mózgu w wypadku samochodowym, lekarze omawiali już z rodzicami pobranie jego narządów  i  byli gotowi odłączyć aparaturę podtrzymującą życie.

0


 

Sam jednak zaskoczył i doprowadził do zdumienia wszystkich krążących wokół jego łóżka. Myśleli oni że jego mózg obumarł, ale on ciągle podnosił dwa palce do sygnalizując, że miał jeszcze życie w sobie. Ten znak zwycięstwa faktycznie potwierdzał jego zwycięstwo nad śmiercią. Przeżył. Ale w tym czasie, nikt nie wiedział, czy student college w Tucson w Arizonie, kiedykolwiek wrócić na studia – lub nawet czy będzie chodził albo rozmawiał.

Dzisiaj ma 23 lata, jest podporą swego zespołu koszykówki, studiuje  i ma nadzieję, że zostanie  technikiem weterynarii. Schmid całą zasługę w swoich osiągnięciach przypisuje jego chirurgowi oraz personelowi  z  Center for Transitional Neuro Rehabilitation z Barrow Neurological Institute, skąd został niedawno wypisany.

Zespołowi fizjoterapeutów, rehabilitantów mowy i ruchu przewodził neuropsycholog Kristi Husk . Razem ze Schmidtem pracowali około 40 godzin tygodniowo, przez ostatnie dwa lata. Holistyczny program obejmuje  ambulatoryjne leczenie pacjentów którzy mieli  rany mózgowe i jest jednym z niewielu w USA, zaprojektowanym tak, aby pomóc i ułatwić im  powrót do szkoły lub pracy.

Gdy Schmid tu przybył poruszał się przy użyciu chodzika z „balkonikiem”; miał trudności z mową a nawet bezpiecznym połykaniem  żywności.

 

„Widzieliśmy tu wielu pacjentów, ale Sam był na samym końcu spektrum poważnych przypadków,” powiedział dr Husk, który pracuje już ponad dekadę. ” Został znaleziony jako martwy na miejscu wypadku, był podłączony do urządzeń podtrzymujących życie. Mieliśmy już tu  wielu pacjentów  i widziałem kilka małych cudów, ale Sam jest wg mojego doświadczenia zdecydowanie najbardziej fenomenalnym przykładem odzyskiwania życia w pełnym jego wymiarze.” Schmid był studentem wydziału biznesu University of Arizona, kiedy został ciężko ranny w wypadku pięciu samochodów 19 października 2011 w Tucson.

 

Czy można z tego przypadku  wyciągnąć wnioski dla siebie ? Pomyśl. Nigdy nie jest tak źle aby gorzej być nie mogło. Nigdy nie rezygnuj, nie poddawaj się. Daj sobie szansę na CUD.

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758