Bez kategorii
Like

Ogień pamięci na grillu Straży Miejskiej

17/08/2011
225 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

….Jest im jednak gorąco od grilla, którego sobie rozpalili dla pokrzepienia żołądków i swych pustych głów…

0


 

Na stronie www.solidarni2010.pl jest zamieszczony fotoreportaż o tym jak to warszawscy strażnicy miejscy pilnują ognia pamięci przy Kopcu Powstania Warszawskiego (usypany z gruzów zburzonej po upadku Powstania Warszawskiego stolicy; na 60-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w 2004 r., podczas pełnienia funkcji Prezydenta Warszawy przez śp. Lecha Kaczyńskiego, uporządkowany; 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na kopcu o godz. 21:00 odbywają się uroczystości i następuje rozpalenie ogniska, ogniem przyniesionym przez "sztafetę pokoleń" z Grobu Nieznanego Żołnierza i ognisko płonie przez 63 dni, do 3 października).
Rzeczywiście robią to z dużym zaangażowaniem i w pocie czoła. Jest im jednak gorąco od grilla, którego sobie rozpalili dla pokrzepienia żołądków i swych pustych głów. Po raz kolejny straż miejska w Warszawie pokazała swój wysoki poziom kultury i profesjonalizmu.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Mirek

Czem sie dzieje, ze lud, co tyle ukochal ziemie swoja, który na jej oltarzu zlozyl tyle ofiar i poswiecen (...)czem sie dzieje,ze naród taki przyszedl do upadku? K. Libelt O milosci ojczyzny

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816