Globalnie i Lokalnie
Like

Odroczenie posiedzenia komisji ws. projektu ustawy ws. przeksztaceń własnościowych nieruchomości

13/01/2015
492 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Odroczenie posiedzenia komisji ws. projektu ustawy ws. przeksztaceń własnościowych nieruchomości

13 stycznia o godz. 13.30 miało odbyć się posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia poselkiego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw dotyczących przekszłałceń własnościowych nieruchomości (druk nr 2134). Miało, ale się nie odbędzie. Posiedzenie przeniesiona na dzień 4 lutego br. Nie podano z jakich przyczyn odwołano posiedzenie dot. ustawy.

0


 • 13:30  —
  Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw dotyczących przekształceń własnościowych nieruchomości (druk nr 2134)  (INFSTR)
  ODWOŁANE

  sala 102/bud. C

  Posiedzenie przeniesione na dzień 4 lutego br.
  • Rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw dotyczących przekształceń własnościowych nieruchomości (druk nr 2134).
Tekst ustawy po pracach w podkomisji liczył już tylko 3 krótkie artykuły, a zatem wydawałoby się krótki tekst do szybkiego uchwalenia.
Jednak 7 stycznia Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE wraz z innymi organizacjami złożyły petycję (w ramach nowej ustawy o petycjach) o dopuszczenie do prac nad projektem ustawy i uwzględnienie w tym projekcie propozycji zawartych w obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie innych ustaw (dot. zmniejszenia stawek opłat wieczystego oraz nieodpłatnego dla osób fizycznych przekształcenia udziałów wieczystego w prawo własności w przypadku nieruchomości mieszkaniowych). Niezależnie od powyższego 28 stycznia będą złożone podpisy w Sejmie poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy.
Zatem przeniesiono posiedzenie do 4 lutego, a obywatelski projekt ustawy będzie i tak przedmiotem dyskusji poselskiej w tej czy innej formule.
————————-
Weź udział w akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ws. zmniejszenia opłat wieczystego użytkowania do 0,3% (mieszkaniowe) i 1% (komercyjne) oraz nieodpłatnego, z urzędu przekształcenia dla osób fizycznych udziałów w wieczystym użytkowaniu w prawo własności w przypadku nieruchomości przeznaczonych na cele mieszkaniowe. Krótkie omówienie ustawy i karta podpisów http://serwis21.blogspot.com/2014/11/jest-obywatelski-projekt-ustawy-ws.html

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816