Bez kategorii
Like

Odpowiedzialność państw – c.d. Oraz dwa postscripta.

14/04/2012
482 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Oczywiste, że Federacja Rosyjska odpowiada nawet za carat – bo Związek Sowiecki uznał się za spadkobiercę Imperium Wszechrusi – i spłacał długi carskie. Ostatnie spłaciła już Federacja bodaj w 2003 roku.

0


Oczywiste, że Federacja Rosyjska odpowiada nawet za carat – bo Związek Sowiecki uznał się za spadkobiercę Imperium Wszechrusi – i spłacał długi carskie. Ostatnie spłaciła już Federacja bodaj w 2003 roku. II RP spłacała odpowiednią część długów Królestwa Galicji i Lodomerii, Kongresówki, W.Ks.Poznańskiego, Królestwa Węgier i Cesarstwa Wszechrusi (II RP odziedziczyła ziemie tychpięciu państw – wraz z odpowiednią częścią ich zadłużenia).

Istotnie: są szacunki podające znacznie większe liczby ofiar sowieckich reżymów (bo były dwa, zupełnie odmienne: leninowski i stalinowski), nawet do 60 milionów. Ja zazwyczaj podaję 40 mln – tu podałem dolny szacunek, 30 mln, by nie być atakowanym za wyolbrzymianie tych strat. Bo obrońcy systemu sowieckiego – jak usłyszą, że Adolf Hitler wymordował raptem ze cztery miliony ludzi, a Sowieci dziesięć razy tyle – to wrzeszczą: „Korwin-Mikke klamie, bo tylko 30 mln, co podaje prof.Truppeldupper – więc nie ma co czytać tych jego bajdurzeń”.

{Stara Baba} pisze: "Panie JKM, chciałem już Pana bronić – ale przeczytawszy uważnie do końca Pana post wyczytałem, iż na samym końcu zaprzecza Pan sam swoim własnym słowom. Teraz nie wiem, o co Panu chodzi. Widząc, że komentatorzy atakują Pana nie za treść wypowiedzi – a za to, że Pana nie lubią – chciałem włączyć się do komentarzy, lecz w tej sytuacji jest to niemożliwe. Tak jak większość wpisu jest czytelna i jestem jej zwolennikiem, tak też sam koniec zaprzecza wszystkiemu co (moim zdaniem) chciał Pan przekazać.” Przeczytałem dwa razy. Jestem matematykiem. Żadnej sprzeczności nie widzę. Mogę prosić o wyjaśnienie?

{Marky} pyta: „Czy Rosjanie nie byli najpotężniejszą, dominującą grupą narodowościową w Związku Sowieckim? Czy naprawdę odpowiedzialność innych narodowości za zbrodnie komuny w Rosji jest taka sama jak Rosjan?”. Nie, nie jest. Jest znacznie większa. W kierownictwie bolszewików 85% to byli Żydzi – a ponadto byli jeszcze Łotysze, Ukraińcy, Polacy (tak – śp.Feliks Dzierżyński był Polakiem – kolegą szkolnym innego Czerwonego Satrapy, śp.Józefa Piłsudskiego) a nawet Chińczycy. Sam śp.Włodzimierz Uljanov (ps."Lenin") był w połowie Kałmukiem, a w ćwierci Żydem. Wysunieto Go na czoło, bu był w praktyce jedynym bolszewikiem mającym trochę rosyjskiej krwi.

Natomiast wśród stalinistów było zupełnie inaczej: śp.Wawrzyniec Beria był Mingrelem, śp.Henryk Jahoda – Żydem – natomiast, o dziwo, śp.Mikołaj Jeżow nie był Żydem (ale miał żonę – Żydówkę – która Go, nawiasem pisząc, zdradzała na potęgę).

Z ludzi, którzy podpisali pismo nakazujące zamordowanie polskich oficerów: śp.Józef Djougashvili (ps.”Stalin”) to Gruzin, śp.Klemens Woroszyłow to Ukrainiec, śp.Wacław Skriabin (ps. „Mołotow”) to Rosjanin, kniaź zresztą (!)– ale żonę miał Żydówkę, śp.Polinę Żemczużinę, koleżankę szkolną innej Czerwonej Hetery, śp.Goldy Meir, socjalistki, późniejszej premierki Państwa Izrael, śp.Anastazy Mikojan to Ormianin, śp.Michał Kalinin – Rosjanin (ale żonaty z Estonką), śp.Łazarz Mojżeszowicz Kaganowicz – ukraiński Żyd, z potężnego rodu piszącego się w różnych językach Cohen. Kon, Kohn, Kuhn, Kun, Kün, Kühn, Kagan, Kogan, Coën itp. Czyli ferajna co się zowie internacjonalistyczna; Rosjan była – w odróżnieniu od czasów bolszewickich – aż 1/3 .

Natomiast wśród wymordowanych Rosjanie stanowili 90%. Na drugim bodaj miejscu byli Polacy.

=====

PS. Niektórzy twierdzą, że Dzierżyński był wielkim polskim patriotą – bo mordował Rosjan… No comment.

 

Śp.Polina Żemczużina („Perłowa Polka”) była zawziętą (do śmierci w 1970!) stalinistką – ale dobrą, kochającą (z wzajemnością) żoną. Na zdjęciu jako Ludowa Komisarka Rybołówstwa, z ks.Skriabinem i córką.

Za żydowskim portalem w Rosji:

http://www.lechaim.ru/ARHIV/124/a.files/image002.jpg 

Inne zapisy autora:

0

Janusz Korwin-Mikke

Blog Janusza Korwin-Mikke

1865 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758