Bez kategorii
Like

Odpowiedź w sprawie żądania usunięcia moich recytacji powstańczych wierszy

26/09/2012
356 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Jako że mam trudności z wyslaniem odpowiedzi do Pani Dr Bogumiły Ż. w sprawie praw autorskich do dziel Zbigniewa Jasińskiego Rudego – postanowilem swoją odpowiedź upublicznić – tu, w Nowym Ekranie –

0


 w źródle – do którego i Pani Bogumila Ż. wyslala swoje żądanie (prośbę), w sprawie usunięcia moich recytacji Powstańczych wierszy Zbigniewa Jasińskiego Rudego. Pani Bogumila Ż. (o ile to nie jest jakiś żart i ktoś inny nie podszywa się pod Panią Bogumilę Ż.) – twierdzi, że posiada prawa autorskie do dziel (w tym wierszy Powstaczych) Zbigniewa Jasińskiego Rudego i żąda (prosi) usunięcia z tej racji moich recytacji – chodzi o kilka wierszy – między innymi :Żądamy Amunicji" "Pieśń O Powstaniu" z youtube.

 Moja Odpowiedź : 
… informuję, że bez dostarczenia dowodów na to, że jest Pani autentycznie w posiadaniu praw autorskich do wierszy Powstańczych Zbigniewa Jasińskiego Rudego – nie usunę tych recytacji. 
Mialem już wiele przypadków osób, które podawaly się za wlaścicieli praw, nawet do dziel Adama Mickiewicza, czy też moich wlasnych (jak w przypadku firmy T…. i innych), którzy również wysuwali żądania usunięcia wielu moich prac (recytacji, pieśni itd).
… jestem tylko amatorem i to co czynię jest bezinteresowne – to znaczy, nie mam z tego żadnych korzyści majątkowych i nigdy ich nie mialem – a wręcz sam ponoszę wydatki. 
Postać Zbigniewa Jasińskiego Rudego, jak i innych poetów Powstania Warszawskiego (nie wliczając K.K. Baczyńskiego), chcialem jedynie przywrócić pamięci – przypomnieć – wyrwać z marginesu w który są wtlaczani. Obecnie dokonuję nowych recytacji wierszy Powstańczych – między innymi wierszy Zbigniewa Jasińskiego  – na przekór mgle! 
Szczęść Boże
Edward Marek Snopek 
 
Wiersze Poetów Powstańczego Radia Blyskawica – Zbigniewa Jasińskiego Rudego i Mieczyslawa Ubysza – oraz pieśń "Czerwona Zarazo" – do wiersza Józefa Szczepańskiego Ziutka –  recytuje i śpiewa – Edward Snopek 2012

Uwaga –  za powyższą pracę jedynie ja ponoszę odpowiedzialność 
Pod filmikiem (sluchowiskiem) umieścilem wpis – pozwolę sobie i tu go umieścić:
Słuchowisko – wiersze które tak bardzo są niewygodne do dnia dzisiejszego i dla tych co nieśli nam pomoc z zachodu – jak i dla braci ze wschodu – warto posluchać – nim sluchowisko to zniknie – nie moją ręką skasowane, ale spadkobierców tych, którzy ciężko pracowali, by Powstanie Warszawskie upadlo – dla których Powstanie Warszawskie pod przewodnictwem AK – to zbrodnia – którzy tak bardzo starają się pomniejszyć znaczenie tego wielkiego, spontanicznego, bohaterskiego wydarzenia – którzy chcą postawić przywódców powstania pod mur – nazywają Powstanie Warszawskie zbrodnią – a wiedzą, dobrze wiedzą, kto tak naprawdę ponosi winę – te wiersze wyraźnie to wskazują.

Wierzcie mi, że gdyby nie wybuchlo Powstanie kierowane przez Armię Krajową – wywolali by je komuniści – i nie bylo znaczenia jaką silą uderzą – chodzilo o propagandę i późniejsze, latwe oskarżanie żolnierzy AK o wspólpracę z faszystami – bo to że miano tępić żolnierzy AK – bylo już zapisane i potwierdzone przez Stalina. 

Zwróćcie uwagę na slowa – radzili, czyśmy bandyci, czy kombatanci.

Zastanówcie się nad tymi slowami – warto – nim ocenicie – kto ponosi winę

Edward Snopek
 

Inne zapisy autora:

0

Edward Snopek
Edward Snopek

Tyle czlowiek ma wolnosci, na ile kieszeń mu pozwoli, czas i zdrowie.

224 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816