Bez kategorii
Like

Oddać życie za swojego Boga.. .

09/12/2012
294 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Asia Bibi, chrześcijańska Pakistanka skazana na śmierć za bluźnierstwo przeciw islamowi, napisała dramatyczny list, w którym opisała swoją sytuację. Kobieta zaznaczyła, że gdyby przyjęła islam, wyszłaby na wolność.

0„Piszę z celi bez okien i nie wiem, czy moje słowa do was dotrą. Ale jeśli je odczytacie, pomódlcie się za mnie i przypomnijcie sobie o wszystkich, którzy są prześladowani za wiarę. Napiszcie też do prezydenta Pakistanu, aby pozwolił mi powrócić do mych bliskich” – te dramatyczne słowa czytamy w więziennym liście Asii Bibii. Jak sama pisze, została skazana na śmierć przez powieszenie za bluźnierstwo względem Mahometa.

„Bóg wie, że wyrok ten jest niesprawiedliwy, a moją jedyną winą jest to, że jestem katoliczką” – napsiała chrześcijanka.

W swoim więziennym liście Asia Bibi przypomniała, że jest matką pięciorga dzieci, a jej jednym pragnieniem jest powrócić do swych bliskich, zobaczyć ich uśmiech. "Wiem, że cierpią z mojego powodu i obawiają się o moje życie" – pisze Pakistanka.

Asia Bibi – podaje Radio Watykańskie – wyjaśnia także, że tuż po wyroku przyszedł do celi sędzia, który skazał ją na śmierć. Chrześcijanka, opisując to  spotkanie, dodała, że sędzia obiecał, iż odwoła wyrok, jeśli ona nawróci się na islam. Odrzekła jednak, że woli jednak umrzeć jako chrześcijanka.

„Zostałam skazana, ponieważ jestem chrześcijanką. Wierzę w Boga i w Jego wielką miłość. Jeśli Pan skazał mnie na śmierć za to, że kocham Boga, z dumą oddam za Niego moje życie” – wyznaje Asia Bibi.

Jednocześnie w swoim liście Pakistanka przypomina, że w jej obronie zginęło już dwóch sprawiedliwych ludzi. Gubernator Salman Taseer i minister Shahbas Bhatti. Obaj zabiegali o jej uwolnienie i obaj zostali zabici przez zamachowców.

Bibi dziękuje też Benedyktowi XVI, który wstawiał się w jej sprawie. Przypomina, że w swej celi bez okien oczekuje na egzekucję od czerwca 2009 r.

List Asii Bibi przywiózł do Europy jej mąż, który 15 grudnia br. w imieniu żony odbierze w Hiszpanii nagrodę HazteOir.

 

źródło:http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/17496,wierna-panu-bogu-do-konca.html

_______________________

Asia jeszcze żyje i prosi o pomoc.

Można wysłać swój protest do prezydenta Pakistanu:

E-mail: publicmail@president.gov.pk

lub przez formularz/kontakt na www –http://www.presidentofpakistan.gov.pk/index.php?lang=en&opc=8

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
poldek34

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816