Komentarze dnia
Like

Obym odejście nieludzkiej władzy świętował…

21/05/2015
184 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Obym odejście nieludzkiej władzy świętował…

Telefon do przyjaciela. Kretyńskie filmiki niczym z jeszcze bardziej debilnego Ice Bucket Challenge. Czyżby brak konceptu na kampanię? Gorące żelazo do czterech liter przystawione? Widmo przegranej? A może strach przed własnym ja? Bo lepiej być w mule razem, niż poza nim solo, aby zrozumieć w końcu jakim się jest egoistą. Że kraj swój ma się za nic. Że na wartości, tradycję można pluć do woli i bezkarnie. Że będzie się wszelkie dewiacje i mataczenie uznawać za najwyższe wartości. Głodnego dobije. Emerytkę, co bronić się nie potrafi pognębi. Dzieci w szkole na manowce wyprowadzi. Górników oszuka.

0


„Nie ma zgody dla braku zgody”

 

Stocznie zaorze. Porty filipińczykom oraz innym pekińczykom wyprzeda. Młodych wypędzi. GMO wprowadzi. Nasze lasy prze handryczy i w jasyr starszym braciom w wierze odda. Do śmierci każe pracować. Podatki bezlitośnie podnosić. Sądy przerobi na ślepe uliczki bez nadziei wyjścia. Służbę zdrowia na dom wariatów zamieni, a później szpitale oraz przychodnie zdrowia ukradnie i sprywatyzuje. Ze szkół wyższych wszechnice uczyni. Naród najpierw skutecznie skłóci, a potem podzieli. Z ludzi prostych oszołomów zrobi. Boga na pieniądz zamieni. Dwulicowość na piedestale postawi. Państwo na kupę kamieni przerobi. Wszystkie afery przeciwko odkrywcom odwróci. Z telewizji tubę gebelsowskiej propagandy wykrzesa. Z kucharzy, dewiantów i antyintelektualistów celebrytów wypichci. Dziennikarzy na psy gończe zamieni, które potem bydło na salony przypędzi.

 

A na sam koniec kasę zdefrauduje, ukradnie, wywiezie, a innych Polaków ciężko i uczciwie pracujących za najniższe stawki w Europie, od frajerów wyzwie.

 

Samemu lulki zapali. Zeżre za państwowe pieniądze. Zeżre nie za 15 złotych jak przeciętny Polak. Zeżre za 10 tys. złotych, a bez Kozery, to takie coś zeżre i za 20 tys. złotych. Torebkę za 40 tysięcy złotych tortownica kupi. I obnosić się będzie z pogardą. Z pychą na innych patrzeć.

 

Czy nie widzicie, że pałę już dawno przegięliście. Wy, rządzący, do was mówię. I gardzę wami, tak jak wy gardzicie człowiekiem prostym…

 

Tomek Hutyra

Republikanin. Rzymski Katolik. Gdynianin.

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816