Media Watch i recenzje
Like

Oburzeni protestują przed Sejmem

30/03/2014
737 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minut czytania
Oburzeni protestują przed Sejmem

27 marca 2014, w Warszawie, przed Sejmem RP miała miejsce demonstracja opiekunów niepełnosprawnych, domagających się od rządu Tuska ludzkiego traktowania. W proteście uczestniczyli także członkowie obywatelskiego stowarzyszenia OBURZENI.

0


 

 

 

 

 

protest przed Sejmem
protest przed Sejmem / fot. M.CiesielczykPo strajku okupacyjnym w Sejmie rodziców dzieci niepelnosprawnych protest rozpoczęli przed budynkami polskiego parlamentu także opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych, którzy również żądaja od premiera Tuska godnych warunków życia dla siebie i osób niepełnosprawnych, którymi się opiekują.

W demonstracji, która zakończyła się rozbiciem miasteczka namiotowego przed Sejmem, wzięli udział także członkowie  stowarzyszenia OBURZENI. Poniżej prezentujemy oświadczenie stowarzyszenia OBURZENI, które odczytane zostało w czasie demonstracji:


 

„Wyjątkową bezczelnością ze strony premiera Tuska jest odrzucenie żądań rodziców dzieci niepełnosprawnych. Czymże jest 500 zł, przez nich oczekiwane wobec 120 tysięcy złotych, które zarabia miesięcznie wiceprezes TAURON-u, b. minister skarbu Aleksander Grad czy też 60 tysięcy złotych, które co miesiąc wpływają do kieszeni europosłów?!

Jesteśmy oburzeni postawą Donalda Tuska. Jesteśmy oburzeni tym, że Polska nie jest państwem ani sprawiedliwym, ani demokratycznym, ani racjonalnym. Od 25 lat mamy do czynienia z wymiarem niesprawiedliwości, zaś wskutek funkcjonowania „najgłupszej na świecie” ordynacji wyborczej pozbawieni jesteśmy praw wyborczych, a posłów wyznaczają wodzowie partyjni. Referendum jest fikcją, a sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy nie odpowiadają za błędne decyzje, przynoszące szkody obywatelom. 

Rodzice dzieci niepełnosprawnych skazani są na wegetację wskutek bezduszności takich ludzi, jak obecny premier i jego koledzy partyjni. W Polsce od 25 lat rządzi ta sama około 300-osobowa grupa ludzi, którzy zamieniają jedynie szyldy partyjne, pod którymi nas oszukują.

Uważamy, że tak naprawdę w naszym kraju nie poprawi się ani sytuacja niepełnosprawnych, ani emerytów, ani chorych – skazanych na ekonomiczną eutanazję, ani młodych, uciekających z Polski wskutek braku nadziei na lepszą przyszłość, jeśli nie ulegnie gruntownej zmianie patologiczny system polityczny (selekcji / wyboru), dzięki któremu władzę nad Wisłą sprawują od 25 lat ci sami nieinteligentni, nieuczciwi i tchórzliwi ludzie. 

Stowarzyszenie OBURZENI – www.oburzeni.org.pl   ”

 

Poniżej zobaczyć można relację filmową z demonstracji:

Inne zapisy autora:

0

Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

152 publikacje
8 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758