Bez kategorii
Like

„Obronić Prawdę” – List otwarty do Polek i Polaków

05/01/2013
410 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Prezentuję Państwu list Fundacji Polskie Gniazdo w sprawie filmu o Jedwabnem “Obronić Prawdę” nad którym zacząłem pracować.

0


„Obronić Prawdę”. Taki tytuł będzie nosił film Bohdana Poręby o Jedwabnem. Nasza propozycja odnośnie tytułu filmu ,została przez reżysera przyjęta, jako logiczna konsekwencja wydanej przez Fundację Polskie Gniazdo, w 2010 roku książki „Obronić Polskość”, będącej podsumowaniem 75 lat życia, szczerze kochającego  swoją Ojczyznę wybitnego Polaka, wybitnego reżysera filmowego i teatralnego, harcerza oraz działacza społecznego i politycznego, członka rady Fundacji Polskie Gniazdo – Bohdana Poręby.

W tytule zawiera się cały sens tego filmu, mającego na celu pokazanie w sposób obiektywny i prawdziwy, dokonanego w dniu 10.07.1941r. niemieckiego mordu na kilkuset mieszkańcach Jedwabnego, narodowości żydowskiej. Ponieważ skala różnych fałszerstw historii i ich późniejszego wykorzystywania do realizacji bieżących celów politycznych i gospodarczych ma stałą tendencję wzrostową, obrona prawdy dotycząca polskiej historii jest obecnie realizacją naszych  elementarnych interesów  narodowych, obrony  naszej godności i chrześcijańskich wartości zawartych w triadzie PRAWDA-DOBRO-PIĘKNO. Jednocześnie film ten byłby początkiem procesu rehabilitacji nieprawdopodobnie skrzywdzonych przez oprawców stalinowskich, braci Zygmunta i Jerzego Laudańskich, na których pod groźbą utraty życia wymuszono w łomżyńskim UB, w 1949r fałszywe zeznania, a tym samym rehabilitacji w imię prawdy, wszystkich niesprawiedliwie osądzonych.
Fundacja Polskie Gniazdo jest statutowo zobowiązana do organizowania obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową, na fundamencie nauczania Jana Pawła II ,zawartym w jego testamencie dla Polaków – „Pamięć i Tożsamość”. Otwieramy niniejszym możliwość wpłat darowizn dla darczyńców pragnących wesprzeć ideę obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową, a konkretnie wesprzeć finansowo projekt filmu o Jedwabnem „Obronić Prawdę”.
W chwili obecnej istnieją dwie możliwości wsparcia filmu „Obronić Prawdę” w reżyserii Bohdana Poręby:
1)     Przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2012 na rzecz Fundacji Polskie Gniazdo 50-433 Wrocław, ul. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 26B, KRS: 0000252071
2)     Wpłata darowizny na konto bankowe Fundacji Polskie Gniazdo w PKO BP S.A. 3 Oddział we Wrocławiu – nr konta: 37 1020 5242 0000 2702 0162 5854
– odbiorca wpłaty: Fundacja Polskie Gniazdo
– adres odbiorcy wpłaty:50-433 Wrocław, ul. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 26B
– opis wpłaty: darowizna na film „Obronić Prawdę”-obywatelski mecenat nad kulturą narodową.
W niedalekiej przyszłości przewidujemy wprowadzenie cegiełek na sfinansowanie produkcji filmu „Obronić Prawdę”, w kwocie 200,-zł, w postaci certyfikatu imiennego wraz z książką „Obronić Polskość”, w której to na stronach 360-367 znajduje się opis wymuszania fałszywych zeznań przez Urząd bezpieczeństwa w Łomży na braciach Laudańskich.
Zwracamy się z apelem do polskich Fundacji i Stowarzyszeń w kraju i poza jego granicami, a także polskich firm i osób fizycznych o masowe przyłączenie się do współtworzenia filmu, który powinien być tak samo ważny w historii Polski i polskiego kina jak filmy „HUBAL”, „POLONIA RESTITUTA” , czy „ZMARTWYCHWSTANIE”
OBROŃMY RAZEM PRAWDĘ!
Jerzy Ziomek – Przewodniczący Rady Fundacji Polskie Gniazdo
Marian Jakubiszyn – Prezes Zarządu Fundacji Polskie Gniazdo

fundacja@polskiegniazdo.pl,www.polskiegniazdo.pl

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Bohdan Por

polski re

12 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816