Bez kategorii
Like

OB-CIACH po łódzku!:))

12/09/2011
278 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Minął sierpień… w kolorze wrzosu… Czas na wrzesień… i choć to miesiąc wrzosów, to jednak tym razem mniej różowo będzie… więcej zadumy, refleksji i pochylenia nad historią.

0


Za nami kolejne, sierpniowe spotkanie z cyklu "Kochamy czytać OB-CIACHowe gazety". Tym razem widoczna była niższa, wakacyjno-urlopowa frekwencja, nie mniej jednak humory i dobry nastrój nie przestał nam towarzyszyć. Zdecydowanie sierpień upłynął pod znakiem koloru! Było barrrdzo wrzosowo (fuksjowo). Co zresztą udokumentowane zostało na naszych fotografiach. Wśród czytelników "OB-CIACHowej" prasy zasiadł tym razem również sam Pan Stefan Jaracz! Siedział wygodnie w swoim fotelu, dzierżąc w dłoni gazetę. Dowody – liczne zdjęcia wykonane z Jego udziałem, oczywiście i w Jego przypadku nie zabrakło elementów obowiązkowego koloru wrzosów:) Pupilem naszego spotkania była śliczna jamniczka Klara, prawdziwie OB-CIACHowy piesek – sami zobaczcie na zdjęciach!

Pełną galerię zdjęć z sierpnia można obejrzeć tutaj 🙂 


*****
 
Tymczasem wielkimi krokami nadciąga wrześniowe łódzkie spotkanie czytelników "OB-CIACHowej" prasy. Już w najbliższą sobotę spotykamy się na deptaku na "Pietrynie" przy fotelu Jaracza (skrzyżowanie z al. Piłsudskiego) punktualnie w samo południe, o 12:00! Oczywiście wszyscy zabieramy za sobą gazety – nasz nieodłączny atrybut.

Warto odnotować, iż tym razem data naszej akcji pokrywa się z rocznicą agresji radzieckiej na II RP –17.09 – dlatego prosimy wszystkich o zachowanie stosownego do tej okoliczności umiaru w stroju, oczywiście nie rezygnujemy z elementów w kolorze wrzosu, ale ograniczamy je do dodatków. Pojawił się pomysł, aby symbolicznie na ten dzień ubrać się w ciemne kolory (badź na czarno), i jedynie jakieś wrzosowe dodatki, drobne elementy zabrać ze sobą.

Niestety wiedza historyczna wśród naszego współczesnego społeczeństwa nie jest największa. Zapobieżeniu tej sytuacji nie sprzyja bynajmniej dalsze ograniczanie programu nauczania historii w szkołach średnich. W sobotę, w rocznicę tak ważnego wydarzenia, które miało wpływ nie tylko na przebieg II wojny światowej, lecz również wywołało określone konsekwencje w porządku powojennym, chcemy sprawdzić wiedzę historyczną łodzian. Jeśli tylko warunki pogodowe oraz czynniki techniczne nam na to pozwolą, zapytamy łodzian o rocznicę agresji ZSRR. Więcej szczegółów nie będę teraz zdradzać. Zainteresowanych zapraszam do osobistego stawiennictwa:)

Chciałabym również przypomnieć, iż wrzesień to ostatnie nasze spotkanie podczas którego będziemy zbierali pieniążki na upamiętnienie tragicznie zmarłych łodzian – ś.p. Marka Rosiaka – zamordowanego w biurze poselkim PiS w październiku ubiegłego roku oraz ś.p. Joanny Agackiej-Indeckiej – Prezes NRA, wybitnej adwokat, która zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Z uzbieranych funduszy zakupione zostaną wiązanki oraz znicze, które uroczyście wspólnie złożymy na nagrobkach ś.p. M. Rosiaka i J. Agackiej-Indeckiej.

Więcej informacji o sobotnim spotkaniu – w najbliższych dniach na blogu. Zainteresowanych, którzy chcieliby poznać szczegóły bądź dowiedzieć się więcej, a także osoby, które mają pomysły i sugestie związane z OB-CIACHem serdecznie proszę o kontakt mailowy: izavel@o2.pl

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
izavel

Fladry charakteryzuja sie asymetria budowy ciala.Prawa strona ciala skierowana ku górze,lewa skierowana w dól.Ich lewe oko przemieszczone jest na prawa strone glowy.Znacznie przesunieta ku prawej stronie jest lewa pletwa piersiowa.

12 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816