Bez kategorii
Like

O wraku z Rosjanami w Brukseli. Już we wtorek!

20/01/2013
449 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W najbliższy poniedziałek i wtorek w Brukseli dojdzie do kolejnego posiedzenia Komisji Współpracy Parlamentarnej Unia – Rosja.

0


Wraz z Krzysztofem Liskiem i Sławomirem Nitrasem zgłosiłem pomysł, by podczas jej obrad przyjęto następujące oświadczenie.

„In accordance with repeatedly reiterated declarations of the Russian authorities and especially the ones expressed by the Minister of Foreign Affairs, Sergei Lavrov and with reference to the initiative by the Polish Minister of Foreign Affairs, Radoslaw Sikorski and the Polish society, the Parliamentary Cooperation Committee expresses its hope that the Russian authorities will hand over to Poland as promptly as possible the wreckage of airplane that crashed in Smolensk on 10th of April 2010 in which Polish president and 95 other people died.”

„W zgodzie z wielokrotnie powtarzanymi deklaracjami władz rosyjskich, w szczególności Ministra Spraw Zagranicznych, Siergieja Ławrowa, oraz w nawiązaniu do inicjatywy polskiego Ministra Spraw Zagranicznych, Radosława Sikorskiego i polskiego społeczeństwa, Komisja Współpracy Parlamentarnej Unia-Rosja wyraża nadzieję, że rosyjskie władze jak najszybciej przekażą Polsce wrak samolotu, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku i w którym zginął polski Prezydent i 95 innych osób.”

Jeśli nam się to uda, wówczas będzie to bardzo znaczący krok w celu odzyskania przez Polskę wraku TU-154. Będzie to pierwszy tego typu oficjalny dokument jakiegokolwiek ciała unijnego. Co więcej, jeśli zostanie on przyjęty, oznaczać to będzie, że głosowali za nim także reprezentanci rosyjskiej Dumy Państwowej, wraz z jej wiceprzewodniczącym i szefem specjalnej komisji zajmującej się sprawami europejskimi. Mam nadzieję, że we wtorek będziemy mieli dla Państwa dobre wiadomości. Jeszcze raz proszę o trzymanie za nas kciuków i uważne obserwowanie tego, co się stanie.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Migalski

283 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816