Globalnie i Lokalnie
Like

NSZZ “Wyzwolenie” zaskarżył odmowę wpisu do rejestru

16/02/2017
650 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
NSZZ “Wyzwolenie” zaskarżył odmowę wpisu do rejestru

Komitet Założycielski NSZZ “Wyzwolenie” zaskarżył postanowienie KRS o odmowie wpisu Związku do rejestru. Przypominamy, że odmowę rejestracji referendarz sądowy uzasadnił faktem, iż zmian statutu, które zażądał sąd, dokonał Komitet Założycielski, a nie wszyscy członkowie założyciele na zebraniu. Jednak Komitet Założycielski, miał zgodnie z uchwałą zebrania założycielskiego, prawo do dokonania zmian w statucie w toku postępowania rejestrowego, a zatem odmowa wpisu była bezprawna.

0


Ponadto Komitet Założycielski zakwestionował żądanie 100 złotowej opłaty sądowej od skargi na postanowienie referendarza przypominając, że Zgodnie z art. 14 ust.3 ustawy o Związkach Zawodowych, postępowanie w sprawach rejestracji jest wolne od opłat. Z brzmienia przepisu ustawowego wynika jednoznacznie, że wolne od opłat są wszelkie postępowania w sprawach rejestracji czyli także w sprawie odmowy wpisu. Gdyby ustawodawca miał co innego na uwadze, to by użył sformułowanie „o wpis do rejestru”.

Sprawa rejestracji NSZZ “Wyzwolenie” jest kolejnym dowodem działania sądów przeciw społeczeństwu. Uniemożliwia się powstanie związku zawodowego, który mógłby reprezentować i bronić obywateli. Takich problemów nie stwarza się natomiast różnym KODom czy innym organizacjom pro-systemowym.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816