Bez kategorii
Like

„Nóż wbity w serce narodu”

10/04/2011
316 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Na Jasnej Górze podczas mszy świętej przeor sanktuarium o. Roman Majewski powiedział:

0


 " Któż z nas mógłby się spodziewać, że w samą rocznicę smoleńskiej katastrofy będziemy mieli jeszcze jeden wbity nóż w serce narodu? Bo jak inaczej określić rosyjską prowokację: zmianę tablicy i treści napisu, który od pięciu miesięcy widniał na tym miejscu" .

 Czy my żyjemy w jakimś amoku narodowym? Czy my jesteśmy narodem, który został zaczarowany, nie potrafi myśleć, wyciągać wniosków, wspólnie zastanawiać się nad tożsamością narodu i bronić tej tożsamości narodowej? Czy my żyjemy w jakiejś totalnej smoleńskiej mgle, na której rozwianie nie widać nadziei, bo zachowujemy się jak ludzie we mgle?


 Jeśli kłócą się Polacy o pomniki, również i pomnik ofiar smoleńskiej katastrofy, to my pokazujemy obraz Matki Bożej Królowej Polski, w której ten kawałek samolotu jest wymowniejszy od najwymowniejszych pomników, które jednak ofiarom się należą. Tak jest w naszej mentalności: słowiańskiej, polskiej i nie tylko.

 

Odczytał też list śp. Janusza Kochanowskiego do swojego odpowiednika w Rosji:

Jako rzecznicy wiemy, że zbrodni i pogwałcenia elementarnych praw człowieka nie dokonuje naród. Czynią to konkretne instytucje, ludzie owładnięci szaleńczą ideologią, czynią to zbrodnicze systemy polityczne

O. Roman Majewski:  Nie podoba się współczesnym ludziom o mentalności sowieckiej słowo "ludobójstwo", razi ich słowo "Katyń". Stąd tablica została zmieniona w nocy, przed uroczystościami, które miały miejsce wczoraj 

Panie Januszu Kochanowski – to jest też odpowiedź na ten list, w którym prosi pan o prawdę historyczną. Tej prawdy boją się nie tylko Rosjanie, boją się jej również niektórzy Polacy, którym bliżej do Moskwy, aniżeli do Warszawy. 

 

 


Inne zapisy autora:

0

Nida

Polityka,wydarzenia,sport,zeglarstwo

191 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758