Bez kategorii
Like

Nowy serwis ułatwi Ci znalezienie najtańszych ofert w Allegro

27/01/2011
388 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Administratorzy Allegro uruchomili nowy miniserwis w ramach popularnej witryny aukcyjnej. Na stronie można znaleźć najlepsze oferty i największe obniżki z takich segmentów, jak książki, sprzęt komputerowy czy styl i uroda. Nowy serwis znajduje się pod adresem okazje.allegro.pl. Witryna jest bardzo przejrzysta. Na górze umieszczono trzy wybrane, promowane oferty. W chwili, gdy piszę te słowa, znajduje się tu odtwarzacz MP3 („taniej o 33%”), klocki LEGO („taniej o 26%”) i książka („taniej o 29%”). Poniżej umieszczono jeszcze 12 kolejnych ofert w trzech kategoriach. To właśnie liczba tych ostatnich jest słabym punktem strony. Można mieć jednak nadzieję, że w przyszłości liczba dostępnych segmentów zostanie zwiększona. W jaki sposób Allegro liczy obniżki? Z opublikowanej informacji prasowej wynika, że bierze pod uwagę średnią cenę w Internecie (z popularnych porównywarek) lub […]

0


Administratorzy Allegro uruchomili nowy miniserwis w ramach popularnej witryny aukcyjnej. Na stronie można znaleźć najlepsze oferty i największe obniżki z takich segmentów, jak książki, sprzęt komputerowy czy styl i uroda.

Nowy serwis znajduje się pod adresem okazje.allegro.pl. Witryna jest bardzo przejrzysta. Na górze umieszczono trzy wybrane, promowane oferty. W chwili, gdy piszę te słowa, znajduje się tu odtwarzacz MP3 („taniej o 33%”), klocki LEGO („taniej o 26%”) i książka („taniej o 29%”).

Poniżej umieszczono jeszcze 12 kolejnych ofert w trzech kategoriach. To właśnie liczba tych ostatnich jest słabym punktem strony. Można mieć jednak nadzieję, że w przyszłości liczba dostępnych segmentów zostanie zwiększona.

W jaki sposób Allegro liczy obniżki? Z opublikowanej informacji prasowej wynika, że bierze pod uwagę średnią cenę w Internecie (z popularnych porównywarek) lub cenę katalogową (sugerowaną przez oficjalnego dystrybutora czy importera).

Jakub Susid, koordynator serwisu, powiedział:

Dane o cenie rynkowej/detalicznej przedmiotu uzyskujemy od sprzedawców, na podstawie informacji od producenta lub dystrybutora. Jeżeli tego typu twarde dane nie istnieją, to opieramy się na średniej cenie rynkowej uzyskiwanej np. z popularnych porównywarek cen.

Celem Allegro jest nie tylko lepsze zaspokojenie potrzeb klientów, ale także promowanie wiarygodnych, profesjonalnych sprzedawców – podkreślił Susid.

Komunikator NKtalk współpracuje z Jabberem. Dlaczego Nasza Klasa się tym nie chwali?

Faktycznie, inicjatywa jest godna pochwały. Aby Okazje odniosły sukces, muszą jednak oferować bardziej zróżnicowane produkty. Dzięki wbudowanemu w stronę kanałowi RSS śledzenie nawet bardzo dużej liczby nowości nie będzie problematyczne.

vBeta.pl

 
0

Gad

Najnowsze informacje ze swiat komputerów, elektronicznych gadzetów i Internetu.

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758