Bez kategorii
Like

Nowy Rok.. – rok bliżej do śmierci.

01/01/2013
329 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Zapewne szokuje ów tytuł, ale ostatnią rzeczą o której myśli się w noc sylwestrową jak i nowy rok jest nieuchronna śmierć.

Bo akurat tego można być pewnym bardziej niż jutrzejszego wschodu słońca.. .

0


Zatem układanie swojej przyszłośći nie może pomijać tego nieuchronnego momentu który "jak bomba zegarowa" tyka konsekwentnie do swojej godziny zero.

Czas przemija – tak jak przeminął 2o12 rok.. . Przemijamy ku przyszłości, tak jak jesień przemija ku zimie a zima ku wiośnie. Wiosna zaś przemija ku lecie.. .

Ku czemu przemija moje życie?

W Ewangelii można wyczytać tak:

 

Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny – na zmartwychwstanie potępienia.[J 5.28-29]

Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie. [Dn 12.2]

i najważniejsze:

 

Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie.”  [Rz 6.4-5]

 

Kluczem do przyszłości jest ON, a więc ten który przyszedł by pochwycić mnie jak orzeł na swoich skrzydłach, by mnie przenieść bezpieczenie przez bramę śmierci. Abym mógł żyć ku Życiu,  ku Zmartwchystaniu Życia a nie śmierci.

Owymi rozstajnymi drogami życia człowieka są przykazania i miara miłości, której Pełnią jest Jezus. Na owych rozstajach dróg decyduje się ostateczna przyszłość człowieka.

Zatem kolejny rok kieruję wg Jego "nawigacji. A jest nią Chrystus: ten który przyszedł, przychodzi i prowadzi. Owocem owego maszerowania wg Jego "automapy" są owoce życia. A więc wszystko to, co nazywamy dobrym, przyzwoitym, nakierowanych na dobro innych życie.. .

Życzę więc Dobrego roku.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
poldek34

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758