NEWS
Like

Nowy koronawirus zabił już 15 osób

14/05/2013
1034 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Nowy koronawirus zabił już 15 osób

W Arabii Saudyjskiej zachorowały cztery kolejne osoby. Nowe przypadki zarażenia się niebezpiecznym dla ludzi szczepem koronawirusa podobnym do SARS w prowincji Asz-Szarkijja na wschodzie kraju potwierdziły już władze. Dotychczas zmarło już 15 osób. U jednej z zarażonych osób infekcję udało się wyleczyć i pacjent został zwolniony ze szpitala. W przypadku pozostałych trzech osób trwa leczenie – podała Saudyjska Agencja Prasowa. Wirus został zidentyfikowany w ubiegłym roku i od tego czasu władze państw, w których się pojawił potwierdziły 24 przypadki zarażeń i 15 zgonów. Najwięcej bo aż 15 zachorowań i 9 zgonów potwierdziła Arabia Saudyjska. Tam właśnie, w prowincji Asz-Szarkijja, wirus zbiera największe żniwo. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na świecie potwierdzono dotychczas 30 przypadków zarażeń nowym koronawirusem. Zmarło 18 […]

0


W Arabii Saudyjskiej zachorowały cztery kolejne osoby. Nowe przypadki zarażenia się niebezpiecznym dla ludzi szczepem koronawirusa podobnym do SARS w prowincji Asz-Szarkijja na wschodzie kraju potwierdziły już władze. Dotychczas zmarło już 15 osób.

U jednej z zarażonych osób infekcję udało się wyleczyć i pacjent został zwolniony ze szpitala. W przypadku pozostałych trzech osób trwa leczenie – podała Saudyjska Agencja Prasowa.

NCoVWirus został zidentyfikowany w ubiegłym roku i od tego czasu władze państw, w których się pojawił potwierdziły 24 przypadki zarażeń i 15 zgonów. Najwięcej bo aż 15 zachorowań i 9 zgonów potwierdziła Arabia Saudyjska. Tam właśnie, w prowincji Asz-Szarkijja, wirus zbiera największe żniwo.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na świecie potwierdzono dotychczas 30 przypadków zarażeń nowym koronawirusem. Zmarło 18 chorych, w tym 11 w Arabii Saudyjskiej. W niedzielę we Francji potwierdzono drugi przypadek zarażenia się nowym szczepem.

WHO poinformowała w niedzielę, że nowy szczep koronawirusa (NCoV), który uśmiercił już kilkanaście osób na Bliskim Wschodzie i w Europie, najprawdopodobniej może przenosić się z człowieka na człowieka, a Arabia Saudyjska to największe skupisko zarażeń tym wirusem.

Nowy szczep koronawirusa może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc. Jest podobny do wirusa wywołującego SARS (zespół ostrej niewydolności oddechowej), ale w przeciwieństwie do niego m.in. szybko prowadzi do niewydolności nerek. Pojawił się po raz pierwszy w zeszłym roku na Bliskim Wschodzie.

Źródło: PAP, SAP, mp

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816