Globalnie i Lokalnie
Like

Nowy Bourne. Jankes wybudzony ze śpiączki mówi tylko po szwedzku.

19/07/2013
792 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minut czytania
Nowy Bourne. Jankes wybudzony ze śpiączki mówi tylko po szwedzku.

Były żołnierz US Marine wybudzony ze śpiączki, potrafi mówić tylko po szwedzku i mówi że nazywa się Johan Ek. Nigdy nie był w Szwecji ani nie uczył się tego języka. Nie pamięta swojej i przeszłości. Skąd ma nową tożsamość i konta bankowe w Chinach?

Gdy w motelowym pokoju w palm Springs policja znalazła nieprzytomnego mężczynę i przekazała go szpitalowi nic o nim nie wiedziano. Ale gdy były żołnierz US Navy Michael Thomas Boatwright  został wybudzony wiedziano jeszcze mniej. Nie pamietał on swojego nazwiska ani swojej przeszłości.

0


 

Co najdziwniejsze, mówił tylko po szwedzku mimo że dokumenty jakie posiadał wskazywalay że jest z Florydy. Nie pamietał niczego o swojej rodzinie, nie wiedział  jak wymienić pieniądze ani jak korzystać z publicznego transportu.

Lekarze określają taki stan jako przejściowa całkowita amnezja lub fuga dysocjacyjna lub obie choroby razem. Nie mozna też wykluczyć że to jakiś nowy, nieznany przypadek.

Podobne stany psychiczne prezentowano w filmach  jak np: The Bourne Identity (Tożsamość Bourna). Jednak w  życiu  jest to znacznie bardziej przykre.

” czasami jestem z tego powodu smutny, czasami mnie to wszystko złości – ta cała sytuacja że ja nie znam nikogo. Nikogo nie rozpoznaję” mówi Boatwright  poprzez tłumacza.

Obejrzyj wiadomości na video:

 

http://www.youtube.com/v/ErMfNG9ILBU%26hl=en%26fs=1%26rel=0

Sytuacja jest niemal beznadziejna. Nie wiadomo co z nim zrobić. Boatwright ma 61 lat, nie ma dochodów, nie ma ubezpieczenia miał przy sobie tylko 180 dolarów.

Czy ktoś sobie potrafi wyobrazic że budzi się i znajduje siebie w podobnej sytuacji?

Każdego roku w USA zdarza sie 24 do 100 podobnych przypadków powodowanych cęzkim urazem fizycznym lub psychicznym . Zdarza się że osoba dotknięta taką choroba cierpi na dlugotrwała utratę pamięci, odbywa podróż, nie wie kim jest, przyjmuje nową osobowość.

Ale jak wytłumaczyć jego szwedzką osobowość i znajomość języka i fakt że posiada kilka kont bankowych i to gdzie ?……… W Chinach. Konta bankowe do których nie wie jak się dostać. W dokumentach jakie posiadał przy sobie ( na rozmaite nazwiska) zapisany był kontakt do osoby ( w nagłych przypadkach) mieszającej w Japonii ale wladze nie moga tej osoby odszukać.

PS.czy problemy psychologiczne tego człowieka mają swoje korzenie w Wietnamie gdzie walczył na wojnie.

ShareThis Copy and Paste

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758