Bez kategorii
Like

Nowo Ekranowa aukcja – wesprzyj poszkodowanych

20/12/2012
467 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Na forach internetowych zawrzało. Sprawa pożaru w Wólce Nurzeckiej w domu Klaudiusza wzbudziła prawdziwy oddolny ruch społeczny – należy pomóc Klaudiemu. Pomóc doraźnie, ale też w odbudowie domu.

0

W reportażu pt.Klaudiusz na zgliszczach – pierwsza relacja z Wólki Nurzeckiejz dnia 14.12.2012 r. przedstawiłem skutki pożaru jaki wybuchł w domu Klaudiusza Wesołka. Wobec sprzecznych, nawet spekulacyjnych informacji zawartych w notce Ciri pt.MORD W WÓLCE NURZECKIEJ, po otrzymaniu pierwszych, wiarygodnych informacji od Klaudiusza Wesołka, za mieściłem fotoreportaż wraz z nagrana wypowiedzią pogorzelca, zamieściłem wzmiankowaną notkę. Notkę pozbawiona sensacyjnych komentarzy, dywagacji, dokładnie dokumentując to co się w Wólce Nurzeckiej wydarzyło.

Fotografie i krótka wypowiedz Klaudiusza nie pozostawiło żadnych złudzeń – człowiek w pożarze stracił wszystko co miał. Stracił dobytek, ale też coś co dla niego było najcenniejsze –ukochane psy – Bubę, Myszę i Rudego.

Na forach internetowych zawrzało. Sprawa pożaru w Wólce Nurzeckiej w domu Klaudiusza wzbudziła prawdziwy oddolny ruch społeczny – należy pomóc Klaudiemu. Pomóc doraźnie, ale też dlugofalowo – w odbudowie domu.

Na łamach Nowego Ekranu też zawrzało. Odezwali się ci którzy wesołka znają, lubią, ale też ci którzy pomimo sceptycyzmu wobec jego, dostrzegli tragedię która go dotknęła. Zadeklarowano wszechstronną pomoc, pomoc tak finansową jak też tę doraźną – czasowe schronienie.

Wśród ofiarujących pomoc znalazł się Anderson który zaproponował – „Mogę przekazać obrazy a kwoty za nie mogą wspomóc potrzebujących. 🙂 Pozdrawiam”.

Tak zrodził się pomysł licytacji przekazanych przez Andersona prac. W odpowiedzi zaproponowałem –„Możemy w ranach Fundacji nE przeprowadzić ich internetową licytację”.Uzyskałem od ofiarodawcy zgodę na tę formę spieniężenia darowizny.

Na ofiarowaną kolekcja składa się:

9 grafik:

THE BOOK- 49,5 x 49,5 cm kazda, papier / fragmenty instalacji pod ta nazwa, Rozdzial 17- Kreacja. Gr-U&U-BR, 1990/

3 obrazy olejne:

LILU- 141 x 78 cm, olej, piasek na plotnie /wczesny  Pietia i Wowa B’ender, 1987/

MN /martwa nat./- 119 x 146 cm, olej na plotnie/ poxny Jack Christo, 1987/

KRD 779D- 145 x 205 cm, olej na plotnie /wiosenne zamieszki na Florianskiej 1988r/ /Maria Florinda Nopass, 1988/

3 rysunki:

Łuk – 70 x 100 cm, olowek na  papierze /Emilio, 1994/

Projekt EURYDYKA 2012- 60 x 84, pisaki na papierze /Lola, 1990/

Fenikx 22-  98 x 62 cz, technika mieszana-  glina, akwarela na papierze /Lola, 1990/

3 fotografie:

Jesień – 24 x 36 cm, papier /Hr. Nevermor  van de Troost 2012/

Szlak – 24 x 36 cm, papier /Hr. Nevermor  van de Troost 2012/

Dolina – 24 x 36 cm, papier /Hr. Nevermor  van de Troost 2012/

Prace są 3 X N – niepoprawne, niepoprawione i nieoprawione.Wszystkie prace należące do Max Anderson Manual Factured, stały się własnością Fundacji, a po ich sprzedaży zasilą konto pomocowe.

 Dołączyła też do naszych darczyńców blogerka NE, Anna Zofia. Zaoferowała ona swoje prace z cyklu "PIÓRKO – DETAL ŚWIATA". Jej prace również bedą licytowane.

Autorka od wielu lat pasjonuje się piórami ptaków – zbiera je i tworzy z nich artystyczne kompozycje. Obdarzona dużą wyobraźnią architekta potrafi wydobyć naturalne piękno i kształt z ptasich piór. Pierwszą indywidualną wystawę miała w 2001 r. w Galerii „Arforum” w Braniewie.

Fundacja NowyEkran rozpocznie intensywną pracę nad uruchomieniem skryptu do przeprowadzenia licytacji kolekcji przekazanych przez Max Anderson Manual Facturedh, oraz Annę Zofię.

Raz jeszcze dziękujemy ofiarodawcom, zapraszamy do udziału w aukcji, zaraz po jej uruchomieniu.

Wczoraj ukazały się juz informacje o szerokim odezwie dla wsparcia Klaudiusza Wesołka i blogerki Ciric, naszej koleżanki Agnieszki. Był to spontaniczny gest wielu ludzi dobrej woli, sieszących z pomoca dorażną. Fundacja Nowego Ekranu za usyskane ze sprzedaży dzieła, kontunuować bdzie i inne statutowe działania, min. te, które zapoczątkowała wraz ze środowiskiem społeczności gliwickiej dla ósemki dzieci z rodziny p-stwa Magdziak ze wsi Sieroty.

magdziaki-stan-zagrozenia-czy-to-cos-oznacza-czy-jest-czegos-sygnalem

podziękowania dla ludzi za pomoc i otwarte serca.

prezydentrzbik.nowyekran – rozliczenie-akcji-pomocowej-Ciri

0

Andrzej Slonawski

Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

190 publikacje
123 komentarze

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758