Globalnie i Lokalnie
Like

Nowe auta Papieża Franciszka

13/09/2013
451 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Nowe auta Papieża Franciszka

Papież Franciszek nie rzuca słów na wiatr. Jeśli zacznie od hierarchów i kleru wymagać aby doslownie naśladowali jego czyny na plebaniach czy  w biskupich pałacach slychać będzie płacz i zgrzytanie zębów. Nowy Papież od poczatku wzywa do rezygnacj z blichtru i drogiej celebry. Zachęca do prowadzenia ubogiego trybu życia. Zrezygnował z pałacu i mieszka w hotelu co jest szokujace jeśli porowna się jego styl ze stylem życia poprzedników. Chociaż patrząc na spadek jaki zostawił Jan Paweł II to jemu też na luksusach nie zależało.   Cały przepych organizowali ci którzy kręcili się wokół Papieża bo to oni głównie z tego korzystali. Nowy Papiez zrezygnował z Popemobile marki Mercedes-Benz i przesiadł się do skromnego Forda Focus, rocznik 2008. Teraz Papież dokonał jeszcze […]

0


Papież Franciszek nie rzuca słów na wiatr. Jeśli zacznie od hierarchów i kleru wymagać aby doslownie naśladowali jego czyny na plebaniach czy  w biskupich pałacach slychać będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Nowy Papież od poczatku wzywa do rezygnacj z blichtru i drogiej celebry. Zachęca do prowadzenia ubogiego trybu życia. Zrezygnował z pałacu i mieszka w hotelu co jest szokujace jeśli porowna się jego styl ze stylem życia poprzedników. Chociaż patrząc na spadek jaki zostawił Jan Paweł II to jemu też na luksusach nie zależało.   Cały przepych organizowali ci którzy kręcili się wokół Papieża bo to oni głównie z tego korzystali.

Nowy Papiez zrezygnował z Popemobile marki Mercedes-Benz i przesiadł się do skromnego Forda Focus, rocznik 2008.

Teraz Papież dokonał jeszcze bardziej skromnego wyboru na swoje codzienne potrzeby.

Zdobył dla siebie samochód Renault 4, rocznik 1984 ( tak, 30- letnie auto) z przebiegiem prawie 300 tys.km.

pope francis 1984 renault 4

Dobrze napisałem zdobył, bowiem otrzymał je w prezencie od włoskiego proboszcza Renzo Zocca. Proboszcz Zocca jeździł nim od lat po swojej Veronie, gdzie posługuje w miejscowym kościele. Ksiądz  Zocca napisał niedawno list do papieża Franciszka o swojej pracy  a także by zawiadomić o swym zamiarze podarowania mu samochodu. Papież  oddzwonił do kapłana i upewniał się, czy ksiądz chce dać mu auto. “Nie lepiej dać go biednym?”- pytał.Ja odpowiedziałem, że ten samochód już bardzo przysłużył się biednym, a teraz powinien być u papieża”- opowiedział duchowny. Franciszek zapytał wówczas, czy ma drugie auto. “Kiedy powiedziałem, że mam nowsze, papież się przekonał i podarunek przyjął .

Papież Franciszek jest przywykły do takiego samochodu bo jeździł nim gdy mieszkał w Argentynie. To auto posiada nowy silnik i Papież Franciszek będzie go uzywał do jazdy po Watykanie.

Na zdjęciu powyżej widzimy Papieża Franciszka w towarzystwie księdza Zocca i jego asystenta  Luigi Macchioni, oraz mechanika  Sefano Veronesi. No i oczywiście papieskie auto .

Papież wyraził na temat samochodów nastepującą opinię:

Boli mnie gdy widzę w nowym samochodzie księdza lub zakonnicę. Tak nie można robić. Samochód służy do wykonywania wielu czynności, ale proszę, wybierajcie coś skromniejszego. Jesli podoba sie wam jakiś bardziej ekstrawagancki model, poprostu pomyslcie ile dzieci na świecie umiera z głodu

Wybór starego auta dla własnego użytku jest najlepszym nauczaniem przez osobisty przyklad.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816