Artykuły redakcyjne
Like

Nocny atak Rosji na Gruzję

28/05/2013
756 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Nocny atak Rosji na Gruzję

Rosyjscy żołnierze weszli na 300 metrów w głąb Gruzji. Informują o tym zarówno gruzińskie, jak i rosyjskie agencje prasowe. Według władz w Tbilisi – Rosjanie prowadzący prace demarkacyjne na granicy gruzińsko-południowoosetyjskiej przesunęli linię graniczną o 300 metrów w głąb Gruzji.

0


Według gruzińskiej telewizji “Imedi” funkcjonariusze rosyjskiej straży granicznej wbili już nowe słupy graniczne i rozciągają między nimi drut kolczasty w pobliżu miejscowości Ditsi i Dhwani
Oburzone takim zachowaniem jest gruzińskie MSZ. Prezydent Gruzji wstrzymał się z rozkazem odparcia ataku. Dyplomaci zamierzają postawić tę kwestię na najbliższym spotkaniu zwaśnionych stron z udziałem międzynarodowych obserwatorów.

 

1-dici
Gruzini mieszkający w pasie przygranicznym twierdzą, że zabrano im cześć pól uprawnych. Dodają również, że żadnej granicy między Gruzją a Osetią Południową nie powinno być. Linia rozgraniczająca w tym rejonie pojawiła się po gruzińsko-rosyjskiej wojnie z 2008 r. Wtedy Rosja uznała niepodległość zbuntowanej republiki.

 

Niektórzy komentatorzy spodziewają się incydentów wzdłuż całej granicy.

 

wp.pl i Saqinform.ge

 

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816