Bez kategorii
Like

Niewierni walą do kościołów, a biskupi się cieszą

25/09/2012
441 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Wszystko zaczęło się od pompatycznego, skrajnie upolitycznionego pogrzebu Bronisława Geremka w katedrze św. Jana.

0


Tutaj też odbył się koncert muzyka z sekty scjentologów, przeciwko czemu protestowało Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

Niedawno byliśmy świadkami zachowania Jana Lityńskiego, b. aktywisty UD, którego proboszcz nieopatrznie wpuścił na ambonę.

Najnowszy spektakl to tzw. ślub roku w katedrze polowej. Jest to tym bardziej szokujące, że para młodych nie ma nic wspólnego z Wojskiem Polskim.
A może bp. Józef Guzdek, który jako młody ksiądz gromił (słyszałem to na własne uszy w Krakowie) różne anomalie w Kościele, wytłumaczy wiernym, o co w tym wszystkim chodzi?  Czy tylko o pieniądze, czy też o sojusz ołtarza z tronem? A może o coś jeszcze innego?  http://niezalezna.pl/33228-dziwne-sluby

Cieszyć może, że są nieliczne głosy rozsądku w Polskim Kościele i to właśnie im zawdzięczamy, że ten hierarchyczny oparty na biskupach jeszcze się nie rozsypał.
Komu zagubiony lud ma wierzyć?
Hierarchom, którzy za odpowiednią mamonę wywyższają pod niebiosa tych, którzy z Kościołem  walczyli?
Przecież, ani Unia Wolności, ani Geremek, ani Kwaśniewski, to nie są przykładni katolicy?
Co sprawia, że na ich zawołanie otwarte są wrota do największych katedr i skłonni są im służyć czołowi biskupi?
Geremka nikt nie musiał szarpać po śmierci do katedry, a Kwaśniewskiej ślubu mógł udzielić  jakiś ważny pierwszy sekretarz (może nawet najważniejszy), ale dlaczego zaraz biskup i to w katedrze polowej?

Brakuje już tylko mszy za Ojczyznę w której celebransem będzie Donald Tusk, a komunii będzie udzielał  Palikot. Niewykluczone, że i tego wkrótce, przy takim nastawieniu kleru, doczekamy.  Nic tak nie dowartościowuje  Kościoła, jak obecność tam takich tuzów, jak Kwaśniewski, Siwiec, Kalisz, Wojewódzki, Lipińska itp.
W końcu jak widać komunistów i komunię niewiele już dzieli.

0

Internaut

Prywatny przedsiebiorca z filozoficznym nastawieniem do zycia.

453 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758