HYDE PARK
Like

Nieuchronność procesu zdychania socjalistycznej Polski

22/04/2014
528 Wyświetlenia
1 Komentarze
25 minut czytania
Nieuchronność procesu zdychania socjalistycznej Polski

prof. Wojciechowski „ Ilekroć banda złodziei uchwyci w pewnym stopniu władzę, potrafią oni zagrabić całe państwa, nie obawiając się wcale represji prawa, ponieważ czują się silniejsi od prawa. Są to jednostki o skłonnościach oligarchicznych, spragnione tyranii i panowania, a dokonując potwornych kradzieży, osłaniają je dostojną nazwą majestatu legalnej władzy i rządu, które są w istocie dziełem rabunku” ….(więcej )

0


 

„„Co trzecie dziecko żyje w biedzie, co szóste 
w nędzy „Świadczenia rodzinne przysługujące dzieciom żyjącym w biedzie otrzymuje aż 2,5 mln osób wieku 0-17 lat. To co trzecia osoba w tym wieku  – wynika z najnowszego raportu GUS, dotyczącego 2011 r. Na tym nie koniec złych wieści. Z pomocy społecznej – ta jest adresowana do osób żyjących w jeszcze gorszych warunkach –  korzystało 16 proc. najmłodszych. Co to oznacza? Co szóste dziecko ma problemy z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych. „….”Dlaczego korzystanie z świadczeń wskazuje, że w rodzinie jest bieda? Bo tam oficjalny dochód netto na osobę nie mógł przekraczać 504 zł (ewentualnie 583 zł, gdy wychowuje się w niej dziecko niepełnosprawne). A jest to poziom w okolicach tzw. minimum egzystencji. Jeśli się go nie osiąga, rodzina ma problem z biologicznym przeżyciem „….”Jeden z mitów brzmi: na biedę narażeni są emeryci. Tak nie jest, bo dotyka ona najczęściej najmłodszych. „…”Także prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz z SGH wskazuje, że najbardziej narażone na biedę są rodziny z dziećmi. „…”Stanisław Kluza, demograf i ekonomista, wskazuje, że rząd powinien jak najszybciej obniżyć opodatkowanie rodzin, by zostawiać tam jak najwięcej ich dochodu. – Nie może być tak, że państwo traktuje najmłodszych jak luksusową konsumpcję „…(więcej )

Michalkiewicz „Centrum Adama Smitha obliczyło, że państwo polskie konfiskuje rodzinie pracowników najemnych 83 procent dochodu „…(więcej )

Donald Tusk w trakcie negocjacji koalicyjnych dotyczących podniesienia wieku emerytalnego miał powiedzieć, że „najtańsze dla państwa są rodziny bezdzietne” „…(więcej

Stanisław Michalkiewicz „Zwróćmy uwagę, że istota niewolnictwa polega na tym, że niewolnik musi pracować na swojego pana, to znaczy – oddawać mu bogactwo, jakie wytwarza swoją pracą. „….(więcej )

Zbigniew Kuźmiuk „ Przypomnijmy tylko, że spadek dochodów podatkowych w stosunku do PKB jest wyraźnie obserwowany od końca 2007 roku i to mimo rosnących z roku na rok stawek podatkowych za rządów Platformy i PSL-u.
Relacja ta wyraźnie rosła w latach 2005-2007 z 15,9% do 17,5%, a już od 2008 roku zaczęła gwałtownie spadać do 14,6% w 2013 roku, a na koniec 2014 roku według przewidywań samego ministra finansów, ma wynieść tylko 14,4%.
Ta różnica pomiędzy najlepszą wydajnością w 2007 roku i najgorszą w 2014 roku wynosi 3,1% PKB, co w warunkach tego roku oznacza, że do prywatnych kieszeni zamiast do budżetu państwa, wpłynie kwota przynajmniej 52 mld zł (1% PKB w cenach bieżących w 2014 17,4 mld zł).
3. Najbardziej wyraźnie widać ten problem na przykładzie wpływów z podatku VAT.
Znawca tego podatku profesor Modzelewski, zwrócił uwagę na dramatyczne załamanie się wpływów podatkowych szczególnie z podatku VAT w dwóch ostatnich miesiącach poprzedniego roku, po wprowadzeniu tzw. odwróconego podatku VAT w obrocie stalą, wyrobami miedziowymi i odpadami wtórnymi. „…”Sytuacja jest na tyle dramatyczna jeżeli chodzi o poziom wpływów podatkowych, że w tym roku zablokowano zwroty podatku VAT praktycznie dla wszystkich podatników (a to jest przecież niezgodne z obowiązującym prawem, bo mechanizm podatku VAT jest tak skonstruowany, że zwroty są jego charakterystyczną cechą) ale tylko takie rozwiązanie pozwoliło na osiągnięcie wpływów miesięcznych (styczeń – marzec) z tego podatku na poziomie 9 mld zł.Jeżeli nawet taki poziom wpływów udałoby się utrzymać do końca tego roku to oznacza, że roczne dochody z tego podatku wyniosłyby tylko około 108 mld zł, a przypomnijmy te zaplanowane na rok 2014, to 115,3 mld zł, przy czym te planowane są aż o 6 mld zł niższe niż wykonanie dochodów z tego podatku w roku 2012 (a więc 2 lata wcześniej), które wyniosły 121 mld zł. „…(źródło )

Bartosz Marczuk, Anna Cieślak-Wróblewska „Podatki zamiast reform”…..”Górnicy, rolnicy, nauczyciele mogą spać spokojnie. Rząd nie planuje oszczędzać na ich przywilejach. Tak wynika z „Wieloletniego planu finansowego państwa. 2014–2017″, do którego dotarła „Rz”. Zajmie się nim dzisiaj rząd. „….”Do końca 2017 r. nie ma co liczyć na odmrożenie progów podatkowych. Ostatnia ich waloryzacja była w 2009 r. Budżet zyska na tym 6,5 mld zł. To oznacza ukrytą podwyżkę PIT, najdotkliwszą dla najuboższych. Podatek od minimalnej pensji w br. będzie dwa razy wyższy niż w 2009 r. (wzrośnie z 378 do 769 zł rocznie), choć sama płaca poszła w górę o 30 proc. „…..”Dlatego powodów do niepokoju nie powinno mieć 9,4 mln emerytów i rencistów. Otrzymają co roku podwyżki o inflację i 20 proc. realnego wzrostu płac. Pedagodzy nie muszą się obawiać zmian w Karcie nauczyciela. Wprawdzie, podobnie jak urzędnicy, do końca 2016 r. nie otrzymają podwyżek, ale w planie nie ma mowy o 1 mld zł oszczędności z ograniczenia im urlopu na poratowanie zdrowia. Natomiast pensje nauczycieli szkół wyższych do 2015 r. wzrosną o 30 proc. W dokumencie ani razu nie padają słowa „KRUS” i „górnicy”. ….(źródło )

Wojciechowski „Za obecny dług zapłacą obywatele. Powiększanie długu publicznego staje się więc zamaskowaną formą kradzieży „….”Oznacza to, że zaciąganie pożyczek przez rządzących narusza przykazanie “nie kradnij!” i właściwie powinno być ścigane przez prawo. „…..”Cytat: “Ilekroć banda złodziei uchwyci w pewnym stopniu władzę, potrafią oni zagrabić całe państwa, nie obawiając się wcale represji prawa, ponieważ czują się silniejsi od prawa. Są to jednostki o skłonnościach oligarchicznych, spragnione tyranii i panowania, a dokonując potwornych kradzieży, osłaniają je dostojną nazwą majestatu legalnej władzy i rządu, które są w istocie dziełem rabunku” „….„Ale zadłużanie państwa ma też wymiar moralny. Może nawet przede wszystkim moralny, gdyż jest nieuczciwe wobec obywateli i przyszłych pokoleń. Spłata nie jest przecież tak naprawdę problemem “ich”, władzy, lecz naszym, jako podatników „…..”Zadłużanie państwa nie jest widziane jako kradzież czy ogólniej przestępstwo …..choć pozostaje nieodpowiedzialne i szkodliwe „….”Oficjalnie są to pożyczki na inwestycje itp. Jednakże, gdyby administracja wszystkich szczebli nie urosła przez 20 lat trzy- czy czterokrotnie, nie byłoby wcale dziury w budżecie i potrzeby pożyczania! „…” Tradycyjna prawna definicja kradzieży brzmi: “Potajemne zabranie rzeczy cudzej z chęci zysku“. W przypadku długu publicznego wszystko się zgadza!Potajemne: rząd zaciąga długi, nie informując ogółu, o co tu chodzi, czym naprawdę jest deficyt budżetowy i pokrycie go przez emisję obligacji itd. Jeśli pojawi się informacja o kwocie zadłużenia, nie towarzyszą jej dane o kosztach oprocentowania. Tym bardziej nie dostaniemy kwitu z informacją, ile spadnie na nas samych i naszych potomków”……”Następnie kradzieżą jest wywoływanie inflacji przez emisję pustego pieniądza i lewych papierów wartościowych, praktyka powszechna. „…”Cechy oszukańczej piramidy finansowej ma system emerytalny, w którym składkami ściągniętymi dziś spłaca się stare zobowiązania, a płacącym obiecuje, że kiedyś przyszły rząd coś im da. Tylko że ten przyszły rząd nie bardzo będzie miał z kogo ściągać. Rodzice chcieliby mieć więcej dzieci, ale przy obecnym systemie podatkowym ich nie stać. A młodzi podatnicy emigrują. ….(więcej )

Profesor Wojciechowski „Daleko do kapitalizmu i demokracji ,. Pełzający totalitaryzm „ „Albo pójdziemy kupaństwu nadzoru biurokratycznego, politycznego i propagandowego, albo kuwolnościowemu. „…”Na pewno jednak państwo nie służy większości – przeciwnie,zabiera obywatelom coraz więcej wolności i pieniędzy, krok po kroku idąc kukontroli typu totalnego „…( więcej )

„Kartel Rezerwy Federalnej: Osiem rodzin.
Czterej jeźdźcy systemu bankowego (Bank of America, JP Morgan Chase, Citigroup i Wells Fargo) są właścicielami Exxon Mobil, Royal Dutch/Shell, BP i Chevron Texaco; wspólnie z Deutsche Bank, BNP, Barclays i innymi europejskimi bankowymi molochami. Jednak ich monopol w globalnej gospodarce nie kończy się na ropie. Z raportu 10K amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych są oni również posiadaczami wszystkich największych korporacji Fortune 500 (pięciuset największych korporacji świata).”….”. Najważniejszym powiernikiem majątku międzynarodowych oligarchów posiadających holdingi bankowe jest US Trust Corporation – założony w 1853 roku, będący obecnie w posiadaniu Bank of America. Ostatnim dyrektorem US Trust Corporation i honorowym członkiem zarządu był Walter Rothschild. Inni dyrektorzy to: Daniel Davison z JP Morgan Chase, Richard Tucker z Exxon Mobil, Daniel Roberts z Citigroup i Marshall Schwartz z Morgan Stanley. „…..”J. W. McCallister człowiek branży naftowej, posiadający koneksje z rodziną królewską Arabii Saudyjskiej napisał w książce „The Grim Reaper”, że informacje jakie zdobył od arabskich bankierów mówią o tym iż 80% udziałów w Nowojorskim Banku Rezerwy Federalnej należy do ośmiu rodzin z których cztery rezydują w USA. Są to: Goldman Sachs, Rockefellerowie, Lehman i Kuhn Loeb z Nowego Yorku; Rotszyldowie z Paryża i Londynu; Warburgowie z Hamburga; Lazardowie z Paryża; i Israelscy Moses Seifs z Rzymu. „….”Biegły księgowy Thomas D. Schauf potwierdza twierdzenia McCallistera dodając, iż ich banki kontrolują wszystkie 12 oddziałów Banku Rezerwy Federalnej. Wymienił tu takie banki jak; N.M. Rothschild z Londynu, Rothschild Bank z Berlina, Warburg Bank z Hamburga, Warburg Bank z Amsterdamu, Lehman Brothers z Nowego Jorku, Lazard Brothers z Paryża, Kuhn Loeb Bank z Nowego Jorku, Israel Moses Seif Bank z Włoch, Goldman Sachs z Nowego Jorku i JP Morgan Chase Bank z Nowego Jorku. Schauf wylicza Williama Rockefellera, Paula Warburga, Jacoba Schiffa i Jamesa Stillmana jako osoby posiadające duże udziały w FED-zie. [3] Schiffowie są ludźmi z wewnątrz Kuhn Loeb. Stillmanowie są ludźmi z wewnątrz Citigroup, którzy wżenili się w klan Rockefelerów na przełomie XIX i XX wieku. „….”Eustace Mullins doszedł do tych samych wniosków w swojej książce „The Secrets of the Federal Reserve” (Sekrety rezerwy federalnej), w której pokazuje koneksje łączące FED z jego bankami członkowskimi z rodzinami Rotszyldów, Warburgów, Rockefelerów i innych. Nie będzie przesadnym twierdzenie iż kontrola sprawowana przez te bankowe rodziny wywiera wpływ na całą światowa ekonomię, będąc jednocześnie celowo ukrytą przed opinią publiczną. Ich korporacyjne mediowe ramię banalizuje wszelkie fakty na ich temat określając je jako teorie konspiracyjne. Jednak fakty pozostają faktami. „…(źródło )

Główne tezy i informacje z eseju Lombora . 40 lat temu ludzkość została ostrzeżona ,że wzrost ekonomiczny skończy się dla niej zniszczeniem . Klub Rzymski , gromadzący ludzi ze szczytów nauki , polityki i biznesu zgromadzonych razem przez Wocha Aureli Peccei przedstawił tą sprawę w 1972 roku w cienkim woluminie zatytułowanym ‘The Limits to Growth „ „ Granice wzrostu „ Opieral się on na serii matematycznych modeli opracowanych przez profesorów MIT . Tezy tej książki ta stała się fundamentalną ideą owych czasów . Wierzono ,że rozwój rodzaju ludzkiego jest na kolizyjnym kierunku z zasobami surowców , i że krach jest tuż za rogiem . Założony w 1968 roku Klub Rzymski , który reklamował się jako zespól najlepszych światowych analityków , zdolnych do przewidzenia przyszłości rodzaju ludzkiego. Profesor Jay Forrester z MIT opracował komputerowy model globalnego systemu ,nazwanego World2 , który służył do stworzenia modelu przyszłości planety w oparciu o szereg danych. Klub Rzymski dodatkowo zatrudnił dwóch innych profesorów MIT Donella Meadows i Dennis Meadow .aby stworzyli wersję World3 . Model wygenerowany przez World3 stał się podstawą opracowania „ The Limits to Growth „ Generalnie zasoby naturalne , w tym żywność miały się wkrótce wyczerpać. Jedynym wyjściem było doprowadzenie do zatrzymania rozwoju cywilizacji i wyludnienia . Propagowani posiadania maksimum jednego dziecka . Okazało się to kompletną bzdurą , gdyż pomimo wzrostu ludności świata ilość produkowanej żywność na głowę wzrosła . To samo dotyczyło ilości zasobów naturalnych . Polucja zaś pomimo gigantycznego wzrostu gospodarczego świata zmniejszyła się . Rozwój cywilizacyjny przyspiesza dzięki Chinom, Indiom . Setki milionów ludzi wydobywa się z ubóstwa . Pomimo tego idea dążenia do wyludnienia Europy i świata jest głęboko zakorzeniona w umysłach elit . Jest to dziwne i zastanawiające .Świat wbrew dążeniom tych elit potrzebuje więcej wzrostu gospodarczego , a nie jego zahamowania, czy permanentnej recesji” …( http://naszeblogi.pl/43148-chiny-zgodza-sie-postawic-krzyz-na-ksiezycu )
————-
Mój komentarz

Zapewne zwróciliście państwo uwagę mało który z polityków używa teraz słów „ reforma” , reformy . Dzieje się tak dlatego ,że ustrój socjalistyczny , a dokładnie model hitlerowski , czy jak go nazwał Mises socjalizm niemiecki został już w całości w Polsce zainstalowany . Kiedy mówiono wcześniej o reformach to faktycznie chodziło o instalacje w Polsce kolejnych elementów tego w swej istocie zbrodniczego systemu . Pisząc zbrodniczy nie mam na myśli przenośni czy przerysowania . System już rozkręca masowe mordy o których wczesnej nikomu się nie śniło . Aborcja, eutanazja niezdolnych do pracy , czyli chorych dzieci , dorosłych , ludzi starszych . Bandycka akcja hitlerowców na Lubelszczyźnie w czasie której odbierano Polakom ich dzieci , aby potem zrobić z nich , wychować ich na fanatycznych Niemców , obłąkanych socjalistów hitlerowskich jest w swej skali niczym z porównaniu z tym co się teraz wyczynia w Europie , w której masowo , pod byle pretekstem odbiera się dzieci ich rodzicom . Plany socjalistów hitlerowskich w sprawach eugeniki zostały jeszcze bardziej rozbudowane. Ideolog Palikota profesor Hartman mówi o konieczności wprowadzenia prewencyjnych badan genetycznych . Czyli do zabijania dzieci , które nie będą spełniały „ norm unijnych „

Ale wracając do ustroju Polski . Kluczowe elementy tego nieludzkiego ustroju to podatek dochodowy, vat , przymusowe ubezpieczenia społeczne . Dzięki temu wywłaszczono ludzi z owoców ich pracy , z ich majątku , nie dopuszcza się do akumulacji kapitału, wyniszcza się i nie dopuszcza do wzrostu istniejące małe i średnie firmy. Drugim filarem jest system niewolniczego państwa opiekuńczego . Państwowe emerytury , państwowa opieka zdrowotna , państwowe szkoły, państwowe zasiłki na dzieci . Dzięki temu ludność jest całkowicie uzależniona od państwa., a dzieci wychowuje się na posłusznych systemowi wyznawców socjalistycznej politycznej poprawności . Człowiek nie może przetrwać poza systemem .

Trzeci element , w gruncie rzeczy najważniejszy tego chorego systemu to istnienie dziedzicznej elity oligarchów , którzy posiadają banki, korporacje , drukują i kreują pieniądze , którzy wywłaszczyli z majątku wszystkie narody Zachodu z wydawało się bogatymi Amerykanami

Mark Blyth„ 400 najbogatszych Amerykanów posiada więcej aktywów niż 150 milionów najuboższych Amerykanów…(więcej)

System ten oczywiści się wali w gruzy . Wymuszona chorymi calami oligarchów depopulacja , upadek szkolnictwa , wymuszone zaniżenie poziomu nauczani na wszystkich szczeblach .

Noam Chomsky „UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI
Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętnana ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała(zob. Silent Weapons for Quiet War).”.. …(więcej )

Mam pytanie do Kuźmiuka . Niech wskaże jedno państwo, w którym zostały wprowadzone wszystkie elementy systemu socjalizmu niemieckiego , w którym nie występuje depopulacja, nie narasta nędza , nie upada szkolnictwo, które nie traci szybko względnej gospodarczej , technologicznej i cywilizacyjnej .w świecie . Nie ma takiego kraju .

Żaden uszczelnianie systemu podatkowego, usprawnianie służby zdrowia, czy edukacji nic nie da. To tak jak byśmy ponad sto lat próbowali usprawnić system pańszczyźniany . Chorego systemu nie da się usprawnić . Należy go zlikwidować .

A nie obędzie się bez pozbawienia klasy oligarchów kontroli nad rządami , parlamentami i mediami . Nie obędzie się bez wywłaszczenia i nacjonalizacji majątków i koncernów , oraz wprowadzenia zmian konstytucyjnych , które nie dopuszczą w przyszłości do takiej chorej koncentracji własności i władzy politycznej w rekach nielicznych rodów oligarchów.

Przykładem problem z likwidacją potęgi oligarchów jest Rosja w której tamtejsza esbecja po dojściu do władzy nie stworzyła nowoczesnego państwa , w którym panuje wolność gospodarcza , a koncerny i ich właściciele są po kontrola ośrodków politycznych. Gang Putina po prostu wywłaszczył zastanych oligarchów i sami zostali klasa panująca , sami stali się oligarchami. Ustrój Rosji w niczym się nie różni od ustroju USA. Jean różnica to to ,że w USA oligarchowie nie sprawują bezpośrednio władzy , a w Rosji tak. Być może w Rosji po kilku pokoleniach oligarchowie nie będą w rządzie. Rządzić będą tak jak na Zachodzi ich marionetki

Ci, którzy liczą na zamach stanu. Wprowadzeniu dyktatury, czy monarchii i zmianę systemu mogą być bardzo rozczarowani .

Czterech amerykańskich żołnierzy przygotowywało zamach stanu i zabójstwo prezydenta USA. Spiskowcami okazali się szeregowcami i podoficerami 3 Zmotoryzowanej Dywizji Piechoty stacjonującej w Forcie Stewart w stanie Georgia. W bazie odkryto magazyn broni i nabojów, na zakup których wydano 87 000 dolarów – poinformował przedstawiciel prokuratury stanu Georgia.W trakcie dochodzenia ustalono, że zatrzymani należeli do antyrządowego radykalnego ugrupowania „Na wieki nieśmiertelni, zawsze gotowi”. Oskarżeni, jak podkreśla prokuratura, nie ukrywają swojej nienawiści wobec obecnego prezydenta USA”.. ..(więcej )

Joyner z USA„ Naszą jedną szansą jest wojskowy zamach stanu „
video Miliony Polaków walczą z biedą (TVP Info

Zapraszam do przeczytania fragmentu mojej książki „Klechda Krakowska „ Rozdział pierwszy „ Dobre złego początki „

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816