POLSKA
Like

Niesiołowski bez wazeliny buduje kult jednostki Tuska

20/12/2013
826 Wyświetlenia
3 Komentarze
6 minut czytania
Niesiołowski bez wazeliny buduje kult jednostki Tuska

Stefan Niesiołowski „ Dzisiaj to przewodniczący naszej partii, to premier podejmuje odpowiedzialność za Platformę, ale także w dużym stopniu odpowiedzialność za Polskę. W stopniu decydującym. I ta lista to jest wyraz tej odpowiedzialności

0


„….”Od dawna z różnych powodów Platforma jest zajadle atakowana. Muszę powiedzieć, że niektóre z tych ataków przynoszą nam tylko zachwyt. Oczywiście to jest spowodowane tym, że bardzo dużo ludzi wie, że nie ma Platformy bez Donalda Tuska, że atakowanie Donalda Tuska, zniszczenie naszego lidera to pierwsza droga do odebrania, do przejęcia władzy nad Polską ludzi, którzy są najwyraźniej Polski niegodni „…”Każde podważanie, osłabianie pozycji naszego lidera, jest osłabianiem w dalszej perspektywie pozycji Platformy i Polski. Budujemy dzisiaj Polskę tak, jak dotąd nie budował nikt „…(źródło )

Wikipedia „Kult jednostki − kult przywódcy w autorytarnym lub totalitarnym systemie władzy.”…”Przywódca otaczany takim kultem jest przedstawiany przez państwową propagandę jako osoba nieprzeciętnie utalentowana, nieomylna, której cały naród jest winien wdzięczność. Jego wizerunek jest powielany w niezliczonych pomnikach, obrazach itd., a przypisywane mu myśli i wypowiedzi są nieustannie cytowane w książkach i innych mediach. Jakakolwiek próba kwestionowania geniuszu osoby otaczanej kultem bądź dewastowania jej wizerunków w totalitarnym państwie jest karana surowymi represjami.Czasami kult przybiera formę parareligijną z „rytuałami” na część przywódcy, „modlitwami” do niego i „medytowaniem” jego wypowiedzi. „…(źródło)

Stosunek młodzieży do demokracji jest po części konsekwencją ich oceny działalności polityków. Opinia, że to najlepszy z ustrojów, przeważała w tej grupie w 1998 roku (38 proc. badanych) i 2008 roku (34 proc.), a więc na początku rządów AWS – UW, a potem PO – PSL. W 2010 roku spadła poniżej 30 proc., a tymczasem na przestrzeni tych lat mniej więcej jedna piąta uważa, że rządy niedemokratyczne mogą być bardziej pożądane. „….(więcej )
—-
Mój komentarz

Rozpoczęła się budowa kultu jednostki Tuska . Jeszcze nie wiemy , czy Tusk ma wystarczające możliwości , czyli pełną kontrolę nad służbami i zmuszenie ich do lojalności wobec siebie , a nie wobec państwa . Czy Tusk ma instrumenty całkowitej kontroli mad mediami i pacyfikacji mu nieprzyjaznych . To zobaczymy .

Czas z jednej strony sprzyja Kaczyńskiemu , który w obliczu katastrofy ekonomicznej, demograficznej , społecznej całego systemu może nawet zdobyć pełnię władzy w wyniku wyborów .
System gospodarczy socjalizmu niemieckiego w Europie się zapadał . Bezwzględne Wprowadzanie ideologi politycznej poprawności jako religii panującej , jako religii zniewolonych ludzi już teraz doprowadza do milionowych pokojowych marszów protestu .

Wcześniej czy później przemienią się one w zamieszki . Do tego może dojść do narodowo religijnych powstań muzułmanów w Europie Niemcy liczą się z możliwością takich powstań już teraz przygotowały prawne podstawy do ich masakrowania prze wojsko czołgami , lotnictwem i pociskami rakietowymi

„Trybunał konstytucyjny w Karlsruhe zezwolił Bundeswehrze na prowadzenie działań z użyciem sprzętu bojowego na terenie Niemiec. Pozostawił jednak kilka zastrzeżeń ograniczających możliwość użycia wojska na terenie kraju.Pierwsze przymiarki do złagodzenia bardzo restrykcyjnego prawa dotyczącego użycia Bundeswehry na terenie Niemiec podjęto już w 2006 roku. Wtedy trybunał zezwolił na „wyprowadzenie wojska na ulice” w wypadku stanu nadzwyczajnego, czyli do „zwalczania zorganizowanych i wojskowo uzbrojonych grup powstańczych”….”Obecny wyrok uchwalony stosunkiem głosów 15:1 zezwala wojsku na użycie „militarnych środków walki” w operacjach antyterrorystycznych. „…(więcej )

W ślad za Niemcami również Tusk przygotowuje się do użycia wojska przeciwko Polakom ,z tym Niemcy raczej liczą się z wybuchem powstań muzułmańskich .

Katarzyna PawlakDonald Tusk skierował do MSW projekt zarządzenia przewidujący „użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji”. Wojskowi mają zabezpieczać Marsz Niepodległości i odbywający się tego samego dnia szczyt klimatyczny. „….”W uzasadnieniu do projektu na uwagę zasługują słowa Tuska, który zastrzega: „Projekt ten będzie również testem dla służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w zakresie właściwego zapobiegania i przeciwdziałania zidentyfikowanym ryzykom, a także likwidacji wszelkich źródeł napięć i niepokojów społecznych”…(więcej)

Tak więc czas paradoksalnie służy Tuskowi . Jeśli w całej Europie nastąpi wybuch Tusk będzie mógł zawiesić tak jak za czasów Jaruzelskiego wszelkie swobody , rozprawić się siłowo z opozycją i zostać „Umiłowanym Przywódcą „.
Rzecz niewyobrażalna ? A dlaczego nie mamy mieć powtórki ze stan wojennego i Jaruzelskiego .

video G Braun o ciągłości działań przeciw Polsce
video Wolny rynek – liberalizm, libertynizm – dr Krzysztof Lachowski – 18.12.2013
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758