Bez kategorii
Like

Niedźwiedziew jedzie do Benedykta-wspierajmy papieża modlitwą!

15/02/2011
294 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Dmitrij Miedwiediew spotka się w tym tygodniu z Benedyktem XVI. Nie wiadomo, o czym prezydent Rosji będzie rozmawiał z następcą św. Piotra. – Nie mogę powiedzieć z pewnością, jakie dokładnie będą poruszane tematy podczas spotkania rosyjskiego prezydenta i Papieża, ale mogę powiedzieć, że wizyta będzie przede wszystkim symbolem pięknej, przyjaznej relacji i współpracy, która, mam nadzieję, będzie się nadal rozwijać – powiedział pierwszy sekretarz ambasady Watykanu w Moskwie, ks. Visvaldas Kulbokas. Prezydent Rosji będzie we Włoszech w środę i czwartek. W Watykanie zawita pod koniec swojej wizyty.(…) Ojciec Dymitr Sizonenko dodał, że „po prostu w kontekście terroryzmu i dyskryminacji chrześcijan musimy budować partnerstwo”.   Gabinety już podzieliły świat. Kto wie, czy Ameryka nie zwróciła się do Rosji, by ta wynegocjowała […]

0


Dmitrij Miedwiediew spotka się w tym tygodniu z Benedyktem XVI. Nie wiadomo, o czym prezydent Rosji będzie rozmawiał z następcą św. Piotra.

– Nie mogę powiedzieć z pewnością, jakie dokładnie będą poruszane tematy podczas spotkania rosyjskiego prezydenta i Papieża, ale mogę powiedzieć, że wizyta będzie przede wszystkim symbolem pięknej, przyjaznej relacji i współpracy, która, mam nadzieję, będzie się nadal rozwijać – powiedział pierwszy sekretarz ambasady Watykanu w Moskwie, ks. Visvaldas Kulbokas.

Prezydent Rosji będzie we Włoszech w środę i czwartek. W Watykanie zawita pod koniec swojej wizyty.(…)

Ojciec Dymitr Sizonenko dodał, że „po prostu w kontekście terroryzmu i dyskryminacji chrześcijan musimy budować partnerstwo”.

 

Gabinety już podzieliły świat. Kto wie, czy Ameryka nie zwróciła się do Rosji, by ta wynegocjowała z Benedyktem przyzwolenie Kościoła na posłanie Polaków na żydowską wojnę. Głos Kościoła w Polsce ciągle jest kluczowy, a kolei "wasal mojego wasala nie jest moim wasalem", więc Ameryka musi prosić Rosję i Angelę, by te działały na swoim terenie wpływów.

Co postanowi Benedykt? Na pewno będzie bronił interesów Polski wedle asystencji Ducha św. Nie może liczyć na naszą władzę, która nieraz na papieżach wymagała dobro Polski. Musi sam przemodlić sprawę.

Koptowie zadowoleni z egipskiej rewolucji. Być może mordowanie chrześcijan na Wschodzie było inspirowane przez polityczne siły, nie religijne. Zawsze zresztą tak bywało w historii.

Sytuacja Izraela, który rozdawał karty na tym terenie staje się grożna.. Nie sądzę, by do ich nawrócenia pobudziło ich coś innego, jak zagrożenie interesów, a nawet życia. Słyszę z dobrze poinformowanych żródeł, że straszna nerwowość tam panuje. Bracia żydzi, przyszła na Was godzina Prawdy.

 

Jakby nie było, wspomóżmy papieża  żarliwą modlitwą. Ważą się teraz nasze losy i losy świata.

http://fronda.pl/news/czytaj/prezydent_rosji_odwiedzi_watykan#comment_300625

http://fronda.pl/news/czytaj/katoliccy_koptowie_zadowoleni_z_egipskiej_rewolucji

Inne zapisy autora:

0

circonstance

Iza Rostworowska. Crux sancta sit mihi lux / Non draco sit mihi dux Vade retro satana / Numquam suade mihi vana Sunt mala quae libas / Ipse venena bibas

719 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758