Artykuły redakcyjne
Like

Niech rząd nie da się nabić w „trybunał”

13/03/2016
365 Wyświetlenia
6 Komentarze
2 minut czytania
Niech rząd nie da się nabić w „trybunał”

Nie mam schadenfreude z tytułu sprawdzenia moich przestróg.
Wdanie się w małostkową przepychankę na temat z przeproszeniem „trybunału” przyniosło w rezultacie to, co miało przynieść: – ustawienie Polski w kącie i pozwolenie każdemu chłystkowi na wyszydzanie jej.
Zupełnie jak w XVIII wieku przed rozbiorami, kiedy to najwięksi zamordyści i chciwi grabieżcy wylewali krokodyle łzy nad Polską, której „niestabilność wewnętrzna zagraża całej Europie”.

0


Wszyscy ci podłego sortu najemnicy lub tani podlizywacze płaczący nad polskim zagrożeniem dla „demokracji” nie interesują się polskimi sprawami, ani zresztą europejskimi, zagrożonymi z zupełnie innej strony, ale wykonują swoją powinność wobec mocodawców, którym zależy na totalnym pognębieniu Polski.
Ci „mocodawcy” korzystają z każdej okazji żeby zaatakować Polskę, a jeżeli się taka sama nie nadarza to się ją sztucznie wyciągnie jak królika z kapelusza.
Takim „królikiem” jest ów trybunał, a raczej jaczejka przygotowana w celu rozsadzania Polski od wewnątrz.
Jej pochodzenie jest z nieprawego łoża albowiem jest nią tworek, a raczej „potworek” wymyślony, jako rezultat stanu wojennego z przeznaczeniem na kontrolę władzy w przypadku, gdy trzeba będzie się nią podzielić.
Pisałem o tym, że zarówno kadencja „sędziów” jak i ich dobór, a także zakres uprawnień, czynią z trybunału konstytucyjnego petardę podłożoną pod następny rząd, jeżeli nie będzie ten rząd posłuszny wobec układu panującego w Polsce od przeszło ćwierćwiecza.

Tylko wyjście z otwartą przyłbicą i ogłoszenie, że celem nowej władzy jest zmiana konstytucji i pozbycie się tego spadku po Jaruzelskim, może pozwolić wyjść rządowi z twarzą z tej gorszącej burdy.
Antycypując przyszłe działania już dziś można się zwrócić zgodnie ze stosowaną konstytucją, a raczej „konstytutą”, do sądu najwyższego o wyrażenie opinii o zakresie działalności, uprawnieniach i ich nadużyciu przez wzmiankowany trybunał.

W Polsce niepodległej nie potrzebny był żaden trybunał, to autonomiczny sąd najwyższy miał prawo wykładni orzeczniczej i nadzór nad „corpus iuris”.
Powoływanie trybunałów niezależnych od sądu najwyższego stanowi naruszenie podziału władz, ich autonomii i jest objawem zamachu na demokrację, o co tak powszechnie oskarża się obecny rząd.

Przyjęcie walki na warunkach narzuconych podstępnie przez przeciwnika jest zapowiedzią klęski, tylko narzucenie swoich warunków bitwy daje szansę na zwycięstwo.

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Owsinski
Andrzej Owsinski

691 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar egon

  kwiczą świnie rozpasane, od koryta odrywane
  Kiedy słucham ich narracji o gwałceniu demokracji
  Która wtedy właśnie ginie kiedy władze tracą świnie
  To mnie taka myśl nachodzi – nie o WOLNOŚC świniom chodzi
  Pełen fałszu jest ten kwik, bo to o koryto krzyk
  Zawłaszczone, rozkradane, słusznie świniom odbierane
  Wie już cała okolica, że ów kwik to Targowica

  0
 2. pablo3 pablo3

  dlatego, rzad i jego zwolennicy, nie moga cofnac sie nawet na krok. pamietajmy, ze to gra typu zero-jedynkowego.

  0
 3. Avatar Nieqmaty

  Demokracja to system ułomny, przeto przez lata powstawało wiele zabezpieczeń, aby nie zaowocowała “rządami hien nad osłami”. Stąd próg “większości” konieczny aby zmienić konstytucję jest dużo wyższy, niż próg “większości” konieczny by osiągnąć większość parlamentarną. Przypominam – wyborcy dali PiS-owi mandat do sprawowania władzy ALE NIE DALI MANDATU DO ZMIANY KONSTYTUCJI.

  Chciałbym również zaznaczyć, że żeby jakikolwiek system prawny miał sens, to PRAWO MUSI OBOWIĄZYWAĆ WSZYSTKICH.
  … jakkolwiek oczywiście “silni” będą robili wszystko, aby ICH nie obowiązywało. 😀
  Próba zmiany Artykułu 190 pkt 5 Konstytucji mimo braku większości konstytucyjnej jest takim właśnie przykładem że “silny” zawsze będzie chciał stać PONAD PRAWEM.

  I jakkolwiek Autor wyszydza “płaczących nad polskim zagrożeniem dla demokracji” to ja zaczynam się bać. Bo myślałem, że czasy towarzyszy-stojących-ponad-prawem minęły bezpowrotnie ….

  BTW.
  W tym samym czasie, kiedy powstał TK, utworzono również … Senat.
  Ciekawe, dlaczego gardłujący o likwidacji TK bo to rezultat stanu wojennego, nie wspominają również o likwidacji Senatu ?

  0
 4. Avatar egon

  Naród wybrał przedstawicieli którzy w parlamencie reprezentują naród . Tak więc nie ma problemu z przyjęciem ustawy znoszącej ten wymóg . Tak po prawdzie prawo stanowione jest i obowiązuje ludzi .Wobec świń pchających się do koryta obowiązuje mocna pała . Zdziwieni są nagle że takie a nie inne postępowanie .Jakoś dotychczas potrafili wrzucić do kosza podpisy w sprawie sześciolatkow ,wobec wieku emerytalnego . Konkluzja jest prosta popierający opozycję nie są żadnym narodem a podejrzanymi że to tak określę typami .

  0
 5. Avatar Alia

  ‘KOD zalega z płatnosciani dla…protestujacych.Protestujący są opłacani, wyciekła lista płac… Skąd KOD ma takie fundusze aby opłcać tysiące protestujących???? Koordynatorzy dostaja po 900 zł, czyli Petru też…. Tak prostytuują się chodziarze w KODzie. Czy USkarbowy nie powinien na nich nałożyć podatek…. od prostytucji?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816