Bez kategorii
Like

Niech nie będzie niczego, albo plan Kononowicza w realizacji i aranżacji tuskoidów

04/01/2013
408 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Jak Tusk wyprzedaje „rodowe srebra”

0


 

 
Rząd chce sprzedać kluczowe polskie spółki, za które planuje uzyskać 12 mld zł. – To kolejne sięganie po resztki „sreber rodowych”, które zostały jeszcze w polskich rękach. Ta władza robi wszystko, aby rozgrabić to, co jeszcze rozgrabione nie zostało – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Joachim Brudziński.
 
„Sprzedaż akcji będzie odbywać się z poszanowaniem najwyższych standardów obowiązujących na rynku kapitałowym. Działanie takie pozwoli zapewnić początkowe finansowanie programu »Inwestycje Polskie« w sposób efektywny i harmonijny” – informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Skarbu Państwa.
 
– Jeżeli te zapowiedzi okazałyby się prawdą, to widać, że władza na koniec swojej działalności postanowiła rozgrabić do reszty polski majątek – mówi Joachim Brudziński. – Obawiam się, że aktywizacja kapitału, o której mówią politycy Platformy, skończy się tak, jak wykorzystywanie przez nich środków unijnych. Mamy najdroższe autostrady i to nie w Europie, ale bodajże na świecie. Mamy ekrany dźwiękochłonne w środku lasu i w szczerym polu. Wyprowadzono w ten sposób setki milionów złotych – twierdzi poseł PiS.
 
Mankamenty pomysłu widzi również senator PO Jan Rulewski. Podkreśla jednak, że projekt jest krokiem w dobrą stronę, ponieważ kapitał pozostanie w polskich rękach. – Mówimy o niewielkich kwotach, które nie wpłyną znacznie na ożywienie gospodarcze, a inwestycje na poziomie 12 mld zł są w rzeczywistości niewielkie – mówi senator. Jan Rulewski nie kryje również niepokoju związanego z pozbyciem się akcji PKO BP.
 
– To jest największy bank w Polsce, z bardzo dobrą marką. Świetnie ulokowany i z ogromnym majątkiem. Bałbym się oddawać akcji banku PKO BP do Inwestycji Polskich, bo są one niedowartościowane – mówi Rulewski.
 
Niepokojów opozycji i części kolegów partyjnych nie podziela Jakub Szulc z PO, członek sejmowej komisji finansów. – Skarb państwa nie straci kontroli nad spółkami, które będą zasilały swoim kapitałem Inwestycje Polskie. Mamy kapitał, który jest niepracujący i zamieniamy go w kapitał, który można wykorzystać. To, co się stanie na poziomie formalnym, to przekazanie akcji tych spółek do Banku Gospodarstwa Krajowego. Jeśli dzisiaj właścicielem obu tych podmiotów jest skarb państwa, to z punktu widzenia właścicielskiego nic się nie zmieni – mówi Szulc.
 
Poseł PO nie spodziewa się jednak znaczących efektów inwestowania pieniędzy pochodzących z prywatyzacji. – 12 mld zł to nie są małe pieniądze, ale jeżeli spojrzymy na to z perspektywy produktu krajowego brutto, to mniej niż 1 proc. całości – twierdzi poseł PO.
 
Koalicjant z PSL popiera pomysł, zaznacza jednak, że warunkiem jest zachowanie spółek w rękach polskiego kapitału. – Najgorsza byłaby sytuacja, gdyby nasze rodowe srebra wymknęły się spod kontroli. Jeśli rzeczywiście zostaną one w naszych rękach, to się nie martwię. Gorzej, gdy przejmie je obcy kapitał – mówi poseł PSL Eugeniusz Kłopotek.
 
Według Krajowego Rejestru Sądowego w Polsce istnieją już spółki o nazwie używanej przez Ministerstwo Skarbu – Inwestycje Polskie oraz Celowa Spółka Inwestycyjna. Pierwsza od 10 lat należy do rodziny potentata medialnego Zygmunta Solorza-Żaka, druga zaś do przedsiębiorcy z Pruszkowa.
http://niezalezna.pl/36757-tusk-wyprzedaje-rodowe-srebra
 
Czy to trzeba komentować?? To chyba samo za siebie mówi NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO !!! I faktycznie widać że, ta banda PO litycznych chuliganów i PO spolitych bandziorów zamierza wprowadzić swój bandycki plan w życie. A nie ma mądrego coby im w tym przeszkodził. SZOK!!!
 
0

lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758