Komentarze dnia
Like

Nie podgrzewajcie wojennego zagrożenia

09/03/2014
748 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Nie podgrzewajcie wojennego zagrożenia

Należy stworzyć w kraju atmosferę, uczynić odpowiedzialnym za obronę kraju wszystkich obywateli, armię szkolić, a decydentów rozliczać z wypełniania swoich powinności.

0


Nie podgrzewajcie wojennego zagrożenia.

Od czasu, gdy sytuacja na Ukrainie jest coraz bardziej napięta, gdy świat zrozumiał, iż nie wolno dowolnie manipulować ludźmi, w pacyfistycznie nastawionych kręgach zaczyna się mówić o wojsku, jako zabezpieczeniu własnych interesów. Politycy zaczynają sobie zadawać pytania, czy na pewno sojusze są gwarantem niepodległości, zwłaszcza, gdy nie tak odległa historia przypomina tych, co to nie mieli zamiaru umierać za Gdańsk.

Media oddane pod zarząd decydentów ze zdwojoną siłą- można by nawet powiedzieć- bezmyślnością tworzą atmosferę zbliżającego się konfliktu zbrojnego. Na razie pesymistycznie powtarza się, że konflikt zbrojny niedaleko naszych wschodnich granic nie jest nierealny. Zapraszani do redakcji telewizyjnych i radiowych generałowie mają wnieść uspokojenie i potwierdzić, że kilka jednostek oddziałów specjalnych i kieszonkowa armia zawodowa pozwoli politykom dalej bawić się obronnością.

Pamiętamy, jak w niedalekiej przeszłości różnej maści komandosi i specjaliści od rozbijania dachówek zapewniali wszystkich, że w wojnie przyszłości, najważniejsze będą rakiety balistyczne i hakerzy, którzy sparaliżują komputery przeciwnika, natomiast komandosi z pod znaku grom załatwią resztę. Niestety, okazało się, że nawet na początku XXI wieku Lotnictwo, Wojska Lądowe i Marynarka Wojenna w dalszym ciągu stanowią o gwarancjach bezpieczeństwa, a podstawą jest własny system obronny, natomiast sojusznicy ciągle szukają silnych partnerów.

Natomiast po odkryciu rodzimej kołdry okazuje się, że król jest nagi. To, co wystarczało z trudem na Irak, Afrykę i Afganistan, nie zabezpiecza ojczystych potrzeb. Łatwo było zniszczyć to, co było, ale nie było woli i chęci do utworzenia nowego. Okazało się, jak nieraz mówiłem, że nie wystarczy żołnierzom dać zabawki poprzez korupcyjne przetargi, ale do tego należy stworzyć w kraju atmosferę, uczynić odpowiedzialnym za obronę kraju wszystkich obywateli, armię szkolić, a decydentów rozliczać z wypełniania swoich powinności.

Obecnie nie ma potrzeby rozbudzać atmosfery zagrożenia, chyba, że pod tym płaszczykiem dalej chce się ukrywać codzienne skandale rodzimych parlamentarzystów, korupcyjne zażyłości, panujące bezprawie i to wszystko, co skłania naszych rodaków do zorganizowania polskiego majdanu. Ale jednocześnie biedni i słabi nie powinni zbyt mocno wymachiwać szabelką oraz zbyt daleko wysuwać się przed orkiestrę, ponieważ można pozostać w osamotnieniu i narazić się na uderzenia ze strony walczących stron. Nikt przecież nie uwierzy, że realia własne pokrywają się z tworzonym szumem propagandowym

Adam Zawrat

Inne zapisy autora:

0

Klub IP
Klub IP

Klub Inteligencji Polskiej skupia aktywnych, myślących Polaków. Jesteśmy kolejnym pokoleniem Polaków w historycznej sztafecie dziejów, tych co pracowali dla oświaty i wychowania młodzieży, budowali i rozwijali gospodarkę, formułowali i głosili dobre prawa, rozwijali i szerzyli polską kulturę, walczyli o naszą i waszą wolność oraz budowali niepodległe Państwo Polskie. Czujemy swoją odpowiedzialność za przeszłe i przyszłe losy naszej Ojczyzny. Nie wiążemy się z żadną partią ani ugrupowaniem politycznym. Chcemy pracować dla wzajemnego zrozumienia i porozumienia Rodaków we wspólnych sprawach naszej Ojczyzny, ponad osobistymi ambicjami i doraźnymi układami, ponad partykularnymi i partyjniackimi podziałami i opcjami politycznymi. Nie należy nas wpisywać w całkowicie dziś nieaktualny i bałamutny schemat .Chcemy intelektualnie wspierać, budować i rozwijać Państwo Polskie jako nowoczesną organizację na służbie suwerennego Narodu, stojącą na straży jego praw i wolności oraz uprawnień i obowiązków obywatelskich. Państwo bezpieczeństwa, sprawiedliwego prawa, solidarności i pokoju, stymulujące rozkwit sił duchowych i materialnych kraju, służące wzrostowi dobra wspólnego i dobrobytu wszystkich mieszkańców (bez nędzy i bezdomności), a także Państwo współpracy i pokoju międzynarodowego. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/index.php/deklaracja-ideo-prog.html kontakt@klubinteligencjipolskiej.pl

15 publikacje
21 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758