Bez kategorii
Like

Nie mają moralnego prawa obchodzić tradycyjnych polskich Świąt Bożego Narodzenia..

19/12/2012
407 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

…katolicy po których spłynął jak woda po kaczce lub w ogóle nie obszedł świętokradczy zamach na Cudowny Wizerunek Matki Boskiej w Częstochowie, łaskami słynący, Serce Narodu.

0


 

…katolicy po których spłynęła  jak woda po kaczce lub w ogóle nie obszedł świętokradczy zamach na Cudowny Wizerunek Matki Boskiej w Częstochowie, łaskami słynący, Serce Narodu.

Chodzą nawet na nabożeństwa adwentowe. Jak ksiądz każe to odmówią w światyni modlitwę ekspiacyjną, ale sami z siebie to nie.

Bodajbyście byli zimni, albo gorący mówi Pismo.

Skoro tak niech zrezygnują z kolacji wigilijnej, która jest tradycją czysto polską. Kolacja wigilijna nie jest objęta nakazem kościelnym jak msza. Można zrobić Święta po francusku czy jakoś inaczej.

Jak się nie czuje solidarności z Sanktuarium Narodu to po co czuć solidarność z tradycją wigilijną. Jest tu sprzeczność. Lepiej zrezygnować z tradycji Wigilijnej. Lepiej zrezygnować tym katolikom, którzy się nie przejęli, nie zechcieli w jakikolwiek sposób wynagrodzić NMP choćby przechodząc kolo kościoła wejść na chwilę i pomodlić się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Wchodziłem , patrzyłem, modliłem się. Nie widziałem dodatkowych osób modlących się przed tym obrazem. Było tak samo jak przedtem.

Kiedyś ludzie nawet niepraktykujący ,ale przywiązani do tradycji potrafili bardziej bronić swoich świętości. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

…………………………………………………………….

Dziś o 20.30 Różaniec czcicieli NMP blogerów, komentatorów i czytelników w charakterze ekspiacyjnym za wyrządzoną zniewagę. Część I Radosna. Potem rozważanie i połączenie( Internet, radio, TV, z Jasną Górą o 21.00 –apel Jasnogórski)

Inne zapisy autora:

0

Avatar
CyprianPolak

Rece wyciagniete po polski majatek narodowy musza zostac odciete!

126 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816